Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Adwentu – ‘Gaudete’ - 15.12.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana niedzielą radości. O godz. 16:30 Msza św. z przekazaniem Betlejemskiego Światła Pokoju harcerzom. Po Mszy św. każdy chętny będzie mógł odpalić Światło do własnego lampionu.
 2. W poniedziałek rozpoczynamy drugą część Adwentu bezpośrednio przygotowującą do Świąt Bożego Narodzenia – czas Wielkich Antyfon. Od jutra też o godz. 17:45 będziemy śpiewać Godzinki do Dzieciątka Jezus a po Mszy św. wieczornej Nowenna do Dzieciątka Jezus.
 3. W środę na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 4. W czwartek na godz. 18:00 zapraszamy nauczycieli i uczniów Rzeszowa i okolic na modlitwę za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz. Po Mszy św. nowenna ku czci św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Karoliny – patronów naszej diecezji.
 5. W piątek (trzeci piątek miesiąca) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 6. Bóg zapłać za przeprowadzenie zbiórki i ofiary złożone do puszek na Kościół na Wschodzie. Zebraliśmy 2 243 zł.
 7. W adwencie przy ołtarzu NSPJ jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe, aby wspomóc naszych parafian w trudnej sytuacji materialnej. Można na ten cel wpłacać również ofiary pieniężne. Ponadto, w zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła pomocy Dzieciom w cenie 5 zł i 12 zł, a u Pana Kościelnego opłatki.
 8. Prosimy zgłaszać chorych, którzy pragną skorzystać przed świętami z posługi sakramentalnej (tych, których nie odwiedziliśmy z racji I soboty miesiąca). Do chorych udamy się czwartek od godz. 16:00.
 9. W tym tygodniu w naszym dekanacie rozpoczynają się całodniowe spowiedzi przedświąteczne. Z tego powodu w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna. W naszej parafii całodniowa spowiedź będzie w poniedziałek 23 grudnia.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12:15 poświęcenie figurek i szopek Bożonarodzeniowych.

 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 • Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 • Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Tomasz]