Ogłoszenia duszpasterskie - 2 Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (28 lutego) niedziela zwana „Ad Gentes”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na cele misyjne. Od dzisiaj rozpoczynamy także rekolekcje wielkopostne, które będą trwały przez trzy niedziele ze względu na pandemię. Z tego względu w pierwszą niedzielę miesiąca nie będzie adoracji.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17 00. Składka zbierana w trakcie nabożeństwa jest przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 3. W poniedziałek (1 marca) będziemy przeżywać Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. do naszej parafii na godz. 8 30, a po niej uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych przy al. Cieplińskiego.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. 
  W czwartek Jerycho różańcowe od godz. 17 00 - modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  W piątek spowiedź rano podczas Mszy św. O godz. 8 30 Msza wotywna o NSPJ z aktem oddania, a od 17 00 spowiedź.
  W sobotę o godz. 8 00 Różaniec Fatimski, o 8 30 Msza wotywna o Niepokalanym Sercu NMP. Od godz. 9 00 udamy się do chorych. O godz. 17 00 spotkanie Bractwa Szkaplerznego. Można przyjąć szkaplerz na Mszy wieczornej o godz. 18 00.
 5. W czwartek (4 marca) – Święto św. Kazimierza Królewicza i dzień imienin ks. Bpa Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie w modlitwie.
 6. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 9 00 i 17 30.
 7. W przyszłą niedzielę (7 marca) – pierwsza niedziela miesiąca. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. W tym dniu będą rozprowadzane „kaziuki” przez Strzelca.
 8. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i paschałki. Przy ołtarzu Serca Jezusowego wyłożony będzie kosz na produkty żywnościowe dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Można także wpłacać ofiary indywidualne na ten cel.
 9. Składamy podziękowanie wszystkim grupom za zaangażowanie się w przygotowanie wizytacji Ks. Biskupa.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej bezpłatnej gazetki parafialnej FARA.
 11. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (21 lutego) – 1 Niedziela Wielkiego Postu, dzień wizytacji kanonicznej naszej parafii przez Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Ogarnijmy szczególną modlitwą Księdza Biskupa oraz całą nasza parafię. O 17.00 nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Składka z gorzkich żali przeznaczona jest na Grób Pański.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  - poniedziałek - święto Katedry Św. Piotra Apostoła.
 3. We wtorek (23 lutego) na Mszy św. 18.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 4. Caritas Diecezji Rzeszowskiej zachęca do przekazania 1% na „Caritas bliźni w potrzebie”. Ulotki przy wyjściu z kościoła. Na bocznych ołtarzach wyłożone są skarbonki caritas na jałmużnę wielkopostną. Zebrane ofiary złożymy w kościele w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
 5. Parafialny Zespół Caritas od następnej niedzieli (28 lutego) będzie rozprowadzał baranki wielkanocne i paschałki. Przy ołtarzu Serca Jezusowego wyłożony będzie kosz na produkty żywnościowe dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Można także wpłacać ofiary indywidualne na ten cel.
 6. Zapraszamy do dobrego przeżywania Wielkiego Postu.
  Rekolekcje parafialne: w kolejne niedziele Wielkiego Postu (2-4) transmisja mszy rekolekcyjnej o 9.30.
  Droga Krzyżowa: w piątek o godz. 9.00 i 17.30.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00, transmisja przez facebooka.
 7. Centrum Medyczne „Medyk” zaprasza na szczepienia przeciwko COVID-19 seniorów w wieku 70+.
 8. W niedzielę (28 lutego), II Niedziela Wielkiego Postu pod hasłem "Żyjmy Eucharystią". Będziemy obchodzić wtedy również Niedzielę Ad Gentes. Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Zbiórka do puszek na ten cel.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej bezpłatnej gazetki parafialnej FARA.
 10. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu i dobrego, przeżywania Wielkiego Postu.

Ogłoszenia duszpasterskie – 6. Niedziela zwykła – 14. 02. 2021, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (14 lutego) po Mszy św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych. Dziś rozpoczynamy także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem Trzeźwością pokonywać kryzys. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w okresie Wielkiego Postu.
 2. W środę (17 lutego) – Środa Popielcowa. Rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – czasu, w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynna miłość bliźniego Kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej i rekolekcjach. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy.
  Msze święte z posypaniem głów popiołem o: 6:30, 7:30, 8:30, 15:30 i 18:00.
 3. W Środę Popielcową Droga Krzyżowa o godz. 17:30.
 4. Od Środy Popielcowej do 1 Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty, zamiast dawnych Suchych Dni, które wypadały w pierwszym tygodniu przygotowania do Wielkanocy, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i bliźnimi.
 5. W Wielkim Poście w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 9:00 i 17:30, a w niedziele Gorzkie Żale o godz. 17:00. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Będzie również adoracja Krzyża, bez ucałowania. Składka z Gorzkich Żali na urządzenie Bożego grobu i na kwiaty, można składać również indywidualne ofiary na ten cel. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie transmitowane przez parafialnego Facebooka. W tym roku rekolekcje wielkopostne w nieco innej formie – przez pierwsze trzy niedziele Wielkiego Postu. Msze rekolekcyjne transmitowane będą o godz. 9.30. W tym roku nie odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawianej na ulicach Rzeszowa tradycyjnie w pierwszy piątek Wielkiego Postu.
 6. W czwartek (18 lutego) 3- czwartek miesiąca modlimy się w intencji szkół uczniów i nauczycieli za wstawiennictwem bł. Natalii.
 7. W piątek (19 lutego) 3 - piątek miesiąca, po mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego a także modlitwa w intencji diecezji za wstawiennictwem św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Karoliny.
 8. W przyszła niedzielę (21 lutego) w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się wizytacja kanoniczna Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego, która przypada raz na pięć lat. Szczegóły na plakatach.
  Również w przyszła niedzielę w Rzeszowie odbędą się obchody 40 rocznicy porozumień rzeszowsko-ustrzyckich. Msza Święta w intencji polskich rolników zostanie odprawiona o godz. 12:00 w katedrze rzeszowskiej. Natomiast w naszej świątyni w sobotę o godz. 18.00.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej FARA.
 10. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu rozpoczynającym Wielki Post.

Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Zwykła – 07.02.2021, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (pierwsza niedziela miesiąca) – po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na WSD i cele diecezjalne. Można też wpłacać ofiary na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  w środę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,
  w czwartek – wspomnienie (dowolne) Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W parafii Bożego Ciała Msza św. odpustowa o godz. 18:00.
 3. W czwartek (11 lutego) – obchodzimy 29 Światowy Dzień Chorego pod hasłem „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście”. Punktem centralnym obchodów tego dnia będzie Msza św. w intencji ludzi chorych, ich opiekunów oraz całego personelu medycznego, która zostanie odprawiona w rzeszowskiej Bazylice OO. Bernardynów o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczył biskup Jan Wątroba. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Katolickie Radio „Via” oraz Radio Rzeszów. W tym dniu w naszej świątyni Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 8:30.
 4. Także w czwartek przypada rocznica śmierci księdza infułata Jana Stączka, wieloletniego proboszcza naszej parafii. O godz. 8:30 zostanie odprawiona Msza św. o spokój Jego duszy. Prosimy również o indywidualną modlitwę.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. W związku z ustanowieniem Roku św. Józefa w każdą środę o godz. 18:00 będziemy odprawiać Mszę św. wotywną i modlić się za Kościół.
 7. W minionym tygodniu zmarli: ks. Władysław Kret, rezydent w parafii św. J.S. Pelczara w Rzeszowie i Adam Przędzik, tato naszego ks. Rafała. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej FARA.
 9. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie 4 Niedziela zwykła 31.01.2021 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (31 stycznia) - 4 Niedziela zwykła. Obchodzimy światowy Dzień Trędowatych.
 2. W tym tygodniu we wtorek (2 lutego) Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu modlimy się za osoby życia konsekrowanego, o nowe powołania, a szczególnie za Siostry Felicjanki pracujące w naszej Parafii. W tym dniu Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.30 i 18.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Składka w tym dniu na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji: Sióstr Karmelitanek w Rzeszowie i Sióstr Wizytek w Jaśle.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  w piątek - wspomnienie św. Agaty, na Mszy o godz. 18.00- tradycyjne poświęcenie soli i chleba,
  w sobotę - wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy.
 4. W tym tygodniu przypadają:
  Pierwszy czwartek miesiąca – Jerycho różańcowe od godz. 17.00 z modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź podczas Mszy św. (rano), a popołudniu od godz. 17.00 Msza wotywna o NSPJ z Aktem oddania o godz. 8.30. W pierwszy piątek– Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  Pierwsza sobota miesiąca – Różaniec Fatimski od godz. 8.00. Msza wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.30. Chorych odwiedzimy od godz. 9.00 Spotkanie Bractwa Szkaplerznego o godz. 17.00. Na Mszy o godz. 18.00 można przyjąć szkaplerz.
 5. W przyszłą niedzielę (7 lutego) niedziela adoracyjna, składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
 6. Dziękujemy za ofiary złożone na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi na Chorwacji. Zebraliśmy 5 234 zł. Bóg zapłać za ofiarność i przeprowadzenie zbiórki.
 7. W niedzielę 21 lutego w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna parafii przez Ks. Biskupa, która odbywa się co 5 lat. Szczegóły podamy w najbliższym czasie.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej bezpłatnej gazetki parafialnej Fara.
 9. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.