Ogłoszenia duszpasterskie – 5. Niedziela Wielkiego Postu –29.03.2020, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z Tradycją zasłonięte są od dzisiaj krzyże, które będą odsłonięte w Wielki Piątek.
 2. W poniedziałek rocznica śmierci Bł. Natalii Tułasiewicz.
 3. Zachęcamy wszystkich do odmawiania modlitwy różańcowej w domach z rodziną o godz. 20 30 w intencji całej ludzkości zagrożonej pandemią.
 4. W pierwszy czwartek Jerycho Różańcowe o 17 30. W pierwszy piątek Msza wotywna o Najświętszym Sercu Jezusa z Aktem oddania o 8 30. W pierwszą sobotę Różaniec Fatimski o 8 00, a potem Msza wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. W pierwszą sobotę nie udamy się do chorych. W razie konieczności prosimy o kontakt telefoniczny.
 5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali nie będą odprawiane publicznie w kościołach. Prosimy by wierni odprawiali te nabożeństwa indywidualnie.
 6. Kancelaria parafialna nieczynna.
 7. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Msze św. jak w każdą niedzielę z błogosławieństwem Palm.
 8. W związku z ograniczeniem ilości do 5 osób na Mszy św. przez władze państwowe prosimy, aby we Mszy św. uczestniczyły osoby zamawiające Msze święte.
 9. Informacje odnośnie Świąt podamy za tydzień.
  • Zachęcamy do czytania bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”. Zanieśmy ją pod drzwi sąsiadów seniorów, którzy pozostali w domu.
  • Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczynającym się tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Robert]


APEL ZE SZPITALI

Wszyscy, którzy zgłaszają się do szpitala lub w inny sposób korzystają z pomocy medycznej nie powinni zatajać swojego pobytu za granicą lub pobytu w kwarantannie. Zatajanie tych informacji stanowi wielkie zagrożenie dla funkcjonowania placówek medycznych. Jeśli ten proceder nie zostanie zaniechany to wkrótce zabraknie personelu zdolnego do świadczenia pracy, bo wszyscy znajdą się w przymusowej kwarantannie. Wszystkich korzystających z pomocy lekarza, pielęgniarki lub ratowników medycznych prosimy: mówcie od razu prawdę o swojej sytuacji!


Przyjmując Komunię świętą na rękę należy pamiętać, że Komunię należy przyjmować na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie, stojąc przed kapłanem, prawą ręką włożyć Komunię świętą do ust – w żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od ołtarza.