Ogłoszenia duszpasterskie 32 Niedziela zwykła 08.11.2020 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (8 listopada) - XII Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku chcemy wesprzeć duchowo i materialnie wiernych żyjących w Republice Środkowoafrykańskiej. Ofiary na ten cel można wrzucać do puszek stojących na bocznych ołtarzach. Po Mszy o godzinie 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy adoracja i modlitwa za zmarłych.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  - poniedziałek - święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
  - wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego,
  - środa - wspomnienie św. Marcina,
  czwartek - wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza,
  - piątek - wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
 3. W środę (11 listopada) obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu Msze święte o: 6.30; 8.00; 10.00 i 18.00. O godzinie 10.00 Msza w intencji Ojczyzny. Intencja z 9.30 będzie odprawiona o 10.00. Pamiętajmy o modlitwie za Ojczyznę. Zachęcamy do wywieszenia flag narodowych.
 4. W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych). W naszej świątyni może uczestniczyć 40 osób, a w kościele św. Trójcy 12 osób. Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania. Zachęcamy do udziału w Mszy Świętej przez radio lub telewizję.
 5. Od tego tygodnia do 29 listopada w sprawach kancelaryjnych, umawiamy się telefonicznie albo załatwiamy sprawy drogą e-mail'ową.
 6. Wypominki za zmarłych w miesiącu listopadzie codziennie o 17.30.
 7. W przyszłą niedzielę (15 listopada) przeżywać będziemy IV Światowy Dzień Ubogich.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej ”Fara”.
 9. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.