Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (17 marca) Niedziela - "Ad Gentes". Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Prosimy o modlitwę oraz pomoc materialną na ten cel, którą możemy składać do puszek przy wyjściu z kościoła.
  Gorzkie żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17:00. Na zakończenie ucałowanie relikwii Krzyża przez kobiety i matki. Składka zbierana w trakcie nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do „Grobu Pańskiego”. W następna niedzielę ucałowanie relikwii przez młodzież.
 2. W poniedziałek i wtorek Liceum Ogólnokształcące nr 9 przeżywać będzie swoje rekolekcje wielkopostne.
 3. We wtorek (19 marca) Uroczystość świętego Józefa Oblubieńca NMP. Msza święta o godz. 18:00 przy ołtarzu św. Józefa. Jest to dzień modlitwy za Kościół, rodziny, robotników, rzemieślników, ojców i mężów.
 4. W środę (20 marca) spotkanie kandydatów do Bierzmowania o godz. 18:00. Po Mszy spotkanie formacyjne. (grupa ks. Łukasza).
 5. W czwartek (21 marca) przypada „3 czwartek miesiąca”, na mszy o godz. 18:00 modlimy się za uczniów i nauczycieli z Rzeszowa i okolic za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz.
 6. Zachęcamy do uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach:
  Droga Krzyżowa: piątek, o godz. 9:00 i 17:30,
  Gorzkie Żale: niedziela, o godz. 17:00.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 8. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 9. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Wojciech]

Ogłoszenia duszpasterskie – 1 Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych.
  Po południu o 17:00 Gorzkie Żale z Kazaniem pasyjnym i ucałowaniem relikwii Krzyża św. przez mężczyzn i ojców. Składka z Gorzkich Żali przeznaczona na kwiaty do Bożego grobu. Przy wyjściu z kościoła można zabrać skarbonkę wielkopostną, którą złożymy w darach w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
 2. We wtorek spotkanie młodzieży z klas 8 przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania (grupa ks. Wojciecha).
 3. W środę (13 marca) 6 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Polecajmy w naszych modlitwach Papieża Franciszka.
 4. W piątek na Mszy św. o godz. 18:00 kandydaci do Sakramentu Bierzmowania (grupa ks. Łukasza) otrzymają krzyże. W tym dniu przypada także III piątek miesiąca, po Mszy św. o 18:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 6. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 7. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Robert]

Ogłoszenia duszpasterskie – Popielec – 06.03.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj - spotkanie kandydatów do Bierzmowania o godz. 18:00. Po Mszy spotkanie formacyjne; (grupa ks. Łukasza).
 2. Rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego Kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej i rekolekcjach.
  W tym dniu obowiązuje post ścisły –ilościowy i jakościowy. Nie ma dyspens.
  Msze święte z posypaniem głów popiołem o 6:30, 7:30, 8:30, 15:30 i 18:00.
 3. (Również dzisiaj) ‘Droga krzyżowa’ o godz. 17:30. Zapraszamy również na ‘Nieszpory’ w intencji miasta Rzeszowa połączone z katechezą wielkopostną i posypaniem głów popiołem - w naszej świątyni o godz. 20:00.
 4. Od Środy Popielcowej do 1. Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.
 5. W Wielkim Poście w każdy piątek ‘Droga Krzyżowa’ o godz. 9:00 i 17:30, a w niedziele ‘Gorzkie Żale’ o godz. 17:00. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
 6. Przy wyjściu z kościoła, na bocznych ołtarzach są wyłożone skarbonki na ‘jałmużnę wielkopostną’. Zebrane ofiary złożymy w kościele w Niedzielę Miłosierdzia.
 7. W dniach 3 – 9 marca przeżywać będziemy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Młodzi, trzeźwi i wolni”. Módlmy się w tej intencji i podejmijmy zobowiązania trzeźwościowe, szczególnie na okres Wielkiego Postu.
 8. W czwartek (I czwartek miesiąca) – ‘Jerycho Różańcowe’ od godz. 17:00.
 9. W piątek (8 marca) o godz. 18:00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok zamku, zakończenie w kościele oo. Bernardynów, gdzie będzie sprawowana Msza święta. Przynieśmy ze sobą świece albo lampiony.
 10. Również w piątek (8 marca) pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kobietach.
 11. W przyszłą niedzielę (10 marca)1 Niedziela Wielkiego Postu. ‘Gorzkie Żale’ z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ucałowanie relikwii Krzyża św. przez ojców i mężczyzn. Składka z ‘Gorzkich Żali’ przeznaczona na ‘Grób Pański’.
 12. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:15 zostaną poświęcone i uroczyście wręczone modlitewniki dla dzieci przygotowujących się w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej.
 13. Parafialny zespół Caritas zaprasza wszystkich chętnych do zaangażowania się w wolontariat. Chętne osoby które chciałyby należeć do grupy Caritas mogą zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 14. Oddział Akcji Katolickiej przy Rzeszowskiej Farze zaprasza na pięciodniową pielgrzymkę autokarową na Ukrainę-Zakarpacie (termin: 01-05 maj 2019). Szczegóły na plakacie w gablocie.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Łukasz]

Ogłoszenia duszpasterskie – 8 Niedziela Zwykła – 03.03.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (3 marca) – (I niedziela miesiąca) – niedziela adoracyjna. Na mszy świętej o godz. 12:15 - Droga Betlejemska. Składka przeznaczona jest na WSD i cele diecezjalne. W zakrystii można wpłacać ofiary na Stowarzyszenie Przyjaciół WSD.
 2. Również dziś, Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje tradycyjne „Kaziuki” w ramach obchodów liturgicznego święta św. Kazimierza Królewicza, Patrona Polski i Litwy.
  Rozpoczęcie w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie podczas Mszy św. o godz. 9:30. Dochód z akcji jest przeznaczony na wsparcie studentów polskiego pochodzenia ze Wschodu rozpoczynających naukę w Rzeszowie. Również przy naszym kościele od Mszy św. o godz. 8:00 będą rozprowadzanie ‘Kaziukowe pierniki’. Pamiętajmy w naszej osobistej modlitwie o solenizantach, szczególnie o Biskupie Seniorze Kazimierzu Górnym.
 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie, zaprasza chłopców, uczniów szkół średnich, członków LSO oraz innych grup i stowarzyszeń kościelnych, studentów oraz wszystkich stawiających sobie pytanie o kształt swojego życia, na dzień skupienia dla rozeznających powołanie. Będzie on miał miejsce w Seminarium Duchownym w Rzeszowie (w niedzielę 3 marca 2019 roku. Rozpoczęcie o godz. 9.30).
 4. W środę - spotkanie kandydatów do Bierzmowania o godz. 18 00. Po Mszy spotkanie formacyjne; (grupa ks. Łukasza).
 5. W środę (6 marca) rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego Kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej i rekolekcjach. W tym dniu obowiązuje post ścisły –ilościowy i jakościowy. Nie ma dyspens.

  Msze święte z posypaniem głów popiołem o 6:30, 7:30, 8:30, 15:30 i 18:00.

 6. W Środę Popielcową ‘Droga krzyżowa’ o godz. 17:30. Zapraszamy również (w Środę Popielcową) na ‘Nieszpory’ w intencji miasta Rzeszowa połączone z katechezą wielkopostną i posypaniem głów popiołem - w naszej świątyni o godz. 20:00.
 7. Od Środy Popielcowej do 1. Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.
 8. W Wielkim Poście w każdy piątek ‘Droga Krzyżowa’ o godz. 9:00 i 17:30, a w niedziele ‘Gorzkie Żale’ o godz. 17:00. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
 9. W dniach 3 – 9 marca przeżywać będziemy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Młodzi, trzeźwi i wolni”. Módlmy się w tej intencji i podejmijmy zobowiązania trzeźwościowe, szczególnie na okres Wielkiego Postu.
 10. W czwartek (I czwartek miesiąca) – ‘Jerycho Różańcowe’ od godz. 17:00.
 11. W piątek (8 marca) o godz. 18:00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok zamku, zakończenie w kościele oo. Bernardynów, gdzie będzie sprawowana Msza święta. Przynieśmy ze sobą świece albo lampiony.
 12. Również w piątek (8 marca) pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kobietach.
 13. W przyszłą niedzielę (10 marca) – 1 Niedziela Wielkiego Postu. ‘Gorzkie Żale’ z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ucałowanie relikwii Krzyża św. przez ojców i mężczyzn. Składka z ‘Gorzkich Żali’ przeznaczona na ‘Grób Pański’.
 14. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:15 zostaną poświęcone i uroczyście wręczone modlitewniki dla dzieci przygotowujących się w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej.
 15. Parafialny zespół Caritas zaprasza wszystkich chętnych do zaangażowania się w wolontariat. Chętne osoby które chciałyby należeć do grupy Caritas mogą zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 17. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 18. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Łukasz]

Ogłoszenia duszpasterskie – 7 Niedziela Zwykła – 24.02.2019, Rzeszów – Fara

 1. W poniedziałek (25 lutego) o godz. 17.15 - Godzinki do Dzieciątka Jezus, następnie nowenna z odczytaniem próśb i podziękowań.
 2. W tym tygodniu przypadają:
  I piątek miesiąca - spowiedź na mszach porannych, popołudniu od godz. 17:00. Msza wotywna o NSPJ z aktem oddania wyjątkowo o godz. 18:00.
  I sobota miesiąca Różaniec Fatimski o godz. 8:00, msza wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.30. Z wizytą do chorych udamy się od godz. 9:00.
 3. W piątek (1 marca) przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
  Msza w naszej świątyni z tej okazji o godz. 8.30 (pod przewodnictwem Biskupa).
  Także o godz. 16:00 Msza święta w intencji Ojczyzny. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy cierpieli i oddali życie za Polskę niepodległą.
 4. Dobiegły końca ferie zimowe w naszym województwie. Wracamy do zwykłego porządku Mszy Świętych. Rano o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 8,30, a wieczorem o godz. 18.00.
 5. Parafialny zespół Caritas zaprasza wszystkich chętnych do zaangażowania się w wolontariat. Chętne osoby które chciałyby należeć do grupy Caritas mogą zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie, zaprasza chłopców, uczniów szkół średnich, członków LSO oraz innych grup i stowarzyszeń kościelnych, studentów oraz wszystkich stawiających sobie pytanie o kształt swojego życia, na dzień skupienia dla rozeznających powołanie. Będzie on miał miejsce w Seminarium Duchownym w Rzeszowie w niedzielę 3 marca 2019 roku. Rozpoczęcie o godz. 9.30.
 7. W następną niedzielę (3 marca) – (I niedziela miesiąca) – niedziela adoracyjna. Na mszy świętej o godz. 12.15 - Droga Betlejemska. Składka przeznaczona jest na WSD i cele diecezjalne.
 8. Również w niedzielę, Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje tradycyjne „Kaziuki” w ramach obchodów liturgicznego święta św. Kazimierza Królewicza, Patrona Polski i Litwy.
  Rozpoczęcie w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie podczas Mszy św. o godz. 9.30. Dochód z akcji jest przeznaczony na wsparcie studentów polskiego pochodzenia ze Wschodu rozpoczynających naukę w Rzeszowie. W tym dniu módlmy się także w intencji Ks. Bp Kazimierza Górnego.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 10. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 11. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Wojciech]

Ogłoszenia duszpasterskie – 6 Niedziela zwykła - 17.02.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj rocznica Porozumień Rzeszowsko – Ustrzyckich. Msza święta za Ojczyznę o godz. 11.00.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  • piątek – Święto Katedry św. Piotra Apostoła,
  • sobota - św. Polikarpa.
 3. Przypominamy, że ze względu na ferie zimowe Msze święte w tygodniu, rano są o godz. 6 30, 7 30 i 8 30.
 4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, naszej bezpłatnej gazetki „Fara”.
 5. Msza Święta za parafian o godz. 6.30.
 6. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.