Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkanocna – 22.04.2018, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (22.04.2018) – Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. W szczególności będziemy się modlić o powołania podczas Mszy św. wieczornych.
  Dziś także przeżywamy Uroczystość odpustową ku czci św. Wojciecha. Suma odpustowa pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Kazimierza Górnego o godzinie 12:15.
 2. W poniedziałek wypada uroczystość liturgiczna dlatego również będziemy oddawać cześć św. Wojciechowi. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W poniedziałek porządek Mszy św. jak w zwykły dzień. Po Mszy o 18:00 nabożeństwo ku czci. Św. Wojciecha.
 3. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii i Spowiedzi.
 4. W środę (święto św. Marka Ewangelisty) Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 17:30, a o godz. 18:00 Msza św. w intencji próśb i podziękowań; również w środę Eucharystia i spotkanie z delegatem Ks. Biskupa do spraw Bierzmowania. Obecność kandydatów wraz z rodzicem obowiązkowa.
 5. W środę o 20:00 nieszpory wraz z katechezą . Serdecznie zapraszamy.
 6. Kino „Zorza” i Helios zapraszają na filmy o tematyce katolickiej. Szczegóły na plakatach.
 7. W piątek zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych. Msza dla ZSG o 7:30, a dla ZS ZDZ o 10:30.
 8. W przyszłą niedzielę w Parafii Grekokatolickiej przy. ul. Targowej nawiedzenie Relikwii św. Jozafata Kuncewicza o godz. 16:00.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i dodatku do prasy „Fara”. W dzisiejszym numerze Fary artykuł o naszym patronie.
 10. Msza za parafian będzie odprawiona o 12:15.
 11. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

ZYSKIWANIE ODPUSTÓW
Zasady ogólne

«Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi, określonym warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca zasług Chrystusa i świętych» (KPK, kan. 992; KKK, n. 1471). Odpust zupełny jest szczególnym darem łaski Bożej, dzięki któremu wierny będący w stanie łaski uświęcającej w sakramentalnej spowiedzi może uzyskać również darowanie kar czyśćcowych. Nie można uzyskać odpustu nie będąc w stanie łaski uświęcającej.

Odpust zupełny można zyskać tylko jeden raz dziennie, albo dla samego siebie albo dla jednej z dusz cierpiących w czyśćcu (zob. kan. 994). Do otrzymania odpustu jednak wymagane jest nadto spełnienie trzech następujących, tzw. zwykłych warunków:

 1. wyznać grzechy, przystępując do sakramentalnej spowiedzi;
 2. przyjąć sakramentalną Komunię świętą;
 3. pomodlić się według intencji Ojca świętego.