Ogłoszenia duszpasterskie – 33 Niedziela Zwykła – 17.11.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj przeżywamy III Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Pamiętajmy o wszystkich, którzy potrzebują naszej pomocy, tak duchowej jak i materialnej. Dziękujemy za złożone torby miłosierdzia dla ubogich z naszej parafii.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  w poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Diecezji. W parafii św. Karoliny suma odpustowa o godz. 17:00.
  w środę – wspomnienie bł. Rafała Kalinowskiego, Kapłana.
  w czwartek – wspomnienie Ofiarowania NMP.
  w piątek – wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy.
 3. We wtorek 19 dzień miesiąca – nowenna do patronów diecezji – św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Karoliny, po Mszy św. wieczornej.
 4. W środę na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 5. W czwartek na godz. 18:00 zapraszamy nauczycieli i uczniów Rzeszowa i okolic na modlitwę za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek na Kościół prześladowany. Zebraliśmy 4 394 zł.
 7. Pan organista od 23 listopada będzie rozprowadzał opłatki wigilijne. Rozpocznie od ul. Orzeszkowej. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W Katedrze Msza św. w intencji tych grup o godz. 12:00. W Parafii Chrystusa Króla suma odpustowa o godz. 12:00.

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 • Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 • Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

 

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Tomasz]