Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2020, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (12 stycznia) – obchodzimy niedzielę Chrztu Pańskiego i rozpoczynamy okres zwykły w ciągu roku. Kolędy, tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego. Dziś także II niedziela miesiąca - zmiana tajemnic różańcowych po mszy o godz. 8.00. Dziś zapraszamy na wspólne kolędowanie i adorację żłóbka po Mszy o 12.15.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  piątek- św. Antoniego, Opata
 3. Od 13 do 26 stycznia uczniowie z naszego województwa przeżywać będą ferie zimowe. Z tej racji w dni powszednie nastąpi zmiana godzin mszy świętych. Nie będzie mszy o godz. 7.00 (Aktualne terminy mszy świętych: 6.30,7.30. 8.30 i 18.00).
 4. W czwartek (3-ci czwartek miesiąca) - modlimy się za uczniów i nauczycieli z Rzeszowa i okolic za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz.
 5. W piątek (III piątek miesiąca) po Mszy odbędzie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 6. W sobotę (18 stycznia) z racji uroczystości św. Józefa Sebastiana Pelczara o godz. 18.00 w katedrze rzeszowskiej zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału. Pamiętajmy w modlitwie o naszej wspólnocie diecezjalnej.
 7. W dniach 18 – 25 stycznia przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie, w czwartek, 23 stycznia, o godz. 18 zostanie odprawiona uroczysta msza św. o jedność chrześcijan. Zapraszamy do uczestnictwa.
 8. Dziękujemy za przygotowanie świątyni do Uroczystości Bożego Narodzenia: za przygotowanie szopki Panu Kani i Panu Rzepce. Dziękujemy za ofiarę zebraną w czasie Pasterki na Dom Samotnej Matki w Rzeszowie. Dziękujemy też za ofiary złożone na uczelnie katolickie w dniu św. Szczepana.
 9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bardzo dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i ofiary złożone na potrzeby kościoła. Dodatkowa „kolęda” dla tych którzy nie mogli przyjąć w wyznaczonych dniach, będzie w poniedziałek 13. 01. 2020 od godz. 16.00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
 10. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Misyjny (cena: 5 zł.).
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 12. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 13. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Wojciech]