Ogłoszenia duszpasterskie –5 Niedziela Wielkanocna - 19.05.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (19 maja) 5 niedziela wielkanocna, składka przeznaczona jest na Katolickie Radio VIA.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  w piątek- wspomnienie NMP wspomożycielki wiernych
 3. W poniedziałek (20 maja) przypada 19 rocznica sakry biskupiej ks. Bp Jana Wątroby. Ogarnijmy Go swoją modlitwą.
 4. We wtorek (21 maja) po Mszy o 19. 00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. 7 (grupa ks. Wojciecha).
 5. W środę (22 maja) w naszej parafii przypada diecezjalna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy o godz. 8.30 a zakończymy ją nabożeństwem majowym. Zachęcamy róże różańcowe i grupy parafialne do zapisania się na poszczególne godziny.
 6. Również w środę o 20.00 „Nieszpory za Rzeszów”. Serdecznie zapraszamy.
 7. W sobotę (25 maja) spotkanie Bractwa Dzieciątka Jezus, 0 17.15 godzinki ku czci Dzieciątka Jezus a o 17.30 nowenna z odczytaniem próśb i podziękowań.
 8. W związku z 99 rocznicą urodzin Karola Wojtyły parafia pw. św. Jana Pawła II w Rzeszowie zaprasza w czwartek 23 maja o godz. 17.30 na Nowennę modlitewną, a następnie na mszę św. pod przewodnictwem arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego ob. łac. Po nabożeństwie będzie miało miejsce spotkanie wspomnieniowe o św. Janie Pawle II z udziałem arcybiskupa Mokrzyckiego.
 9. W następną niedzielę (26 maja) obchodzimy „Dzień Matki”. W tym dniu módlmy się za wszystkie mamy dla żyjących prosząc o błogosławieństwo a zmarłe polecajmy miłosierdziu Bożemu.
 10. Caritas Diecezji Rzeszowskiej wraz z Rzemieślnikami zapraszają mieszkańców Rzeszowa w niedzielę 26 maja na Papieską Kremówkę z okazji Dnia Matki i Dziecka. Rozpoczęcie uroczystą Eucharystią o godz. 12.15 w kościele Świętego Krzyża a następnie od godz. 14.00 festyn na Rynku.
 11. Caritas zachęca do nabywania „cegiełek” przeznaczonych na wsparcie finansowe organizowanych w ośrodku w Myczkowcach kolonii dla dzieci pochodzenia polskiego z Ukrainy. Cegiełki do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 13. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 14. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Wojciech]

Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkanocna, czyli Dobrego Pasterza – 12.05.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (12.05) - Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W sposób szczególny będziemy się modlić o powołania podczas Mszy św. wieczornych. Po Mszy św. o godz. 8:00 – ‘zmiana Tajemnic Różańcowych’.
 2. Na Mszy świętej o godz. 12:15 dzieci z klas 4 będą przeżywać ‘Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej’.
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej,
  - we wtorek - Święto św. Macieja, apostoła,
  - w czwartek - Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika.
 4. W poniedziałek (20 maja), przeżywamy 19. rocznicę konsekracji Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby (20 maja 2000 roku). Prosimy o modlitwę w intencji Pasterza naszej diecezji.
 5. W środę (15.05) – ‘Nieszpory za Rzeszów’, o godz. 20:00.
 6. W środę po Mszy Świętej o godz. 19:00 - spotkanie dla młodzieży która przyjęła Sakrament Bierzmowania (zapraszamy Bierzmowaną młodzież na Eucharystię).
 7. W czwartek (3-ci czwartek miesiąca) - modlimy się za szkoły i nauczycieli z Rzeszowa i okolic za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz.
 8. Również w czwartek (16.05) – zostanie uroczyście poświęcony i wprowadzony do naszej świątyni obraz św. Brendana z Clonfert (patrona żeglarzy i podróżników). Święty Brendan (484-577) - jest jednym najbardziej czczonych i najpopularniejszych świętych Irlandii, Szkocji i Walii. Zaliczany do grona tzw. 12 Apostołów Irlandii jest jedną najsłynniejszych postaci hagiografii średniowiecza.
 9. W piątek (III piątek miesiąca) po Mszy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 10. Dziękujemy rodzicom i dzieciom, które przyjęły I komunię Świętą, za jej przeżywanie i za uczestnictwo w „białym tygodniu”. Dziękujemy za dar ołtarza dzieciom komunijnym i młodzieży bierzmowanej a Siostrom za przystrojenie świątyni.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 12. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 13. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Łukasz]

 

Ogłoszenia duszpasterskie –3 Niedziela Wielkanocna - 5.05.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (5 maja) 3 Niedziela Wielkanocna. Pierwsza niedziela miesiąca - składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Dzisiaj także przeżywamy niedzielę Biblijną i rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny. Z tej okazji zachęcamy do czytania Pisma Świętego indywidualnie albo w Rodzinie. W tym roku czytamy Ewangelii wg. Św. Jana. Pomocą w tym niech będą wersety „sigla” które wyłożone są w koszyczku przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.
 2. Na Mszy świętej o 12.15 dzieci z klasy 3 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Od poniedziałku wraz z dziećmi przeżywać będziemy „biały tydzień” na nabożeństwie majowym i Mszy świętej wieczornej.
 3. W tym tygodniu przezywamy:
  poniedziałek- Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 4. W poniedziałek (6 maja) spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (grupa ks. Łukasza). Zapraszamy na mszę o 19.00
 5. W środę (8 maja) Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej wspólnoty. Jest to ODPUST W NASZEJ PARAFII. Msze święte w tym dniu o 6.30, 7.30, 8.30, 11.00, 15.30 i 19. 00. Uroczysta suma odpustowa o 19.00, której będzie przewodniczył będzie ks. Infułat Wiesław Szurek a homilie wygłosi ks. Rafał Przędzik. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału.
 6. W środę (8 maja) Nieszpory za Rzeszów, wyjątkowo o 20.30.
 7. W piątek (10 maja) na mszy o 19.00 ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Spowiedź dla kandydatów do sakramentu bierzmowania we czwartek o 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę (12 maja) na Mszy o 12.15 dzieci z klas 4 będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie dla nich, we wtorek o 17.00. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o 8.00.
 9. Ochotnicze Hufce Pracy ogłaszają nabór do bezpłatnego projektu „od szkolenia do zatrudnienia”. Projekt adresowany jest do osób młodych od 18 do 25 roku życia. Szczegóły na plakatach.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej bezpłatnej gazetki „Fara”.
 11. Msza Święta za parafian o godz. 6.30.
 12. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego – 28.04.2019, Rzeszów – Fara


W dniu 3 maja (piątek), nie będzie Mszy św. o godzinie 20.30.


 1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Składka przeznaczona na Caritas. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Skarbonki wielkopostne można składać na bocznym ołtarzu. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy, patronki Europy,
  wtorek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski a także naszej Parafii. W tym roku główne uroczystości odpustowe będziemy obchodzić w uroczystość św. Stanisława (8 maja),
  piątek - uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu msze święte jak w każdą niedzielę. Główne uroczystości pod przewodnictwem ks. Biskupa na mszy o godz. 9.30. Serdecznie zapraszamy.
 3. W poniedziałek (29 kwietnia) - spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (grupa ks. Łukasza) z przedstawicielem Kurii na Mszy Świętej o godz. 18:00. Prosimy aby młodzież przyszła przynajmniej z jednym rodziców.
 4. W środę (1 maja) rozpoczynamy nabożeństwa majowe, codziennie o 18.30. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału, zwłaszcza dzieci.
 5. Od 1 maja ulega zmianie godzina mszy świętych wieczornych.
  dzień powszedni o 19.00,
  niedziela i uroczystości 0 19.00 i 20.30.
 6. W tym tygodniu przypadają:
  I-sza środa miesiąca‘Nieszpory za Rzeszów’ o godz. 20:00.
  I-szy czwartek miesiąca‘Jerycho różańcowe’ od godz. 18:00.
  I-szy piątek miesiąca – (3 Maja) po Mszy św. o godz. 6:30 Litania do NSPJ z ‘Aktem oddania’.
  I-sza sobota miesiąca ‘Różaniec Fatimski’ o godz. 8:00,
  Msza wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 8:30,
  Chorych odwiedzimy od godz. 9:00,
  Spotkanie Bractwa Szkaplerznego – o godz. 17:00.
 7. Następna niedziela (5 maja)- I niedziela miesiąca, niedziela adoracyjna. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne i WSD w Rzeszowie. W tym dniu na Mszy o 12.15- dzieci przyjmą I Komunię Świętą. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców będzie w sobotę o godz. 15.00.
 8. Wyrażamy wdzięczność tym wszystkim, którzy włączyli się w przeżywanie Świąt Wielkanocnych:
  • grupom apostolskim, zwłaszcza PZC i SKC za dzieło pomocy potrzebującym rodzinom z naszej parafii,
  • siostrom zakonnym, szczególnie s. Cecylianie,
  • Panom: Kani i Rzepce oraz firmie ogrodniczej państwa Homów, Państwu Decom za ufundowanie Paschału,
  • wszystkim za ofiary finansowe.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 10. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 11. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Wojciech]

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21.04.2019, Rzeszów – Fara

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, z tej okazji wszystkim parafianom i gościom życzymy: by Ten, który powstał z martwych, Jezus Chrystus darzył Was wszelkimi darami w życiu rodzinnym i osobistym. W związku ze świętami życzenia przesłali mam przedstawiciele: Kurii Biskupiej, Wyższego Seminarium Duchownego, Radia Via, Parlamentarzystów, Samorządów, Organizacji, Firm, osoby indywidualne oraz Księża Biskupi.

 1. Jutro - ‘Poniedziałek Wielkanocny’. Msze święte jak w niedzielę; nie będzie Mszy o godzinie 19:30. Składka przeznaczona na uczelnie katolickie.
 2. Dziękujemy wszystkim którzy uczestniczyli i przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego.
 3. Trwa nowenna przygotowująca do Uroczystości Miłosierdzia Bożego - codziennie po Mszach wieczornych.
 4. W środę (24 kwietnia) spotkanie kandydatów do Bierzmowania o godz. 18:00. Po Mszy spotkanie formacyjne (grupa ks. Łukasza)Prosimy o przyniesienie ze sobą na spotkanie indeksów.
 5. W środę również‘Nieszpory za Rzeszów’ o godz. 20:00.
 6. W czwartek (25-ty dzień miesiąca) – Nowenna do Dzieciątka Jezus, z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 17:30.
 7. W przyszłą niedzielę – ‘Niedziela Miłosierdzia Bożego’. Składka z tej okazji przeznaczona jest na Caritas. Skarbonki z jałmużną wielkopostną można składać na ołtarzu MB Nieustającej Pomocy. Szczególnie prosimy, aby dzieci przyniosły skarbonki na Mszę o godzinie 12:15.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 9. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Życzenia Wielkanocne Biskupa Rzeszowskiego

Wielkanoc 2019

Drodzy Diecezjanie!

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego pozwala nam kolejny raz przeżywać radość z odkupienia. Tegoroczne duszpasterskie hasło: „W mocy Bożego Ducha”, skupia naszą uwagę na roli Ducha Świętego w naszym życiu. Święty Paweł w Liście do Rzymian napisał: „Jeśli więc mieszka w was Duch Tego, który wskrzesił Jezusa z martwych, to Ten, który wskrzesił Chrystusa Jezusa z martwych, ożywi wasze śmiertelne ciała dzięki mieszkającemu w was Jego Duchowi” (Rz 8,11). Te słowa Apostoła Narodów przypominają, że Zmartwychwstanie Chrystusa dokonało się w mocy Ducha Świętego. Jest w nich również zawarta nadzieja dotycząca naszego zmartwychwstania.

Wspominając działanie Ducha Świętego w życiu Jezusa Chrystusa i w życiu chrześcijan, serdecznie życzę wszystkim Braciom i Siostrom umocnienia wiary, najpierw w Zmartwychwstałego Zbawiciela, a także w nasze zmartwychwstanie. Wielkanocne wydarzenie przypomina o powołaniu człowieka do życia z Bogiem przez całą wieczność. „Wierzę w ciała zmartwychwstanie, wierzę w żywot wieczny” – te słowa z wyznania wiary często zestawiamy z kruchością i przemijalnością ludzkiego ciała. Patrząc na ciało Chrystusa, który wielokrotnie ukazywał się po Zmartwychwstaniu, ze słowami otuchy zwracam się do tych, którzy niedomagają z powodu różnych ograniczeń ciała: do chorych i niepełnosprawnych, przebywających w prywatnych domach i mieszkaniach, szpitalach, hospicjach i domach opieki. Wiara w ciała zmartwychwstanie pozwala nam z nadzieją patrzeć w przyszłość mimo różnych przeciwności i trudów.

W wielu rodzinach i parafiach istnieje tradycja nawiedzania cmentarzy w dniu Zmartwychwstania Pańskiego. To naturalny odruch, aby po usłyszeniu radosnego „Alleluja” podczas liturgii, iść z wiarą do tych, których ciała spoczywają w grobach. Kilka tygodni temu na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie odbył się pierwszy wspólny pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem. Szacunek wobec ludzkiego ciała, urządzenie pogrzebów, modlitwa za zmarłych, to uczynki miłosierdzia podkreślające ludzką godność, a zarazem cześć należną każdemu człowiekowi od poczęcia do naturalnej śmierci. Również tę prawdę przypomina Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, która jest wielką afirmacją człowieka powołanego do świętości. Życzę, abyśmy wszyscy, pamiętając o naszym powołaniu do świętości, darzyli siebie szacunkiem, życzliwością i miłością.

Duszpasterzom, osobom konsekrowanym i katechetom życzę ewangelicznego zapału w głoszeniu Dobrej Nowiny, a wszystkich ochrzczonym – odwagi do dawania czytelnego świadectwa wiary.

Wszystkim Diecezjanom: rodzinom, małżonkom, osobom samotnym, osobom w podeszłym wieku, dorosłym i dzieciom życzę radosnych i pełnych nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Maryja obecna pod krzyżem Jezusa Chrystusa, a po Zmartwychwstaniu czuwająca z apostołami w Wieczerniku przed zesłaniem Ducha Świętego, niech was wspiera w osobistej drodze do świętości.

Z serca Wam błogosławię. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

+ Jan Wątroba
Biskup Rzeszowski