Ogłoszenia duszpasterskie – 25 Niedziela Zwykła – 19.09.2021, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon (K), Pawła Chong Hasang i towarzyszy,
  we wtorek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
  w czwartek – wspomnienie św. Ojca Pio, Kapłana.
 3. W piątek pielgrzymka rzeszowskich maturzystów na Jasną Górę.
 4. W piątek przypada 10 rocznica śmierci ks. Marka Barcia, który pracował w naszej wspólnocie. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.
 5. W sobotę (25 dzień miesiąca) – Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 18:30! Zapraszamy.
 6. Przypominamy, że trwają zapisy dla młodzieży z klas 8, która chce w naszej parafii przygotowywać się do sakramentu bierzmowania. Ostateczny termin zapisów to sobota 25 września.
 7. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej ogłasza nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Dokumenty należy składać do 2 października 2021 r. w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.
 8. Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej zaprasza osoby w wieku powyżej 50 lat do udziału w zajęciach uniwersytetu, które odbywają się w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie w soboty, dwa razy w miesiącu. Szczegóły na stronie internetowej Instytutu.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 10. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie - 24 Niedziela zwykła - 12.09.2021 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj 24 niedziela zwykła. W dniu dzisiejszym Uroczystość Beatyfikacji Stefana Kard. Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej.
 2. Dzisiaj o godz. 8 00 zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  poniedziałek - św. Jana Chryzostoma,
  wtorek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust w parafii św. Krzyża przy ul. 3 Maja o godz. 12 00 suma odpustowa i w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Krakowskiej – suma odpustowa o godz. 18 00.
  środa - Matki Bożej Bolesnej,
  czwartek - świętych męczenników Korneliusza i Cypriana,
  sobota - Święto św. Stanisława Kostki- Patrona Polski i młodzieży.
 4. W czwartek zapraszamy nauczycieli i uczniów na Mszę św. o godz. 19 00 za wstawiennictwem Bł. Natalii Tułasiewicz.
 5. W piątek na Mszy św. wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
 6. Przypominamy że trwają zapisy do Sakramentu Bierzmowania.
 7. Kino Zorza zaprasza na filmy – "Wyszyński – zemsta czy przebaczenie" i "Fatima."
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej bezpłatnej gazetki „Fara”.
 9. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie - 23 Niedziela zwykła - 05.09.2021 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (6 września) – niedziela adoracyjna. Po Mszy Świętej o 12.15 - droga betlejemska. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Rzeszowie i cele diecezjalne. Jest to także dzień solidarności z poszkodowanymi w Afgańczykami. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na ten cel.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  w środę - święto Narodzenia NMP, Matki Bożej Siewnej. W tym dniu zgodnie z tradycją święci się ziarno do siewu. Msze jak w dzień powszedni. W naszej świątyni poświęcenie ziarna na Mszy wieczornej.
 3. We wtorek (7 września) w naszej świątyni o godz. 12.00 Msza święta w intencji Korporacji Kominiarzy Polskich.
 4. W czwartek (9 września) zapraszamy dzieci z klas 3 wraz z rodzicami którzy chcą w naszej parafii przystąpić do I spowiedzi i Komunii świętej. Spotkanie odbędzie się po Mszy o godz. 19.00. (Dzieci do tych sakramentów powinny przystąpić w parafii zamieszkania).
 5. Trwają zapisy dla młodzieży z klas 8, która chce w naszej parafii przygotowywać się do sakramentu bierzmowania. Można zgłaszać się w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zapraszamy.
 6. Kustosz Sanktuarium Pani Rzeszowa zaprasza do udziału w uroczystościach ku czci Patronki Miasta. Uroczystości będą trwały od 8 do 12 września. Szczegóły na plakacie.
 7. W następną niedzielę (12 września), zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8.00. W tym dniu w przypada Uroczystość Matki Bożej Rzeszowskiej. Suma odpustowa w Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18.00 pod przewodnictwem bpa Damiana Muskusa OFM. Jest to także dzień beatyfikacji Sług Bożych, Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Obędzie się ona w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Włączmy się duchowo w to wydarzenie poprzez transmisje w radiu i telewizji.
 8. Od bieżącego miesiąca wznawiamy działalność grup duszpasterskich z zachowaniem norm sanitarnych. Zachęcamy do angażowania się w życie parafii i grup duszpasterskich.
 9. Bractwo Dzieciątka Jezus organizuje pielgrzymkę do Kalwarii, Przemyśla i okolic: wyjazd 18.09. 2021. Szczegóły na plakacie.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej ”Fara”.
 11. Kancelaria Parafialna czynna: poniedziałek - czwartek: 17.00-18.00 a w piątek: 9.00-10.00. Przypominamy, że w pierwszy czwartek, piątek i przypadające uroczystości kancelaria jest zamknięta.
 12. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie - 22 Niedziela zwykła - 29.08.2021 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (29 sierpnia) - 22 Niedziela zwykła. W Katedrze Rzeszowskiej Dożynki Diecezjalne. Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Bp Ordynariusza o godz. 12.00. Dziękujemy za plony ziemi i modlimy się o Błogosławieństwo Boże dla Polskiej ziemi i rolników i ogrodników. Ogólnopolskie dożynki i pielgrzymka rolników na Jasną Górę 5 września.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  piątek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.
 3. We wtorek (31 sierpnia) przeżywać będziemy obchody 41 rocznicy powstania Niezależnego Związku Zawodowego Solidarność. Msza o 18.00. Po Mszy uroczystości patriotyczne pod krzyżem misyjnym.
 4. W środę (1 września) Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msze święte w naszej parafii o godzinach 8.30 (ZSG, ZS ZDZ i 9 LO) i 9.15 (Szkoła Mistrzostwa Sportowego STAL RZESZÓW). Zapraszamy do gorącej modlitwy w intencji uczniów, nauczycieli i katechetów. Jest to także dzień kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny, o pokój i za tych którzy oddali życie w Jej obronie.
 5. Wraz z zakończeniem wakacji OD 1 WRZEŚNIA (ŚRODY) wraca stały porządek Mszy Świętych w dzień powszedni, Msze święte będą o 6.30, 7.00, 7.30, 8.30 i 19.00.
 6. W tym tygodniu przypadają:
  I czwartek miesiąca - Jerycho różańcowe o godz. 18.00. Modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  I piątek miesiąca - spowiedź podczas mszy porannych a popołudniu od godz.18.00. Msza wotywna o NSPJ z aktem oddania o godz. 8.30.
  I sobota miesiąca - Różaniec fatimski o 8.00, Msza wotywna o Niepokalanym sercu NMP o 8.30. Chorych po wcześniejszym zgłoszeniu odwiedzimy od 9.00. Spotkanie Bractwa szkaplerznego o 18.00.
 7. W przyszłą niedzielę (5 września) - I niedziela miesiąca, adoracyjna. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne i WSD w Rzeszowie.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Msza za parafian została odprawiona przez Księdza Proboszcza w Katedrze.
 9. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie - 21 Niedziela zwykła - 22.08.2021 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj 21 niedziela zwykła.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  poniedziałek – Bł. Ks. Władysława Findysza. Msza święta i suma odpustowa w Nowym Żmigrodzie o godz. 11 00 z udziałem księży biskupów,
  środa – Nowenna do Dzieciątka Jezus z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 18 30,
  wtorek – Święto św. Bartłomieja Apostoła,
  czwartek – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte o godz. 6 30, 8 00, 9 30, 15 30 i 19 00,
  piątek - św. Moniki,
  sobota - św. Augustyna.
 3. W przyszłą niedzielę Diecezjalne Dożynki w Katedrze Rzeszowskiej – dziękczynienie za tegoroczne zbiory i modlitwa o Boże Błogosławieństwo dla rolników. Rozpoczęcie o godz. 11 00 a Msza św. o godz. 12 00.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 5. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu i na czas wakacji.