Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Adwentu – 13.12.2020, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwana niedzielą „Gaudete” czyli radości. O godz. 12:15 Msza św. za Ojczyznę z okazji 39 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
 3. - w poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła.
 4. Od środy o godz. 17:45 będziemy śpiewać Godzinki do Dzieciątka Jezus a po Mszy św. wieczornej Nowenna do Dzieciątka Jezus.
 5. W czwartek rozpoczynamy drugą część Adwentu bezpośrednio przygotowującą do Świąt Bożego Narodzenia – tzw. czas Wielkich Antyfon. W tym czasie, zgodnie z tradycją, po Mszy św. wieczornej będziemy losować figurkę Dzieciątka Jezus.
 6. W czwartek na godz. 18:00 zapraszamy nauczycieli i uczniów Rzeszowa i okolic na modlitwę za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz.
 7. W piątek (trzeci piątek miesiąca) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego a następnie spotkanie Akcji Katolickiej.
 8. Bóg zapłać za przeprowadzenie zbiórki i ofiary złożone do puszek na Kościół na Wschodzie. Zebraliśmy 1 380 zł.
 9. W adwencie przy ołtarzu NSPJ jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe, aby wspomóc naszych parafian w trudnej sytuacji materialnej. Można na ten cel wpłacać również ofiary pieniężne. Ponadto, w zakrystii są jeszcze do nabycia małe świece Wigilijnego Dzieła pomocy Dzieciom a u Pana Kościelnego opłatki.
 10. Prosimy zgłaszać chorych, którzy pragną skorzystać przed świętami z posługi sakramentalnej (tych, których nie odwiedziliśmy z racji I soboty miesiąca). Do chorych udamy się 21 grudnia od godz. 16:00.
 11. Z powodu pandemii w tym roku nie będzie całodniowej spowiedzi przedświątecznej. W związku z tym prosimy nie odkładać tego Sakramentu na ostatnią chwilę. Możliwość spowiedzi codziennie, podczas każdej Mszy św.
 12. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12:15 poświęcenie figurek i szopek Bożonarodzeniowych a także możliwość wzięcia sianka na stół wigilijny.
 13. Od 8 grudnia w Kościele Powszechnym przeżywamy Rok Świętego Józefa.
 14. Tegoroczna wizyta duszpasterska (kolęda) będzie miała inną formę niż zwykle. W najbliższym czasie podamy szczegóły.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 16. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 17. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.