Ogłoszenia duszpasterskie – 25 Niedziela Zwykła – 20.09.2020, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi 54 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”. Również dzisiaj w „Parku Sybiraków” odbędzie się Koncert „ Jednego Serca Jednego Ducha”. Transmisja w TV Trwam od 18.00.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
 3. - w poniedziałek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
 4. - w środę – wspomnienie św. Ojca Pio, Kapłana.
 5. W środę pielgrzymka rzeszowskich maturzystów na Jasną Górę. Ogarnijmy ich naszą modlitwą.
 6. W środę na Mszę św. o godz. 19:00 zapraszamy młodzież z klas 8, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne.
 7. W czwartek przypada kolejna, 9 rocznica śmierci ks. Marka Barcia, który pracował w naszej wspólnocie. Pamiętajmy o modlitwie w jego intencji. Msza święta w Jego intencji będzie odprawiona o godz. 18.00.
 8. W piątek (25 dzień miesiąca) – Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus z odczytaniem próśb i podziękowań o godz. 18:30. Zapraszamy.
 9. Przypominamy, że trwają zapisy dzieci do I Komunii Świętej, która odbędzie się w pierwszą niedzielę maja.
 10. W przyszłą niedzielę (27 września) - obchodzimy dzień solidarności z migrantami i uchodźcami. Z tej racji odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz uchodźców którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 12. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie 24 Niedziela zwykła 13.09.2020 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiejsza niedziela (13 września) rozpoczyna 10-ty „Tydzień Wychowania”. Modlimy się w intencji nauczycieli i wychowawców, dzieci i młodzieży. Modlitwa w tej intencji przez cały tydzień w czasie Mszy świętych wieczornych, a w szczególny sposób w czwartek za wstawiennictwem Bł. Natalii Tułasiewicz. W piątek - Święto św. Stanisława Kostki-Adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.00- 19.00 i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami.
 2. Decyzją Stolicy Apostolskiej w dzisiejszą niedzielę oddajemy cześć Krzyżowi Świętemu. Złożone ofiary są przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  - poniedziałek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odpust w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Krakowskiej o godz. 18 00, 
  - wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej,
  - środa – świętych męczenników Korneliusza i Cypriana,
  - piątek - Święto Św. Stanisława Kostki - patrona młodzieży.
 4. W czwartek (17 września) rozpoczynamy comiesięczne spotkania dla nauczycieli za wstawiennictwem Bł. Natalii Tułasiewicz.
 5. W sobotę (19 września) modlimy się za wstawiennictwem patronów diecezji- Bł. Karoliny i św. Józefa Sebastiana Pelczara.
 6. Ostateczny termin zapisów młodzieży z klas 8 do Sakramentu Bierzmowania- 20 września.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej "Fara".
 8. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie - 23 Niedziela zwykła - 06.09.2020 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (6 września) – niedziela adoracyjna. Po Mszy Świętej o 12.15 - droga betlejemska. Od dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci na Msze św. z kazaniem dla dzieci, w każdą niedzielę o godz. 12.15. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Rzeszowie i cele diecezjalne.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  - we wtorek- święto Narodzenia NMP, (MB Siewnej). W tym dniu zgodnie z tradycją święci się ziarno do siewu. W naszej świątyni poświęcenie na Mszy wieczornej,
  - w sobotę - uroczystość NMP Rzeszowskiej.
 3. We wtorek (8 września) zapraszamy dzieci z klas 3 wraz z rodzicami, którzy chcą w naszej parafii przystąpić do I spowiedzi i Komunii świętej. Spotkanie odbędzie się po Mszy o godz. 19.00. (Dzieci do tych sakramentów powinny przystąpić w parafii zamieszkania).
 4. Trwają zapisy dla młodzieży z klas 8 , która chce w naszej parafii przygotowywać się do sakramentu bierzmowania. Można zgłaszać się w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zapraszamy.
 5. W sobotę (12 września) uroczystość NMP Rzeszowskiej, patronki miasta. Suma Pontyfikalna w „Ogrodach Bernardyńskich” o godz.18.00. Szczegółowy plan odpustu na plakacie.
 6. Urząd Miasta Rzeszowa informuje, że w dniach 12 i 13 września (sobota i niedziela) przewiduje się całkowite zamknięcie lub znaczne ograniczenie ruchu w centrum Rzeszowa oraz na terenie osiedli Przybyszówka, Zalesie i Słocina z racji zaplanowanego wyścigu kolarskiego.
 7. Od bieżącego miesiąca wznawiamy działalność grup duszpasterskich z zachowaniem norm sanitarnych.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej ”Fara”. Msza za parafian została odprawiona przez Księdza Proboszcza w parafii św. Józefa Sebastiana Pelczara.
 9. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie - 22 Niedziela zwykła 30.08.2020 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (30 sierpnia) - 22 Niedziela zwykła. W Katedrze Rzeszowskiej Dożynki Diecezjalne. Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Bp Ordynariusza o godz.12.00.
 2. Posługę w naszej parafii rozpoczęły nowe siostry felicjanki. Życzymy im wielu łask i Błogosławieństwa Bożego.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  - czwartek- wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.
 4. Wraz z zakończeniem wakacji wraca stały porządek Mszy Świętych w dzień powszedni, Msze święte będą o 6.30, 7.00, 7.30, 8.30 i 19.00. Ze względu na stan pandemii kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek, środę i piątek od 17.00 do 18.00 a we wtorek i czwartek od 9.00 do 10.00. Z wyjątkiem I czwartku, piątku, soboty i uroczystości kościelnych.
 5. W poniedziałek (31 sierpnia) nasza parafia przeżywać będzie nawiedzenie obrazu Matki Bożej Solidarności i relikwii ks. Jerzego Popiełuszki. Jest to również dzień obchodów 40- lecia powstania Niezależnego Związku Zawodowego Solidarność. Plan uroczystości jest następujący:
  Poniedziałek
  17.00 - Przywitanie Obrazu
  17.15 - Msza Święta Pod Przewodnictwem Ks. Bp Jana Wątroby Z Racji 40-Lecia Powstania Niezależnego Związku Zawodowego „Solidarność”
  18.30 - Uroczystości Patriotyczne Przy Krzyżu Misyjnym
  19.00 - Msza Święta i Różaniec
  21.00 - Apel Jasnogórski
  Wtorek
  6.30 - Msza Święta
  7.00 - Msza Święta
  7.30 i 8.30 - Msze na rozpoczęcie roku szkolnego
  12.00 - Anioł Pański
  15.00 - Msza I Koronka Do Miłosierdzia Bożego
  16.00 - Akt Zawierzenia Oraz Przekazanie Obrazu I Relikwii Do Kolejnej Parafii
  Plan peregrynacji jest wywieszony w gablocie, umieszczony w Gazetce i stronie internetowej.
 6. W tym tygodniu przypadają:
  I-czwartek miesiąca - Jerycho różańcowe o godz. 18.00.

  I-piątek miesiąca - spowiedź podczas mszy porannych a popołudniu od godz.18.00. Msza wotywna o NSPJ z aktem oddania o godz. 8.30.
  I-sobota miesiąca - Różaniec fatimski o 8.00, Msza wotywna o Niepokalanym sercu NMP o 8.30. Chorych po wcześniejszym zgłoszeniu odwiedzimy od 9.00. Spotkanie Bractwa szkaplerznego o 18.00.
  Od tego miesiąca prosimy zgłaszać chorych na stałe, comiesięczne odwiedziny.

 7. We wtorek (1 września) Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msze święte w naszej parafii o godzinach 7.30 i 8.30 (z transmisją on-line). Zapraszamy do gorącej modlitwy w intencji uczniów, nauczycieli i katechetów. Jest to także dzień kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny, o pokój i za tych którzy oddali życie w Jej obronie.
 8. W przyszła niedzielę (6 września) - I niedziela miesiąca, adoracyjna. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne i WSD w Rzeszowie.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej ” Fara”. Msza za parafian została odprawiona przez Księdza Proboszcza w Katedrze.
 10. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.

Nowe terminy otwarcia Kancelarii Parafialnej

CZYNNA:

Poniedziałek ..... 17.00 - 18.00
Wtorek   9.00 - 10.00
Środa   17.00 - 18.00
Czwartek   9.00 - 10.00
Piątek   17.00 - 18.00

NIECZYNNA:

 • SOBOTA, NIEDZIELA
 • PIERWSZY CZARTEK,  PIERWSZY PIĄTEK I PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
 • ŚWIĘTA ORAZ UROCZYSTOŚCI KOŚCIELNE I PAŃSTWOWE