Ogłoszenia duszpasterskie, 5 Niedziela Wielkiego Postu, 18.03.2018, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 12:15 Msza święta z udziałem harcerzy.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00. Ofiary składane na tacę podczas nabożeństwa są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Można też wpłacać ofiary indywidualne.
 2. Parafialny Zespół Caritas w dalszym ciągu rozprowadza baranki na stół wielkanocny. Wystawiony jest także kosz przy ołtarzu Serca Jezusa na produkty żywnościowe trwałe: na paczki dla biednych rodzin z naszej parafii. Można też wpłacać w zakrystii lub kancelarii ofiary na ten cel.
 3. Dzisiaj w Muzeum Etnograficznym (ul. Rynek 6) odbywa się Kiermasz ETNOINSPIRACJE. Artyści Podkarpacia prezentują rękodzieło artystyczne. Wstęp bezpłatny od godziny 13 do 18.
 4. W poniedziałek Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP. O godz. 8:00 Różaniec i Litania do św. Józefa w intencji mężczyzn i ojców, a o godz. 8:30 Msza św. przy ołtarzu św. Józefa.
 5. W poniedziałek i wtorek rekolekcje dla Zespołu Szkół Doskonalenia Zawodowego. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 6. W środę spotkanie Akcji katolickiej po Mszy św. wieczornej.
 7. Także w środę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę i spotkanie formacyjne.
 8. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 9:00 i 17:30. Także w piątek zbiórka ministrantów i lektorów po Mszy św. wieczornej.
 9. W sobotę (24 marca) w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się XIV Kongres Nauczycieli.
 10. Następna niedziela jest Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. O godz. 12:15 zapraszamy na uroczystą procesję z palmami od Krzyża Misyjnego. Po Mszy św. konkurs palm i wręczenie pamiątek.
 11. Również w Niedzielę Palmową rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które wygłosi Ojciec Włodzimierz Tochmański – karmelita. Rekolekcje potrwają od niedzieli do środy. W środę spowiedź parafialna. Szczegóły na plakacie.
 12. W Niedzielę Palmową odbędzie się Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu o godz. 18:00.
 13. W Niedzielę Palmową (25 marca) przypada 26-rocznica powstania Diecezji. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia zostały przeniesione na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy (9 kwietnia).
 14. W tym dniu także 33 Światowy Dzień Młodzieży w Katedrze o 11:15 w łączności z Ojcem Świętym. Przewodniczy ks. Biskup Ordynariusz.
 15. Msza za parafian została odprawiona o 6:30.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. (Wyłożona jest gazetka z ogłoszeniami parafialnymi ‘Fara’).
 17. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie, 4 Niedziela Wielkiego Postu, 11.03.2018, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj – 11.03 - IV niedziela Wielkiego Postu, tzw. Letare - niedziela radości z powodu zbliżających się świąt Paschalnych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ucałowanie relikwii krzyża przez dzieci wraz z rodzicami. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu. Można też wpłacać indywidualnie.
 2. Parafialny oddział Caritas w dalszym ciągu rozprowadza ‘Baranki’ na stół wielkanocny. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa wystawiony jest kosz na trwałe produkty żywnościowe, z których będą przygotowane paczki dla ubogich rodzin z naszej parafii. Można też wpłacać ofiary pieniężne na ten cel.
 3. W środę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę i spotkanie formacyjne.
 4. W środę Nieszpory z katechezą o godz. 20:00. Zapraszamy bardzo serdecznie.
 5. W piątek spotkanie ministrantów i lektorów.
 6. WDK i Uniwersytet Rzeszowski zapraszają na spektakl pt. Józef Błogosławiony - w środę 11 marca o 17:00 w Sali widowiskowej WDK.
 7. W kaplicy św. Brata Alberta Szpitala nr. 2 w Rzeszowie w dniach 18-21 marca - Rekolekcje dla służby zdrowia.
 8. Od 16 marca w Kinach będzie wyświetlany ‘Święty niezłomny’ – historia o hiszpańskim ks. Pedro Povedy.
 9. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy w piątek, 23 marca, o godz. 20:00 sprzed kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie.
 10. Msza za parafian została odprawiona o 6:30.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. (Wyłożona jest gazetka z ogłoszeniami parafialnymi ‘Fara’).
 12. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie, 3 Niedziela Wielkiego Postu, 04.03.2018, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (4 marca) – ‘Pierwsza Niedziela Miesiąca’ – adoracyjna. (Droga Betlejemska na mszy o godz. 12:15). Składka przeznaczona na cele diecezjalne i Wyższe Seminarium Duchowne.
 2. Nabożeństwo ‘Gorzkich Żali’ z kazaniem pasyjnym – dzisiaj o godz. 17:00 (adoracja Krzyża Świętego dla młodzieży). Składka zbierana w trakcie nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do ‘Grobu Pańskiego’. Można składać na ten cel także wpłaty indywidualne.
 3. W dniu dzisiejszym przeżywamy imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji. Biskup Solenizant odprawi Mszę św. w kościele św. Krzyża w Rzeszowie z udziałem studentów ze Wschodu, z racji tzw. „Kaziuków” o godz. 9:30, a po niej będzie możliwość złożenia życzeń Solenizantowi w budynku Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, przy ul. Zamkowej 4.
 4. Przy naszej świątyni, jak w poprzednich latach rozprowadzane są ‘Piernikowe serca’; dochód jest przeznaczony dla polskiej młodzieży ze Wschodu studiującej na Uniwersytecie Rzeszowskim.
 5. W poniedziałek i wtorek Społeczność Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie będzie przeżywać swoje szkolne-wielkopostne rekolekcje. Polecajmy wszystkich uczniów wraz z ich nauczycielami.
 6. W środę na wieczorną mszę św. zapraszamy kandydatów do Bierzmowania; po Eucharystii spotkanie formacyjne.
 7. W czwartek po mszy świętej wieczornej zapraszamy na I-sze spotkanie z nowo powstałą grupą w naszej parafii – Kręgiem Kościoła Domowego.
 8. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie ‘Drogi Krzyżowej’ w piątek o godz. 9:00 oraz 17:30.
 9. W sobotę na Mszy świętej o godzinie 18:00(w 10-ty dzień miesiąca) – modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Trwamy na Nowennie za Ojczyznę, związanej z 100-tną rocznicą odzyskania niepodległości.
 10. W przyszłą niedzielę (11 marca) - Parafia Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie zaprasza na Koncert Pieśni Pasyjnej, który odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie (Rzeszów – Biała).
 11. Nabożeństwo ‘Gorzkich Żali’ z kazaniem pasyjnym – w przyszłą niedzielę połączone z adoracją Krzyża Świętego dla małych dzieci wraz z rodzicami.
 12. Od przyszłej niedzieli członkowie Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzać będą przy wyjściu z kościoła ‘Baranki Wielkanocne’. Złożone z tej okazji dodatkowe ofiary będą przeznaczone na akcje charytatywne w parafii. Prosimy również o składanie darów trwałych produktów żywnościowych do kosza, który będzie wystawiony przed ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można wpłacać również ofiary pieniężne na zakup paczek żywnościowych dla ubogich rodzin.
 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za przeprowadzenie zbiórki i złożone ofiary na rzecz misji. Zebraliśmy 2465 złotych.
 14. Msza za parafian została odprawiona o 6:30.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. (Wyłożona jest gazetka z ogłoszeniami parafialnymi ‘Fara’).
 16. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Strona w budowie. Przepraszamy za utrudnienia.