Ogłoszenia duszpasterskie –2 Niedziela Zwykła – 19. 01. 2020, Rzeszów – Fara

 1. Wczoraj rozpoczęliśmy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie, w czwartek, 23 stycznia, o godz. 18 zostanie odprawiona uroczysta msza św. o jedność chrześcijan. Zapraszamy do uczestnictwa.
  Dziś także liturgiczne wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara głównego patrona diecezji rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o całej naszej diecezji. Po Mszach świętych o 9.30, 11.00 i 12.25 Bractwo Dzieciątka Jezus będzie rozprowadzać kalendarze na 2020 r. przygotowane z racji 10-lecia obecności figurki Dzieciątka Jezus w naszej świątyni.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:
  wtorek - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,
  piątek - wspomnienie Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,
  sobota - święto nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
 3. Trwają ferie dla dzieci i młodzieży. Z tej racji, w dni powszednie nie ma mszy o godz. 7.00.
 4. W poniedziałek (20 stycznia) - w naszej świątyni o 16.30 przeżywać będziemy „dzień judaizmu”. W tym dniu będziemy modlić się za ofiary II wojny światowej.
 5. W środę (22 stycznia) - kolejna rocznica powstania styczniowego. Msza święta w intencji Ojczyzny w kościele św. Trójcy przy ul. Targowej o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Bp Edwarda Białogłowskiego.
 6. W sobotę (25 stycznia) - spotkanie Bractwa Dzieciątka Jezus o godz. 16.30, następnie o 17. 15 godzinki ku czci Dzieciątka Jezus i nowenna z odczytaniem próśb i podziękowań.
 7. W następną niedziele (26 stycznia) przeżywać będziemy „Niedzielę Słowa Bożego” szczególnie zachęcamy do modlitwy Pismem Świętym.
 8. W minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu, na ołtarzach bocznych) gazetki parafialnej „FARA”.
 10. Msza Święta za parafian o godz. 6.30.
 11. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Wojciech]