Ogłoszenia duszpasterskie – 29 Niedziela Zwykła – 20.10.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (20 października) przeżywamy Niedzielę Misyjną i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego (20-26 października). Składka przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne. Dziś odbywa się również liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Świętej i przyjmujących Komunię.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  - we wtorek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
 3. W środę na Mszy św. o godz. 18:00 kandydaci przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania otrzymają modlitewniki dojrzałego chrześcijanina. Zapraszamy młodzież wraz z Rodzicami.
 4. W piątek (25 dzień miesiąca) – o godz. 17:30 Nabożeństwo do Dzieciątka Jezus połączone z Różańcem.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Rocznica Poświęcenia Kościoła. Będziemy modlić się w intencji budowniczych i ofiarodawców naszej świątyni oraz tych, którzy o nią dbają.
 6. Przypominamy, że trwają zapisy uczniów klas siódmych do Sakramentu Bierzmowania.
 7. Instytut Teologiczno - Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy osób chętnych na Kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych, który odbędzie się w dniach 22-25 października 2019 roku. Szczegółowy plan Kursu zamieszczony jest na stronie internetowej Instytutu Teologiczno-Pastoralnego: instytut.diecezja.rzeszow.pl
 8. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o bliskich zmarłych. Kartki na wypominki wyłożone są na ołtarzach bocznych. Wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 • Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 • Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Tomasz]


„Ochrzczeni i posłani” to hasło tegorocznej Niedzieli Misyjnej, przypadającej w tym roku 20 października. Niedziela i następujący po niej Tydzień Misyjny to wyjątkowy czas, ponieważ wpisuje się w ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.