Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Adwentu – 22.12.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (22 grudnia) - IV Niedziela Adwentu. Mszy św. o 12.15 poświęcenie figurek i szopek Bożonarodzeniowych. Będzie można także zabrać sianko na stół wigilijny i Betlejemskie Światło Pokoju.
 2. Jutro - poniedziałek (23 grudnia) - w naszej parafii całodniowa spowiedź adwentowa: 9.00-12.00 z przerwą od 10.30. do 11.00, a popołudniu 14.30-19.00 z przerwą od 16.30 d0 17.00. Na mszy wieczornej dzieci, które uczestniczyły w roratach otrzymają upominki. Zapraszamy serdecznie.
 3. Zbiórka ministrantów w poniedziałek po Mszy o 18.00.
 4. We wtorek (24 grudnia) - Wigilia Bożego Narodzenia. Spowiedź w naszym kościele do godz.12.00. Nie ma Mszy Świętej wieczornej!
  W godzinach wieczornych zgromadźmy się w gronie rodzinnym po odczytaniu Ewangelii, modlitwie i dzieleniu się opłatkiem zasiądźmy do wieczerzy wigilijnej śpiewając kolędy. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 5. Pasterka o północy. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie oraz udziela pomocy matkom spodziewającym się dziecka, które znajdują się w trudnej sytuacji. Wszyscy, którzy przyjęli Komunię świętą podczas Pasterki mogą w ciągu dnia raz jeszcze przystąpić do Komunii św. w ramach Mszy świętej.
 6. W dzień Bożego Narodzenia (środa) – Msze święte odprawiane są jak w każdą niedzielę. Zapraszamy szczególnie na Mszę świętą o godzinie 12.15, której będzie przewodniczył ks. Bp Jan Wątroba. Będziemy modlić się w intencji Bractwa Dzieciątka Jezus oraz złożonych próśb i podziękowań. Po Mszy świętej Biskup Ordynariusz udzieli dzieciom indywidualnego błogosławieństwa.
 7. W liturgii kościoła obchodzić będziemy:
  środa - Uroczystość Narodzenia Pańskiego, 
  czwartek - Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika,
  piątek - Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty,
  sobota - Święto świętych Młodzianków, męczenników.
 8. W święto św. Szczepana (czwartek) – do południa: Msze święte jak w każdą niedzielę.
  Na Mszy świętej o godzinie 8.00 – ‘poświęcenie owsa’. Składka przeznaczona jest na uczelnie katolickie. Wieczorem – Msza św. tylko o godzinie 18:00!
 9. W piątek (27 grudnia) przeżywać będziemy imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Zachęcamy do modlitwy w niedzielę oraz w środę w intencji naszego Pasterza. Ks. Biskup odprawi w tym dniu Mszę św. w Katedrze o godz. 18.00, a po niej możliwość złożenia życzeń w dolnym kościele i spotkanie w sali papieskiej. W naszym kościele na Mszy św. o godzinie 18.00 – ‘poświęcenie wina’.
 10. W sobotę (28 grudnia) rozpoczniemy wizytę duszpasterską.
 11. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na „Marsz Młodzianków” połączony z modlitwą w intencji dzieci nienarodzonych. Początek marszu 28.12.2019 o godz. 17.00 na Starym Cmentarzu (ul. Szopena) a zakończenie w Sanktuarium Pani Rzeszowa
 12. W przyszłą niedzielę (29 grudnia) – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy będziemy modlić się w intencji naszych rodzin.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 14. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 15. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Wojciech]