Ogłoszenia duszpasterskie – 6. Niedziela Wielkanocna – 06.05.2018, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj 1-sza Niedziela Miesiąca – adoracyjna. Składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:15 dzieci z naszej parafii przystąpią do I-szej Komunii świętej. Od poniedziałku wraz z dziećmi przeżywać będziemy ‘Biały tydzień’ podczas Nabożeństwa majowego i Mszy św. popołudniowej.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w ‘Nabożeństwach Majowych’ codziennie o godzinie 18:30.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje, których celem jest modlitwa o obfite plony ziemi i o błogosławieństwo Boże w pracy (nie tylko na roli). W naszej parafii Nabożeństwo w tej intencji z ‘Litanią do Wszystkich Świętych’ po Mszy świętej o godz. 8:30 (w poniedziałek, wtorek i środę).
 5. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  we wtorek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Porządek Mszy św. jak w zwykły dzień. (W tym roku główną uroczystość odpustową obchodziliśmy oddając cześć świętemu Wojciechowi).
 6. W środę o godz. 18:00 – spotkanie dzieci przed ‘Rocznicą’ I-szej Komunii Świętej.
 7. W środę na Mszę św. o godz. 19:00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania (po Eucharystii spotkanie/próba dotyczące tej uroczystości).
 8. Również w środę w naszym kościele Nieszpory z katechezą o godz. 20:00.
 9. W czwartek na Mszy świętej o godzinie 19:00 (w 10-ty dzień miesiąca) modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Trwamy na Nowennie za Ojczyznę, związanej z 100-tną rocznicą odzyskania niepodległości.
 10. W piątek (11.05) o godz. 19:00 Msza święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z naszej Parafii.
 11. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Modlić się będziemy codziennie podczas nabożeństw wieczornych.
 12. W następną niedzielę (13.05.2018) – (7. Niedziela Wielkanocna) – przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to 2-ga Niedziela Miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godzinie 8:00. Na Mszy o godz. 12:15 - ‘Rocznica’ I-szej Komunii Świętej.
 13. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń diakonatu, które odbędą się 12 maja o godz. 10:00 w Boguchwale oraz kandydatów do święceń prezbiteratu, które będą miały miejsce w katedrze, (w sobotę) 19 maja, o godz. 10:00.
 14. Msza za parafian została odprawiona o 6:30.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz naszej parafialnej gazetki „Fara”.
 16. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.