Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020, Rzeszów – Fara

 1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny. Od dzisiaj zostają zniesione ograniczenia co do ilości wiernych mogących uczestniczyć w obrzędach liturgicznych. Nadal jednak w świątyni obowiązuje nas zachowanie 2 metrowych odstępów i noszenie maseczek.
 2. Od 1 czerwca ks. Biskup zlecił opiekę duszpasterską nad wiernymi modlącymi się w kościele Świętej Trójcy duszpasterzom naszej parafii. W związku z tym w najbliższym tygodniu Msze św. będą odprawiane w następującym porządku:
  - w poniedziałek, święto NMP, Matki Kościoła o 8:00;
  - w czwartek, w piątek i w sobotę o godz. 16:00;
  - w niedzielę Suma Odpustowa o godz. 8:00;
  Za tydzień podamy porządek Mszy św. na kolejne tygodnie.
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła,
  - we wtorek – święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego,
  - w środę – wspomnienie św. Karola Lwangi i tow., męczenników,
  - w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
  - w piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
 4. W poniedziałek (01.06) rozpoczynamy czerwcowe Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie o godz. 18:30. W tym dniu będziemy także przeżywać Dzień Dziecka – pamiętajmy w modlitwie o najmłodszych.
 5. W tym tygodniu przypadają:
  - 1 czwartek miesiąca – Jerycho Różańcowe od godz. 18:00.
  - 1 piątek miesiąca – spowiedź podczas każdej Mszy św. (rano) a popołudniu od godz. 18:00.
  Msza wotywna o NSPJ z ‘Aktem Oddania’ o godz. 8:30.
  - 1 sobota miesiąca – ‘Różaniec Fatimski’ o godz. 8:00.
  Msza wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8:30.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Nasza parafia w tym dniu przeżywać będzie 10 rocznicę wprowadzenia figurki Dzieciątka Jezus. Z tej okazji uroczysta Msza św. o godz. 12:15. Składka przeznaczona na WSD i cele diecezjalne.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 8. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 9. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Tomasz]