Ogłoszenia duszpasterskie - NIEDZIELA ŚW. RODZINY - 27.12.2020 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (27 grudnia) Dziś Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Polecamy w modlitwie wszystkie rodziny oraz małżeństwa, od najstarszych stażem po najmłodsze. Szczególnie modlimy się za rodziny borykające się z różnorakimi problemami i kryzysami. Po mszach będziemy odnawiać przyrzeczenia małżeńskie.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  poniedziałek - święto św. Młodzianków, męczenników,
  piątek - uroczystość, św. Bożej Rodzicielki Maryi,
  sobota - wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
 3. W czwartek (31 grudnia) – zakończenie „Starego Roku” – Msza święta o godz. 17.00. Dziękować będziemy za wszelkie łaski od Boga otrzymane przepraszając jednocześnie za wyrządzone zło i grzechy.
 4. W piątek (1 stycznia) – „Nowy Rok” - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dzień modlitw o pokój na świecie. Porządek Mszy świętych w naszej świątyni – niedzielny. Przypominamy, że jest to tzw. Święto nakazane (Katolik jest zobowiązany uczestniczyć we Mszy świętej, jednak w obecnej sytuacji pandemicznej w dalszym ciągu obowiązuje dyspensa ks. Biskupa). W tym dniu wypada także I piątek miesiąca. Po każdej Mszy odmówimy akt zawierzenia NSPJ.
 5. W sobotę (2 stycznia) I sobota miesiąca – „Różaniec Fatimski” o godz. 8.00. Msza wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.30. Chorych odwiedzimy od godz. 9.00. Spotkanie Bractwa Szkaplerznego – o godz. 17.00.
 6. W przyszłą niedzielę (3 stycznia) – I niedziela miesiąca - adoracyjna. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Będzie można wpłacać ofiary na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej Fara.
 8. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.