• a.jpg
 • b.jpg
 • c.jpg
 • d.jpg
 • e.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie – 6 Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (17 maja) - VI Niedziela Wielkanocna. Składka przeznaczona na Katolickie Radio Via.
 2. Władze państwowe od dzisiaj (17 maja) zezwoliły na sprawowanie kultu w obecności wiernych w liczbie 1 osoba na 10 metrów kwadratowych. Stąd w naszej świątyni może w Eucharystii uczestniczyć: 60 osób (pamiętając o 2 metrowym odstępie i maseczkach).
 3. W poniedziałek (18 maja) o godz. 18:00 w katedrze rzeszowskiej będzie miało miejsce dziękczynienie w stulecie urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. W tym dniu będziemy również dziękować i modlić się w intencji naszych Księży Biskupów: Jana – z racji 20 rocznicy sakry biskupiej oraz Kazimierza – z racji 60 rocznicy święceń kapłańskich, a także w intencji Księdza Infułata Stanisława Maca w 60 rocznicę święceń kapłańskich. Prosimy o modlitwę w intencji Jubilatów.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę – wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. Będziemy się modlić o obfite plony ziemi i o błogosławieństwo Boże w pracy (nie tylko na roli).
 5. We wtorek – nowenna ku czci św. J.S. Pelczara i bł. Karoliny Kózki (patronów diecezji).
 6. W czwartek modlimy się w intencji nauczycieli i uczniów Rzeszowa i okolic – za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz.
 7. W piątek – rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 8. Również w piątek (22.05) w naszej parafii przypada ‘Diecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu’ (całodniowa: w godz. 9:00 – 18:30).
 9. W sobotę (23.05) o godz. 11:00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie pięciu alumnów przyjmie święcenia diakonatu z rąk Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Uroczystość ta będzie transmitowana przez Katolickie Radio „VIA”. Prosimy o modlitwę w intencji przygotowujących się do przyjęcia diakonatu.
 10. Trwamy na modlitwie z Maryją w intencji naszej parafii, Ojczyzny i Świata, prosząc o łaski dla nas samych oraz o potrzebny ziemi deszcz i ustanie epidemii:
  Różaniec: w dni powszednie o godz. 8:00, a w niedziele o godz. 7:30;
  ‘Nabożeństwo Majowe’ – codziennie o godz. 18:30.
  Zachęcamy do indywidualnej oraz rodzinnej modlitwy.
 11. KANCELARIA PARAFIALNA czynna w godzinach:
  Poniedziałek i Piątek: 17:00 – 18:00
  Środa: 9:00 – 10:00.
  W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
 12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 13. Caritas Diecezji Rzeszowskiej na setną rocznicę urodzin Największego Polaka przekazuje nieodpłatnie folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II do odmawiania w rodzinach. Zachęcamy do wzięcia jednego egzemplarza do każdego mieszkania/domu.
 14. Powoli dobiega końca Okres Wielkanocny (liturgicznie kończy się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, 31 maja) oraz czas nakazanej przykazaniem Komunii świętej Wielkanocnej. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty (podczas każdej Mszy świętej) i pełnego uczestnictwa w Eucharystii. Przypominamy, że osoby korzystające z dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane są obowiązane w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii za pośrednictwem środków społecznego przekazu. Biskup zachęcał nas także do pogłębionej, osobistej i rodzinnej modlitwy w tym czasie.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 16. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 17. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Łukasz]


W niedzielę, 17 maja br., o godz. 19:00, na antenie TVP Rzeszów zostanie wyemitowany film dokumentalny o Janie Pawle II przygotowany przez ks. Józefa Brzostowskiego. Zachęcamy do oglądania.

***

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.
Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.
Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach.
Serdecznie zachęcamy do oglądania.


Prywatność
Użytkownik może w każdym czasie samodzielnie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, np. wyłączając możliwość ich przechowywania na urządzeniu użytkownika lub określając warunki ich przechowywania i uzyskiwania dostępu przez pliki cookies do urządzenia użytkownika. Zmiany ustawień, użytkownik może dokonać za pomocą ustawień przeglądarki internetowej. Użytkownik może w każdej chwili usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. Ograniczenie stosowania plików cookies, może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej.