Ogłoszenia duszpasterskie – Druga Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (11 kwietnia), II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Składka przeznaczona jest na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Po każdej Mszy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Odbędzie się ono także o 15.00 w godzinie miłosierdzia.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się 77 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem Jesteśmy wezwani do miłosierdzia. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można składać skarbonki z jałmużną wielkopostną.
 3. We wtorek (13 kwietnia) na Mszy o godz. 18.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 4. W czwartek (15 kwietnia) na Mszy wieczornej będziemy modlić się w intencji nauczycieli i uczniów z Rzeszowa i okolic za wstawiennictwem bł. Natalii.
 5. W piątek (16 kwietnia), z racji trzeciego piątku miesiąca po Mszy wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 6. W przyszła niedzielę (18 kwietnia) rozpocznie się XIII Tydzień Biblijny. W tym roku myśl przewodnią, stanowią słowa Pana Jezusa: Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy nigdy pragnąć nie będzie (J 6,35).
 7. Również w przyszła niedzielę obok kościoła wolontariusze będą rozprowadzać żonkile na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
 8. Dziękujemy za przygotowanie wystroju naszej świątyni podczas Triduum Siostrze Pauletcie, Panu Kościelnemu oraz Panom Kani i Rzepce a za ufundowanie Paschału - Państwu Decom.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej FARA.
 10. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 04.04.2021, Rzeszów – Fara

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej okazji wszystkim parafianom oraz gościom życzymy by Chrystus, który powstał z martwych, darzył Was wszelkimi potrzebnymi darami w życiu rodzinnym i osobistym.
  Dziś także I Niedziela miesiąca – składka przeznaczona na cele diecezjalne.
 2. Jutro – Poniedziałek Wielkanocny – Msze święte jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy o godz. 19:30. Składka jest przeznaczona na uczelnie katolickie.
 3. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego oraz łączącym się z nami przez media i przeżywającym ten święty czas w swoich domach w gronie rodzinnym.
 4. Trwa nowenna przygotowująca nas do Uroczystości Miłosierdzia Bożego – codziennie po Mszach Wieczornych.
 5. W piątek, ze względu na Oktawę Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Z racji Świąt Wielkanocnych otrzymaliśmy liczne życzenia od Władz Państwowych, Samorządowych i lokalnych, instytucji Kościelnych i osób indywidualnych, a przez nasze ręce przekazujemy Wam te życzenia.
 7. W przyszłą niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Składka będzie przeznaczona na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Przy ołtarzu MB Nieustającej pomocy będzie też można składać skarbonki z jałmużną wielkopostną.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 9. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (28 marca) Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Gorzkie żale o godz.17.00.
 2. Spowiedź w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy podczas Mszy świętych rano i po południu od 17.00-18.00. W czwartek spowiedź 6.00-9.00 i 15.00 -17.00. W piątek od 7.00- 17.00, sobota od 7.00 – 12.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna. W pilnych sytuacjach prosimy o kontakt telefoniczny.
 3. Prosimy zgłaszać chorych, którzy pragną skorzystać z Sakramentów przed Świętami. Odwiedzimy ich w środę od godz. 10.00.
 4. Porządek nabożeństw w Triduum paschalnym:
  Wielki Czwartek – Msza św. poświęcenia Olejów Świętych w Katedrze pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza o godz. 10 00. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszej Parafii sprawowana przez wszystkich kapłanów naszej Parafii o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
  Wielki Piątek – Dzień męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie odprawia się Mszy świętych. O godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego i odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża o godz. 18.00. W czasie adoracji w ciągu dnia wierni oddają cześć krzyżowi przez przyklęknięcie lub głęboki skłon. Po liturgii adoracja Jezusa w grobie do godz. 23. 00. Ofiary składane przy krzyżu na Bazylikę Bożego Grobu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy - nie ma żadnych dyspens. Wieczorem rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
  Wielka Sobota – Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów na zewnątrz kościoła od godz. 9.00-16.00 co godzinę. Mimo że nie ma postu zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  Wigilia Paschalna – rozpoczęcie o godz. 19. 30 pod przewodnictwem ks. Biskupa.
 5. Transmisja nabożeństw Triduum na parafialnym facebooku.
 6. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (4 kwietnia) – porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 11.00 transmisja Mszy św.
 7. W dalszym ciągu obowiązuje reżim sanitarny. Prosimy o dostosowanie się do obowiązujących przepisów.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej bezpłatnej gazetki parafialnej FARA.
 9. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia.

UWAGA!

 

Władze państwowe wprowadziły limit wiernych w liczbie

1 osoba na 20 metrów kwadratowych.

 

W naszej świątyni może w Eucharystii uczestniczyć

 

30 OSÓB

 

(PAMIĘTAJĄC O 1.5 METROWYM ODSTĘPIE I MASECZKACH)

Ogłoszenia duszpasterskie – 5. Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (21 marca) przeżywamy 5 Niedzielę Wielkiego Postu zwaną „czarną”. Od dziś do wielkiego piątku zostaną zasłonięte krzyże. O godz. 17.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Składka zbierana w trakcie nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do „Grobu Pańskiego”. Dziś obchodzimy także Światowy Dzień Zespołu Downa. Otoczmy te osoby i ich bliskich nasza modlitwą.
 2. We wtorek (23 marca) spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. na Mszy o godz. 18.00
 3. W czwartek (25 marca) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 29 - rocznica powstania naszej diecezji. Jest to dzień świętości życia. Zachęcany do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Formularze do duchowej adopcji wyłożone są na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msze Święte w naszym kościele o godzinach: 6.30; 8.00; 9.30; 15.30; 18.00. O 17.30 Nowenna do Dzieciątka Jezus z odczytaniem próśb i podziękowań. Na Mszy św. o 18.00 podjęcie duchowej adopcji. Zapraszamy.
 4. Przed Ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa wystawiony jest kosz, w którym można składać spożywcze produkty dla biednych rodzin z naszej parafii. Można wpłacać także ofiary indywidualne przeznaczone na ten cel.
 5. Z powodu sytuacji pandemicznej w rym roku przed Wielkanocą nie będzie organizowanych spowiedzi w dotychczasowej formie. W tym tygodniu od poniedziałku (22 marca) do soboty (27 marca) spowiedź w naszym kościele podczas mszy świętych porannych (6.30-9.00) a popołudniu od 17.30. do 18.30. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnie dni.
 6. Zachęcamy do uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach: Droga Krzyżowa – w piątki o 9.00 i o 17.30; Gorzkie Żale – w niedzielę o 17.00.
 7. Od 1 kwietnia rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową formą będzie spis przez internet, a od 16 kwietnia będzie to można zrobić telefonicznie przez rachmistrza.
 8. Następna niedziela (28 marca) - niedziela Męki Pańskiej, zwana „palmową”. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Transmisja Mszy o 12.15. Przypominamy, że w następną niedzielę zmiana czasu na „letni”.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej FARA.
 10. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.