Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16. 05. 2021, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (16 maja) obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Katolickie Radio Via.
 2. W środę (19 maja) na Mszy świętej wieczornej, nowenna do św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Karoliny.
 3. W czwartek (20 maja) w naszej parafii diecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy o godz. 8.30 a zakończenie nabożeństwem majowym o godz. 18.30. Zapraszamy do modlitwy.
  Jest to także 3 czwartek miesiąca. Na Mszy wieczornej będziemy się modlić w intencji uczniów i nauczycieli z Rzeszowa i okolic za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz.
  W tym dniu przypada również 21 rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 4. W piątek (21 maja), po Mszy wieczornej, Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. Zachęcamy do uczestniczenia w „Nabożeństwach Majowych”, codziennie o godz. 18.30. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 6. W sobotę (22 maja) br., o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej Biskup Ordynariusz udzieli sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu sześciu diakonom naszej diecezji. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Prośmy Pana w tych dniach także o nowe i święte powołania do służby Bożej. Transmisję z uroczystości przeprowadzi katolickie radio Via.
 7. Rozpoczynamy zapisy do sakramentu bierzmowania dla uczniów z kl. 7. Chętnych prosimy aby zgłaszali się w kancelarii parafialnej.
 8. W następną niedzielę (23 maja) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 10. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie – 6 Niedziela Wielkanocna – 09.05.2021, Rzeszów – Fara

 1. Przeżywamy 6 Niedzielę Wielkanocną. Po Mszy św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  w piątek – święto św. Macieja Apostoła.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę - wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. Będziemy modlić się o obfite plony ziemi i o błogosławieństwo Boże w pracy (nie tylko na roli).
 4. W środę rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, które odbędzie się w najbliższy piątek. Zapraszamy w środę na Mszę św. o godz. 19.00 młodzieży wraz z rodzicami. W piątek zostawmy na Mszy św. wieczornej miejsce dla kandydatów i rodziców.
 5. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 6. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. Za tydzień składka przeznaczona będzie na działalność Katolickiego Radia VIA.
 8. W sobotę, 12 alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie przyjmie święcenia diakonatu. Uroczystość będzie miała miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Lipinkach o godz. 10.00. W naszych modlitwach polecajmy Bogu tych kandydatów do święceń. Prośmy Pana także o nowe powołania do kapłaństwa, zwłaszcza z naszej diecezji.
 9. W miesiącu maju, na prośbę Ojca świętego modlimy się przez przyczynę Maryi o ustanie pandemii. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach majowych – codziennie o godz. 18.30.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej FARA.
 11. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom, życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021, Rzeszów – Fara

 1. Przeżywamy 5 Niedzielę Wielkanocną. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i akt zawierzenia św. Józefowi. Składka przeznaczona jest na WSD i cele diecezjalne. Na Mszy św. o godz. 12:15 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii świętej.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  w poniedziałek – Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski. Porządek Mszy św. jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy o godz. 20:30, której nie będzie. W tym dniu o godz. 11:00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.
  we wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika,
  w czwartek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba,
  w sobotę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Porządek Mszy św. jak w zwykły dzień. (W tym roku główną uroczystość odpustową obchodziliśmy oddając cześć św. Wojciechowi).
 3. Od poniedziałku podczas Nabożeństwa majowego i Mszy św. wieczornej wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi przeżywać będziemy „Biały Tydzień”.
 4. W środę na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca:
  w czwartek – Jerycho Różańcowe o godz. 18:00,
  w piątek – spowiedź podczas każdej Mszy św. (rano) a popołudniu od godz. 18:00. Msza wotywna o NSPJ o godz. 8:30.
 6. Zachęcamy do uczestniczenia w „Nabożeństwach Majowych”, codziennie o godz. 18:30.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 8. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie - 4 Niedziela Wielkanocna - 25.04.2021 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.
 2. We wtorek spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej o godz. 18 00.
 3. W środę o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
 4. W czwartek Święto Św. Katarzyny ze Sieny - Patronki Europy.
 5. W sobotę rozpoczyna się miesiąc maj. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, codziennie o godz. 18.30. Wraz z miesiącem majem, następuje zmiana godzin popołudniowych Mszy św.: w niedzielę – Msze św. o godz. 19.00 i 20.30, w dzień powszedni o godz. 19.00.
 6. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8.00 Różaniec Fatimski, a następnie, Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP. Od godz. 9 00 udamy się do chorych. O godz. 18.00 spotkanie Bractwa Szkaplerznego.
 7. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii Pierwsza Komunia Święta, na Mszy św. o godz. 12.15. Ze względu na obostrzenia sanitarne zapraszamy tylko rodziny dzieci Komunijnych. W tym dniu niedziela adoracyjna - składka na Seminarium Duchowne, oraz Dzień Flagi. Prosimy o wywieszenie flag narodowych na 2 i 3 maja.
 8. Środowiskowy Dom Samopomocy w Rzeszowie przyjmuje osoby dorosłe z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami. Szczegóły na plakacie.
 9. W związku z Rokiem Świętego Józefa, oddanie Diecezji Świętemu Patronowi przez Ks. Biskupa Ordynariusza odbędzie się w sobotę 1 maja o godz. 11.00 w Kościele św. Józefa na Staromieściu. Triduum rozpocznie się w środę na Mszy św. o godz. 18 00.
 10. Spowiedź dla dzieci przed Pierwsza Komunią św. w sobotę o godz. 10.00.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej bezpłatnej gazetki parafialnej FARA
 12. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Wielkanocna – 18. 04. 2021, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (18 kwietnia) 3 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna, rozpoczynająca XIII Tydzień Biblijny. W tym roku myślą przewodnią są słowa Pana Jezusa: Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy nigdy pragnąć nie będzie (J 6,35). Zachęcamy do czytania Pisma Świętego indywidualnie albo w rodzinach. Również dzisiaj obok kościoła wolontariusze rozprowadzają żonkile na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
 2. W poniedziałek (19 kwietnia) na Mszy wieczornej comiesięczna nowenna do patronów naszej diecezji św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Karoliny Kózki.
 3. We wtorek (20 kwietnia) na Mszy o godz. 18.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 4. W piątek (23 kwietnia) Uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski i naszej wspólnoty. Jest to odpust w naszej Parafii. Msze Święte jak w dzień powszedni. Uroczyste Msze o godz. 8.30 i 18.00. Mszy wieczornej przewodniczył będzie ks. Marek Ryba. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę (25 kwietnia) rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie.
 6. Dziękujemy za złożenie skarbonek wielkopostnych zwanych jałmużną wielkopostną. Zebraliśmy 866 zł.
 7. Obok gazetek wyłożone są obrazki - cegiełki na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Rzeszowie, gdzie proboszczem jest ks. Łukasz Chmielewski.
 8. W Domu Diecezjalnym Tabor organizowane są weekendowe katechezy przedmałżeńskie i przedślubne. Szczegóły na stronie internetowej Domu Rekolekcyjnego Tabor.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej FARA.
 10. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie – Druga Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (11 kwietnia), II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Składka przeznaczona jest na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Po każdej Mszy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Odbędzie się ono także o 15.00 w godzinie miłosierdzia.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się 77 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem Jesteśmy wezwani do miłosierdzia. Przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy można składać skarbonki z jałmużną wielkopostną.
 3. We wtorek (13 kwietnia) na Mszy o godz. 18.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 4. W czwartek (15 kwietnia) na Mszy wieczornej będziemy modlić się w intencji nauczycieli i uczniów z Rzeszowa i okolic za wstawiennictwem bł. Natalii.
 5. W piątek (16 kwietnia), z racji trzeciego piątku miesiąca po Mszy wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 6. W przyszła niedzielę (18 kwietnia) rozpocznie się XIII Tydzień Biblijny. W tym roku myśl przewodnią, stanowią słowa Pana Jezusa: Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy nigdy pragnąć nie będzie (J 6,35).
 7. Również w przyszła niedzielę obok kościoła wolontariusze będą rozprowadzać żonkile na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
 8. Dziękujemy za przygotowanie wystroju naszej świątyni podczas Triduum Siostrze Pauletcie, Panu Kościelnemu oraz Panom Kani i Rzepce a za ufundowanie Paschału - Państwu Decom.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej FARA.
 10. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.