Ogłoszenia duszpasterskie – 6 Niedziela Zwykła – 16.02.2020, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj Rocznica Porozumień Rzeszowsko – Ustrzyckich. Msza święta ‘za Ojczyznę’ o godz. 11:00.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  w sobotę – Święto katedry św. Piotra Apostoła.
 3. W poniedziałek (17 lutego) na Mszy św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Bp Stanisława Jamrozka, będziemy modlić się w intencji sportowców, trenerów i działaczy klubów Rzeszowa i okolic.
 4. W środę (19 lutego) - 19 dzień miesiąca. Na Mszy wieczornej nowenna ku czci patronów naszej diecezji św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Karoliny. Po mszy spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa ks. Tomasza).
 5. W czwartek (20 lutego) - w naszej parafii będziemy przeżywać „most modlitwy” w łączności z Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie. Będziemy modlić się za księży przełożonych i kleryków z naszego seminarium oraz o nowe powołania. Z tej racji po Mszy świętej wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to także 3 czwartek miesiąca - na Mszy wieczornej będziemy się także modlić za szkoły i nauczycieli z Rzeszowa i okolic za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz.
 6. W piątek (21 lutego) - 3 piątek miesiąca. Po Mszy wieczornej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie spotkanie Akcji Katolickiej.
 7. W niedzielę (23 lutego) Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie, zaprasza młodzież męską, uczniów szkół średnich, członków LSO oraz innych grup i stowarzyszeń kościelnych, studentów oraz wszystkich stawiających sobie pytanie o kształt swojego życia na dzień skupienia dla rozeznających powołanie. Będzie on miał miejsce w Seminarium Duchownym w Rzeszowie. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
 8. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla młodzieży z kl. 7 odbędzie się 3 marca po Mszy Świętej wieczornej (grupa ks. Roberta).
 9. Msza Święta za parafian o godz. 6:30.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 11. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczynającym się tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Wojciech]

Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Zwykła – 09.02.2020, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (druga niedziela miesiąca) – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8:00. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,
  - w piątek – święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 3. We wtorek (11 lutego) – obchodzimy XXVIII Światowy Dzień Chorego. Centralne uroczystości diecezjalne w bazylice OO. Bernardynów o godz. 9.00 z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby, odbędą się w tym dniu. W naszej świątyni, Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 8:30.
 4. Także we wtorek przypada rocznica śmierci księdza infułata Jana Stączka, wieloletniego proboszcza naszej parafii. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. o spokój Jego duszy. Prosimy również o indywidualną modlitwę.
 5. W środę na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. W tym dniu zapraszamy także na „Nieszpory za Rzeszów” (godz. 20:00) połączone z katechezą sakramentalną.
 6. W piątek (14 lutego) przeżywać będziemy rocznicę Armii Krajowej. Główne obchody w kościele Świętego Krzyża o godz. 10:00.
 7. Jest organizowana pielgrzymka do Medjugorje w dniach 17-25 kwietnia. Szczegóły na plakatach.
 8. Zmarła Pani Barbara Kubejko, wieloletnia prezes Parafialnego Zespołu Caritas i członkini innych grup parafialnych. Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Wilkowyja w poniedziałek o godz. 10:30.
 9. Msza Święta za parafian o godz. 6:30.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 11. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczynającym się tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Tomasz]

Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Zwykła – 02.02.2020, Święto ofiarowania Pańskiego - Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (2 lutego) przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej. Składka na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji. Główne uroczystości Dnia Życia Konsekrowanego w Katedrze o godz. 12 00, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Wątroby.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  - środa - św. Agaty, po Mszy św. o godz. 18 00 poświęcenie chleba i soli,
  - czwartek - św. Pawła Miki i Towarzyszy.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek Jerycho różańcowe o godz. 17 00. W pierwszy piątek spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 17 00. Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 8 30.
 4. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne.
 5. Msza Święta za parafian o godz. 6:30.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 7. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczynającym się tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Robert]

Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Zwykła – 26.01.2020, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (26.01) – obchodzimy ‘Niedzielę Słowa Bożego’. „Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku” – napisał Papież Franciszek ustanawiając Niedzielę Słowa Bożego listem apostolskim z 30 września 2019 roku. Nawiązując do tych słów Przewodniczący Episkopatu powiedział: „Nasz kontakt z Pismem świętym nie może ograniczyć się tylko do niedzieli, kiedy słyszymy je podczas Mszy świętej. Jako ludzie wierzący powinniśmy codziennie sięgać po Pismo Święte. Miejsce Biblii nie jest wysoko na półce w mieszkaniu, ale pod ręką, abyśmy mogli sięgać do niej często” – powiedział abp Gądecki.
 2. Także dziś przypada 67 Światowy Dzień Trędowatych. Ostatnia niedziela stycznia w Kościele katolickim poświęcona jest modlitwie za chorych na jedną z najstraszniejszych chorób, jaką jest trąd.
 3. Dobiegły końca ferie zimowe w naszym województwie. Wracamy do zwykłego porządku Mszy Świętych. Rano o godz. 6:30; 7:00; 7:30; 8:30 a wieczorem o godz. 18:00.
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  • we wtorek - Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła,
  • w piątek - Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
 5. W tym tygodniu przypada:
  - I-sza sobota miesiąca – ‘Różaniec Fatimski’ o godz. 8:00, Msza wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 8:30, Chorych odwiedzimy od godz. 9:00.
  - Spotkanie Bractwa Szkaplerznego – o godz. 17:00.
 6. W poniedziałek (27 stycznia) o godz. 16:30 w naszej świątyni odbędzie się celebracja nabożeństwa Słowa Bożego i modlitwy za ofiary Holocaustu, jak również za Polaków, którzy zginęli ratując Żydów.
 7. W środę na mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po mszy św. spotkanie formacyjne (grupa księdza Tomasza).
 8. W przyszłą niedzielę (02.02) – (Pierwsza niedziela miesiąca - adoracyjna). ‘Droga Betlejemska’ na Mszy św. o godzinie 12:15. Składka przeznaczona na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji. Będzie można wpłacać ofiary na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.
 9. Przyszła niedziela to także Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu przeżywamy ‘Dzień Życia Konsekrowanego’. Prosimy o przyniesienie gromnic, które będą poświęcone na każdej Mszy św. W tym dniu módlmy się za Siostry Felicjanki pracujące w naszej parafii, oraz o nowe powołania do zgromadzeń zakonnych.
 10. Msza Święta za parafian o godz. 6:30.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 12. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczynającym się tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Łukasz]

 

Ogłoszenia duszpasterskie –2 Niedziela Zwykła – 19. 01. 2020, Rzeszów – Fara

 1. Wczoraj rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie, w czwartek, 23 stycznia, o godz. 18 zostanie odprawiona uroczysta msza św. o jedność chrześcijan. Zapraszamy do uczestnictwa.
  Dziś także liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara głównego patrona diecezji rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o całej naszej diecezji. Po Mszach świętych o 9.30, 11.00 i 12.25 Bractwo Dzieciątka Jezus będzie rozprowadzać kalendarze na 2020 r. przygotowane z racji 10-lecia obecności figurki Dzieciątka Jezus w naszej świątyni.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  wtorek - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,
  piątek - wspomnienie Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,
  sobota - święto nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
 3. Trwają ferie dla dzieci i młodzieży. Z tej racji, w dni powszednie nie ma mszy o godz. 7.00.
 4. W poniedziałek (20 stycznia) - w naszej świątyni o 16.30 przeżywać będziemy „dzień judaizmu”. W tym dniu będziemy modlić się za ofiary II wojny światowej.
 5. W środę (22 stycznia) - kolejna rocznica powstania styczniowego. Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele św. Trójcy przy ul. Targowej o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Bp Edwarda Białogłowskiego.
 6. W sobotę (25 stycznia) - spotkanie Bractwa Dzieciątka Jezus o godz. 16.30, następnie o 17. 15 godzinki ku czci Dzieciątka Jezus i nowenna z odczytaniem próśb i podziękowań.
 7. W następną niedziele (26 stycznia) przeżywać będziemy „Niedzielę Słowa Bożego” szczególnie zachęcamy do modlitwy Pismem Świętym.
 8. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu, na ołtarzach bocznych) gazetki parafialnej „FARA”.
 10. Msza Święta za parafian o godz. 6.30.
 11. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Wojciech]

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2020, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (12 stycznia) – obchodzimy niedzielę Chrztu Pańskiego i rozpoczynamy okres zwykły w ciągu roku. Kolędy, tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego. Dziś także II niedziela miesiąca - zmiana tajemnic różańcowych po mszy o godz. 8.00. Dziś zapraszamy na wspólne kolędowanie i adorację żłóbka po Mszy o 12.15.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  piątek- św. Antoniego, Opata
 3. Od 13 do 26 stycznia uczniowie z naszego województwa przeżywać będą ferie zimowe. Z tej racji w dni powszednie nastąpi zmiana godzin mszy świętych. Nie będzie mszy o godz. 7.00 (Aktualne terminy mszy świętych: 6.30,7.30. 8.30 i 18.00).
 4. W czwartek (3-ci czwartek miesiąca) - modlimy się za uczniów i nauczycieli z Rzeszowa i okolic za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz.
 5. W piątek (III piątek miesiąca) po Mszy odbędzie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 6. W sobotę (18 stycznia) z racji uroczystości św. Józefa Sebastiana Pelczara o godz. 18.00 w katedrze rzeszowskiej zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Pamiętajmy w modlitwie o naszej wspólnocie diecezjalnej.
 7. W dniach 18 – 25 stycznia przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie, w czwartek, 23 stycznia, o godz. 18 zostanie odprawiona uroczysta msza św. o jedność chrześcijan. Zapraszamy do uczestnictwa.
 8. Dziękujemy za przygotowanie świątyni do Uroczystości Bożego Narodzenia: za przygotowanie szopki Panu Kani i Panu Rzepce. Dziękujemy za ofiarę zebraną w czasie Pasterki na Dom Samotnej Matki w Rzeszowie. Dziękujemy też za ofiary złożone na uczelnie katolickie w dniu św. Szczepana.
 9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bardzo dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dodatkowa „kolęda” dla tych którzy nie mogli przyjąć w wyznaczonych dniach, będzie w poniedziałek 13. 01. 2020 od godz. 16.00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
 10. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Misyjny (cena: 5 zł.).
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 12. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 13. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Wojciech]