Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Zwykła – 09.02.2020, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (druga niedziela miesiąca) – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8:00. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,
  - w piątek – święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 3. We wtorek (11 lutego) – obchodzimy XXVIII Światowy Dzień Chorego. Centralne uroczystości diecezjalne w bazylice OO. Bernardynów o godz. 9.00 z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby, odbędą się w tym dniu. W naszej świątyni, Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 8:30.
 4. Także we wtorek przypada rocznica śmierci księdza infułata Jana Stączka, wieloletniego proboszcza naszej parafii. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. o spokój Jego duszy. Prosimy również o indywidualną modlitwę.
 5. W środę na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. W tym dniu zapraszamy także na „Nieszpory za Rzeszów” (godz. 20:00) połączone z katechezą sakramentalną.
 6. W piątek (14 lutego) przeżywać będziemy rocznicę Armii Krajowej. Główne obchody w kościele Świętego Krzyża o godz. 10:00.
 7. Jest organizowana pielgrzymka do Medjugorje w dniach 17-25 kwietnia. Szczegóły na plakatach.
 8. Zmarła Pani Barbara Kubejko, wieloletnia prezes Parafialnego Zespołu Caritas i członkini innych grup parafialnych. Pogrzeb odbędzie się na Cmentarzu Wilkowyja w poniedziałek o godz. 10:30.
 9. Msza Święta za parafian o godz. 6:30.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 11. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczynającym się tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Tomasz]