Ogłoszenia duszpasterskie – 14 Niedziela Zwykła – 05.07.2020, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (5 lipca) – (I niedziela miesiąca) – niedziela adoracyjna. Składka przeznaczona jest na WSD i cele diecezjalne. W zakrystii można wpłacać ofiary na Stowarzyszenie Przyjaciół WSD.
 2. Biskup Rzeszowski Jan Wątroba obejmuje modlitwą wszystkich poszkodowanych przez powódź w naszej diecezji, a także wolontariuszy pomagających w walce z żywiołem. W związku z zaistniałą sytuacją, Ksiądz Biskup zarządził zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach diecezji na dzisiejszą niedzielę. (Zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła).
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  w poniedziałek - Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,
  w środę - Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera,
  w sobotę - Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 4. Od wtorku - ‘Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej’ (codziennie) po Mszy św. o godz. 19:00. Godzinki Szkaplerzne o godz. 18:30.
 5. W przyszłą niedzielę - Zmiana ‘Tajemnic różańcowych’ po Mszy św. o godz. 8:00.
 6. Również w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12:15 modlić się będziemy za wstawiennictwem świętych małżonków Zelii i Ludwika Martin - rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus (wspomnienie liturgiczne wypada właśnie 12 lipca).
 7. Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie ogłasza nabór kandydatów na rok szkolny 2020/2021. Szczegółowe informacje na plakacie.
 8. Prezydent Miasta Rzeszowa informuje, że od 1 marca 2020 r. uległa zmianie metoda naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W związku z powyższym zachodzi konieczność niezwłocznego złożenia nowej deklaracji o wysokości za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez właścicieli nieruchomości, którzy jeszcze ich nie złożyli a są objęci gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi. Deklaracja winna być złożona na nowych drukach, które obowiązują od 1 marca 2020 r. (Więcej informacji w gablocie).
 9. Przypominamy, że przez okres wakacji kancelaria parafialna będzie otwarta:
  • w poniedziałki i piątki (w godz.: 17:00 – 18:00),
  • w środy (w godz.: 9:00 – 10:00).
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 11. Msza święta za parafian zostanie odprawiona podczas sumy odpustowej w Hucie Polańskiej.
 12. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Łukasz]