Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Zwykła – 07.02.2021, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (pierwsza niedziela miesiąca) – po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na WSD i cele diecezjalne. Można też wpłacać ofiary na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  w środę – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy,
  w czwartek – wspomnienie (dowolne) Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W parafii Bożego Ciała Msza św. odpustowa o godz. 18:00.
 3. W czwartek (11 lutego) – obchodzimy 29 Światowy Dzień Chorego pod hasłem „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście”. Punktem centralnym obchodów tego dnia będzie Msza św. w intencji ludzi chorych, ich opiekunów oraz całego personelu medycznego, która zostanie odprawiona w rzeszowskiej Bazylice OO. Bernardynów o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczył biskup Jan Wątroba. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Katolickie Radio „Via” oraz Radio Rzeszów. W tym dniu w naszej świątyni Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych o godz. 8:30.
 4. Także w czwartek przypada rocznica śmierci księdza infułata Jana Stączka, wieloletniego proboszcza naszej parafii. O godz. 8:30 zostanie odprawiona Msza św. o spokój Jego duszy. Prosimy również o indywidualną modlitwę.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych.
 6. W związku z ustanowieniem Roku św. Józefa w każdą środę o godz. 18:00 będziemy odprawiać Mszę św. wotywną i modlić się za Kościół.
 7. W minionym tygodniu zmarli: ks. Władysław Kret, rezydent w parafii św. J.S. Pelczara w Rzeszowie i Adam Przędzik, tato naszego ks. Rafała. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej FARA.
 9. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.