• a.jpg
 • b.jpg
 • c.jpg
 • d.jpg
 • e.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie - 22 Niedziela zwykła 30.08.2020 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (30 sierpnia) - 22 Niedziela zwykła. W Katedrze Rzeszowskiej Dożynki Diecezjalne. Uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Bp Ordynariusza o godz.12.00.
 2. Posługę w naszej parafii rozpoczęły nowe siostry felicjanki. Życzymy im wielu łask i Błogosławieństwa Bożego.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  - czwartek- wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.
 4. Wraz z zakończeniem wakacji wraca stały porządek Mszy Świętych w dzień powszedni, Msze święte będą o 6.30, 7.00, 7.30, 8.30 i 19.00. Ze względu na stan pandemii kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałek, środę i piątek od 17.00 do 18.00 a we wtorek i czwartek od 9.00 do 10.00. Z wyjątkiem I czwartku, piątku, soboty i uroczystości kościelnych.
 5. W poniedziałek (31 sierpnia) nasza parafia przeżywać będzie nawiedzenie obrazu Matki Bożej Solidarności i relikwii ks. Jerzego Popiełuszki. Jest to również dzień obchodów 40- lecia powstania Niezależnego Związku Zawodowego Solidarność. Plan uroczystości jest następujący:
  Poniedziałek
  17.00 - Przywitanie Obrazu
  17.15 - Msza Święta Pod Przewodnictwem Ks. Bp Jana Wątroby Z Racji 40-Lecia Powstania Niezależnego Związku Zawodowego „Solidarność”
  18.30 - Uroczystości Patriotyczne Przy Krzyżu Misyjnym
  19.00 - Msza Święta i Różaniec
  21.00 - Apel Jasnogórski
  Wtorek
  6.30 - Msza Święta
  7.00 - Msza Święta
  7.30 i 8.30 - Msze na rozpoczęcie roku szkolnego
  12.00 - Anioł Pański
  15.00 - Msza I Koronka Do Miłosierdzia Bożego
  16.00 - Akt Zawierzenia Oraz Przekazanie Obrazu I Relikwii Do Kolejnej Parafii
  Plan peregrynacji jest wywieszony w gablocie, umieszczony w Gazetce i stronie internetowej.
 6. W tym tygodniu przypadają:
  I-czwartek miesiąca - Jerycho różańcowe o godz. 18.00.

  I-piątek miesiąca - spowiedź podczas mszy porannych a popołudniu od godz.18.00. Msza wotywna o NSPJ z aktem oddania o godz. 8.30.
  I-sobota miesiąca - Różaniec fatimski o 8.00, Msza wotywna o Niepokalanym sercu NMP o 8.30. Chorych po wcześniejszym zgłoszeniu odwiedzimy od 9.00. Spotkanie Bractwa szkaplerznego o 18.00.
  Od tego miesiąca prosimy zgłaszać chorych na stałe, comiesięczne odwiedziny.

 7. We wtorek (1 września) Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msze święte w naszej parafii o godzinach 7.30 i 8.30 (z transmisją on-line). Zapraszamy do gorącej modlitwy w intencji uczniów, nauczycieli i katechetów. Jest to także dzień kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny, o pokój i za tych którzy oddali życie w Jej obronie.
 8. W przyszła niedzielę (6 września) - I niedziela miesiąca, adoracyjna. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne i WSD w Rzeszowie.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej ” Fara”. Msza za parafian została odprawiona przez Księdza Proboszcza w Katedrze.
 10. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.
Prywatność
Użytkownik może w każdym czasie samodzielnie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, np. wyłączając możliwość ich przechowywania na urządzeniu użytkownika lub określając warunki ich przechowywania i uzyskiwania dostępu przez pliki cookies do urządzenia użytkownika. Zmiany ustawień, użytkownik może dokonać za pomocą ustawień przeglądarki internetowej. Użytkownik może w każdej chwili usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. Ograniczenie stosowania plików cookies, może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej.