Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 07.06.2020, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (7 czerwca) niedziela adoracyjna - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  Kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Odpust w kościele przy ul. Targowej o godz. 8.00. Na Mszy o godz. 12.15 będziemy obchodzić 10 rocznicę wprowadzenia figurki Dzieciątka Jezus do naszej świątyni. Homilię wygłosi o. Kazimierz Duda - karmelita. Po mszy Bractwo będzie rozprowadzać srebrne medaliki, koronki i biuletyn „Maleńka Miłość”. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  poniedziałek - wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
  czwartek - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej,
  sobota - wspomnienie św. Antoniego- kapłana i doktora Kościoła.
 3. W poniedziałek (8 czerwca) zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania. (grupa ks. Tomasza). Bierzmowanie młodzieży z naszej parafii odbędzie się w piątek 12 czerwca o godz. 19.00. W związku z tym zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.
 4. W środę (10 czerwca), młodzież przygotowująca się do bierzmowania otrzyma krzyże na Mszy o godz. 19.00.
 5. W czwartek (11 czerwca) Uroczystość Bożego Ciała. Nie będzie procesji centralnej. W naszej parafii procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła po Mszy o godz. 12.15. Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci sypiące kwiatki i dzwoniące dzwonkami.
 6. Zachęcamy do udziału w koncercie Jednego Serca Jednego Ducha on-line. Transmisja o godz.19.30 przez internet oraz w Tv Trwam.
 7. Podczas oktawy Bożego Ciała w naszym kościele procesja codziennie o godz. 18.30. W związku z tym przypominamy o zachowywaniu obowiązujących przepisów państwowych i kościelnych.
 8. W następną niedzielę (14 czerwca) zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 8.00. Na Mszy o godz. 12.15 uroczystość I Komunii Świętej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 10. Msza święta za parafian o godz. 8:00 w kościele Świętej Trójcy.
 11. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Wojciech]