Ogłoszenia duszpasterskie – 24 Niedziela Zwykła – 15.09.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj Kościół w Polsce obchodzi 53 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Katolickie Radio Via. Dzisiaj także po każdej Mszy św. oddajemy cześć Krzyżowi Świętemu w związku z ogólnopolską akcją modlitewną „Polska pod Krzyżem”.
 2. Od dzisiaj rozpoczyna się IX Tydzień wychowania pod hasłem „Nauczycielu gdzie mieszkasz”. Codziennie na Mszy św. wieczornej modlimy się w tej intencji.
 3. W tygodniu wspominamy:
  - poniedziałek – św. męczenników Korneliusza i Cypriana,
  - środa – Święto św. Stanisława Kostki- patrona młodzieży i Polski,
  - czwartek - Najświętszej Maryi Panny z La Salette- pojednawczyni grzeszników,
  - piątek – św. męczenników Andrzeja Kim, Pawła i Towarzyszy,
  - sobota – św. Mateusza Apostoła.
 4. We wtorek 17 września, przypada 80 rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. W Rzeszowie główne obchody w kościele św. Krzyża. O godz. 18 00 Msza święta a potem przemarsz pod Krzyż Ofiar Komunizmu na plac Śreniawitów.
 5. W czwartek zapraszamy nauczycieli i uczniów Rzeszowa i okolic na modlitwę za wstawiennictwem Bł. Natalii Tułasiewicz na godz. 19 00. W tym dniu także nowenna ku czci patronów naszej diecezji – św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Karoliny po Mszy św. wieczornej o 19 00.
 6. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego - Koronka po Mszy świętej wieczornej.
 7. Przypominamy, że trwają zapisy dzieci do I Komunii Świętej, która odbędzie się w pierwszą niedzielę maja.
 8. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zaprasza na XXXV Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 21-22 września (szczegóły na plakacie).
 9. 21 września 2019 r. godz. 18.00 w Instytucie Teologiczno - Pastoralnym w Rzeszowie, ul. Witolda 11a odbędzie się Koncert Norberta „Smoły” Smolińskiego poświęcony 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej „1939 Niezwyciężeni”.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 11. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 12. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Robert]

Ogłoszenia duszpasterskie – 23 Niedziela Zwykła – 08.09.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj ‘druga niedziela miesiąca’. Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy świętej o godz. 8:00.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  w czwartek - Uroczystość MB Rzeszowskiej, patronki miasta. Suma Pontyfikalna na ‘Ogrodach Bernardyńskich’ o godz. 18:00,
  w piątek - Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
  w sobotę - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; suma odpustowa o godz. 12:00 w parafii na ul. 3 Maja, a o godz. 18:00 na ul. Krakowskiej.
 3. W poniedziałek zbiórka kandydatów do bierzmowania o godz. 17:15 (przed wejściem do naszej świątyni) i wyjście na spotkanie do Sanktuarium MB Rzeszowskiej.
 4. Przypominamy, że trwają zapisy dzieci do I Komunii świętej w naszej parafii, która odbędzie się w pierwszą niedzielę maja.
 5. Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej, którego celem jest edukacja i integracja osób starszych serdecznie zaprasza na Jubileusz 5-lecia naszego Uniwersytetu oraz do zapisywania się do grona jego słuchaczy. Jubileusz będzie miał miejsce w dniu 14 września (sobota) od godz. 9.00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym przy ul. Witolda 11a w Rzeszowie. Szczegóły są dostępne na plakacie i na ulotkach.
 6. W piątek (13.09) o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza święta z udziałem harcerzy, po której odbędzie się poświęcenie Tablicy upamiętniającej Konfederatów Barskich spoczywających obok naszej świątyni.
 7. Trwa nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego (szczegóły na plakacie).
 8. Zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję modlitewną „Polska pod Krzyżem”. Jest ona zaplanowana na 14 września (sobota) br. w święto Podwyższenia Krzyża. Punktem centralnym jest Włocławek. Tam modlitwa rozpocznie się o godz. 11.
  W naszej diecezji w tym dniu zachęcamy do udziału w nabożeństwach: w Kobylance (godz. 11), w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie (godz. 18), w drodze krzyżowej na górę Grzywacką (rozpoczęcie o godz. 14 przy kościele w Kątach). /Parafia pw. św. Michała Archanioła w Rzeszowie organizuje wyjazd do Włocławka. Szczegóły na plakacie/.
  W naszej świątyni po każdej Mszy świętej (15.09) w niedzielę oddamy cześć Krzyżowi Świętemu.
 9. W przyszłą niedzielę (15.09) – Kościół w Polsce będzie obchodził 53. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na cele Katolickiego Radia Via.
 10. Także za tydzień rozpoczniemy IX Tydzień wychowania w Polsce (15-21 września) pod hasłem: ‘Nauczycielu, gdzie mieszkasz?’.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 12. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 13. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Łukasz]

Ogłoszenia duszpasterskie – 22 Niedziela Zwykła – 01.09.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (1 września)„pierwsza niedziela miesiąca” - niedziela adoracyjna. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Można wpłacać ofiary na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Droga Betlejemska na Mszy św. o godzinie 12.15.
  Zapraszamy także w każdą niedzielę o 12.15 na msze z „kazaniem dla dzieci” i błogosławieństwem dzieci i kobiet w stanie błogosławionym.
 2. Wraz z zakończeniem okresu wakacyjnego wraca stały porządek Mszy świętych w dzień powszedni. Msze święte będą sprawowane o godz.: 6.30, 7.00, 7.30, 8.30 i 19.00.
  Dziś także, przypada 80-ta rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwie o Ojczyźnie i jej poległych obrońcach. Módlmy się także w intencji pokoju na świecie. W odpowiedzi na apel Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudy, o uczczenie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, Biskup Rzeszowski postanowił, aby w niedzielę, 1 września br. o godz. 14.00 rozbrzmiały wszystkie dzwony kościelne w naszej diecezji.
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  wtorek – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 4. W tym tygodniu przypadają:
  I-szy czwartek miesiąca ‘Jerycho różańcowe’ od godz. 18:00.
  I-szy piątek miesiąca - spowiedź podczas Mszy świętych (rano), a popołudniu od godz. 18:00.
  Msza wotywna o NSPJ z ‘Aktem oddania’ o godz. 8:30.
  (W ‘pierwszy’ czwartek i piątek – Kancelaria parafialna będzie nieczynna).
  I-sza sobota miesiąca ‘Różaniec Fatimski’ o godz. 8:00,
  Msza wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 8:30.
  Chorych odwiedzimy od godz. 9:00.
  Spotkanie Bractwa Szkaplerznego – o godz. 18:00.
 5. W poniedziałek (02.09) – Msza św. na rozpoczęcie owego roku szkolnego i katechetycznego o godz. 8.30. Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z ich Pedagogami i Wychowawcami ze szkół z naszej parafii.
 6. W środę (03.09) zapraszamy kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (zapisanych jeszcze przed wakacjami) na Mszę św. o godz. 19:00. Po niej spotkanie.
 7. W czwartek (04.09) zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi, które w tym roku szkolnym będą przystępowały do I spowiedzi i Komunii Świętej. Spotkanie po Mszy o godz. 19.00
 8. Zapraszamy na Diecezjalny Dzień Młodych, który odbędzie się 7 września w Rzeszowie. Szczegółowe informacje u księży moderatorów.
 9. W przyszłą niedzielę (08.09) –‘druga niedziela miesiąca’. Zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszy świętej o godz. 8:00.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 11. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 12. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Wojciech]

Ogłoszenia duszpasterskie – 21 Niedziela Zwykła – 25.08.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dziś zapraszamy Rolników i wszystkich korzystających z pracy rolnika na Dożynki Diecezjalne do Katedry Rzeszowskiej (szczegóły na plakacie).
 2. Dzisiaj o godz. 18:30 – ‘Nowenna do Dzieciątka Jezus’.
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek– Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej,
  • we wtorek - Wspomnienie św. Moniki,
  • w środę - Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
  • w czwartek - Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 4. Jutro (26.08) przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte w naszej świątyni o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 15:30 i 19:00.
 5. W sobotę (31.08) – kolejna (39-ta) rocznica Porozumień Sierpniowych. Msza święta pod przewodnictwem księdza Biskupa, następnie uroczystości patriotyczne pod krzyżem misyjnym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W niedzielę także przypada 80-ta rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwie o Ojczyźnie i jej poległych obrońcach. Módlmy się także w intencji pokoju na świecie.
 7. W przyszłą niedzielę także (01.09) – ‘pierwsza niedziela miesiąca’ - niedziela adoracyjna. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Będzie można wpłacać ofiary na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.
 8. Zbliża się rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty podczas Mszy świętych w ciągu tego tygodnia.
 9. Jak co roku w Diecezji następują zmiany duszpasterskie placówek Sióstr zakonnych i kapłanów. W tym roku z naszej parafii odeszli: ks. Sławomir Jeziorski – prefekt w Wyższym Seminarium Duchownym oraz Siostry: Aurelia i Cecyliana. Dziękujemy za piękną pracę w parafii i życzymy Błogosławieństwa Bożego. Natomiast na ich miejsce przychodzą: ks. Tomasz Fularz oraz Siostry Wanda i Emma. Życzymy im dużo sił do służby Bogu i naszej wspólnocie.
 10. Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa serdecznie zapraszają na ogólnopolskie czuwanie modlitewne do Bazyliki Mniejszej pw. Trójcy Świętej i Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu w nocy z 14 na 15 września 2019 r. Czuwanie rozpocznie się o godz. 21 a zakończy o godz. 4.00. Z Rzeszowa organizowany jest wyjazd na to czuwanie. Szczegóły zapisów na plakacie.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 12. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 13. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Łukasz]

Ogłoszenia duszpasterskie – 20 Niedziela Zwykła – 18.08.2019, Rzeszów – Fara

 1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  • we wtorek – Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,
  • w środę - Wspomnienie św. Piusa X, papieża,
  • w czwartek - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej,
  • w sobotę - Święto św. Bartłomieja, apostoła.
 2. W poniedziałek (19.08) – po Mszy św. wieczornej – Nowenna do Patronów Diecezji.
 3. Kustosz Sanktuarium błogosławionego księdza Władysława Findysza w Nowym Żmigrodzie zaprasza na uroczystości odpustowe ku jego czci w dniu 23 sierpnia 2019 r. (piątek). Uroczystej sumie odpustowej o godz. 11:00 będzie przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba.
 4. Zapraszamy Rolników i wszystkich korzystających z pracy rolnika na Dożynki Diecezjalne do Katedry Rzeszowskiej w niedzielę 25 sierpnia 2019 (szczegóły na plakacie).
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 6. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 7. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Łukasz]

Ogłoszenia duszpasterskie 19 Niedziela zwykła, 11.08.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj po Mszy św. o 8 00 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tygodniu wspominamy:
  - środa – św. Maksymiliana Marii Kolbego- kapłana i męczennika,
  - czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze święte jak w każdą niedzielę z poświęceniem owoców, ziół i kwiatów,
  - sobota – św. Jacka - kapłana,
 3. We wtorek dzień modlitw w intencji Kościoła, Ojca Świętego Franciszka i Ojczyzny.
 4. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego - Koronka po Mszy świętej wieczornej.
 5. Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR z Markowej serdecznie zaprasza na koncert, który odbędzie się w Kolbuszowej na stadionie sportowym w niedzielę 18 sierpnia o godzinie 19.00. Podczas Koncertu wystąpi zespół Miqedem pochodzący z Tel-Awiwu specjalizujący się w śpiewie Psalmów i innych tekstów z Biblii Hebrajskiej. Wystąpią również Małgorzata Hutek i Dominik Wania. Na zakończenie wystąpi Piotr Rubik.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej bezpłatnej gazetki „Fara”.
 7. Msza Święta za parafian o godz. 6.30.
 8. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.