Ogłoszenia duszpasterskie -1 Niedziela Adwentu - 29.11.2020 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (29 listopada) - pierwsza niedziela adwentu. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest „okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  - poniedziałek – święto św. Andrzeja Apostoła,
  - czwartek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
 3. Roraty – codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa dorosłych oraz dzieci. Weźmy ze sobą lampiony. Od rozpoczęcia nowenny przed Bożym Narodzeniem (16 grudnia) będzie można losować figurkę Dzieciątka Jezus. W tym roku podczas Mszy świętych roratnich będziemy pochylać się nad tematem Eucharystii.
 4. Przed roratami o 17.45 będziemy śpiewać godzinki ku czci Matki Bożej, a w II części adwentu ku czci Boskiego Dzieciątka Jezus.
 5. W tym tygodniu przypadają:
  - Pierwszy czwartek miesiąca – Jerycho różańcowe połączone z modlitwą o powołania od godz. 17.00.
  - Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź podczas Mszy św. porannych a popołudniu od godz. 17.00. Msza wotywna o NSPJ z Aktem oddania o godz. 8.30.
  - Pierwsza sobota miesiąca – Różaniec Fatimski od godz. 8.00. Msza wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.30. Chorych (zgłoszonych) odwiedzimy od godz. 9.00. Spotkanie Bractwa Szkaplerznego o godz. 17.00, a na Mszy o 18.00 można przyjąć szkaplerz.
 6. W adwencie będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe, aby wspomóc naszych parafian w trudnej sytuacji materialnej. Kosz wystawiony będzie przy ołtarzu Serca Jezusa. Wyłożone są także Torby Miłosierdzia CARITAS. Można także wpłacać ofiary indywidualne na pomoc potrzebującym.
 7. W związku z adwentem, rozprowadzane są świece na stół wigilijny – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W cenie duża 12 zł a mała 5 zł.
 8. W następną niedzielę (6 grudnia) - niedziela adoracyjna. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Można wpłacać ofiary na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Równocześnie w przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  Z racji obostrzeń w tym roku nie organizujemy w naszym kościele spotkania ze świętym Mikołajem.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 10. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie – 34 Niedziela zwykła – 21.11.2020, Rzeszów – Fara

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj – przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. O godz. 8.00 Msza św. w ich intencji. Dzisiaj odpust w parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie. Suma odpustowa o godz. 17.00. Równocześnie podejmujemy dzisiaj modlitwy w intencji pielęgnujących śpiew i muzykę kościelną, z okazji wspomnienia św. Cecylii.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Przypominamy o codziennych wypominkach i możliwości zyskiwania odpustu zupełnego do końca listopada.
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  - we wtorek – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
 5. W przyszła niedzielę rozpoczniemy adwent. Już dziś zapraszamy do udziału w Roratach. Również od przyszłej niedzieli zostanie wystawiony kosz na produkty żywnościowe aby wspomóc parafian. Z tyłu kościoła wyłożone też będą Torby Miłosierdzia CARITAS. W związku z adwentem, już od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece na stół wigilijny – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej FARA.
 7. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie – 33 Niedziela Zwykła – 15.11.2020, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj przeżywamy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Pamiętajmy o wszystkich, którzy potrzebują naszej pomocy, tak duchowej jak i materialnej.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  we wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zakonnicy.
  w środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Diecezji. Odpust w parafii św. Karoliny.
  w piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Kapłana.
  w sobotę – wspomnienie Ofiarowania NMP.
 3. W czwartek (19 dzień miesiąca) na godz. 18:00 zapraszamy nauczycieli i uczniów Rzeszowa i okolic na modlitwę za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz. O 17:30 modlitwa za zmarłych wspominanych w wypominkach i za zmarłych nauczycieli a po Mszy św. nowenna do patronów diecezji – św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Karoliny.
 4. W piątek (20 listopada) – 3 piątek miesiąca, po Mszy wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na Kościół prześladowany. Zebraliśmy 2 356 zł.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla, zakończenie Roku Liturgicznego. Jest to święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. W intencji jej członków będziemy się modlić na Mszy św. o godz. 8:00. Odpust w Parafii Chrystusa Króla.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 8. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 32 Niedziela zwykła 08.11.2020 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (8 listopada) - XII Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku chcemy wesprzeć duchowo i materialnie wiernych żyjących w Republice Środkowoafrykańskiej. Ofiary na ten cel można wrzucać do puszek stojących na bocznych ołtarzach. Po Mszy o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy adoracja i modlitwa za zmarłych.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  - poniedziałek - święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  - wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego,
  - środa - wspomnienie św. Marcina,
  czwartek - wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza,
  - piątek - wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
 3. W środę (11 listopada) obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu Msze święte o: 6.30; 8.00; 10.00 i 18.00. O godzinie 10.00 Msza w intencji Ojczyzny. Intencja z 9.30 będzie odprawiona o 10.00. Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych.
 4. W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych). W naszej świątyni może uczestniczyć 40 osób, a w kościele św. Trójcy 12 osób. Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania. Zachęcamy do udziału w Mszy Świętej przez radio lub telewizję.
 5. Od tego tygodnia do 29 listopada w sprawach kancelaryjnych, umawiamy się telefonicznie albo załatwiamy sprawy drogą e-mail'ową.
 6. Wypominki za zmarłych w miesiącu listopadzie codziennie o 17.30.
 7. W przyszłą niedzielę (15 listopada) przeżywać będziemy IV Światowy Dzień Ubogich.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej ”Fara”.
 9. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Wszystkich Świętych 1.11.2020 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
 2. W poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W naszym kościele o godz. 17 30 Nabożeństwo za Zmarłych z procesją do pięciu stacji. W całym miesiącu listopadzie można zyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunkiem odpustu jest stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu, Komunia święta, modlitwa Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolna modlitwa w intencjach Ojca świętego. 2 listopada Msza święta w kościele Trójcy świętej o godz. 17 00.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  - środa – św. Karola Boromeusza - biskupa.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca. W czwartek Jerycho Różańcowe o 17 00. Rozpoczynamy comiesięczną modlitwę o powołania kapłańskie. W piątek, spowiedź rano podczas Mszy świętych a po południu od 17 00. Msza wotywna ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem oddania o godz. 8 30. W sobotę Różaniec Fatimski o godz. 8 0. Msza wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 8 30. Chorych odwiedzimy od godz. 9 00. O godz. 17 00 spotkanie Bractwa Szkaplerznego.
 5. W pierwszy piątek kancelaria będzie nieczynna.
 6. Od 3 listopada będą odprawiane wypominki za zmarłych o godz. 17 30. Kartki na wypominki są wyłożone na bocznych ołtarzach. Wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 7. W przyszłą niedzielę 8 listopada XII Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku chcemy wesprzeć duchowo i materialnie wiernych żyjących w Republice Środkowo Afrykańskiej. Składka do puszek.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej Fara.
 9. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.