Ogłoszenia duszpasterskie 1 Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (21 lutego) – 1 Niedziela Wielkiego Postu, dzień wizytacji kanonicznej naszej parafii przez Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Ogarnijmy szczególną modlitwą Księdza Biskupa oraz całą nasza parafię. O 17.00 nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym. Składka z gorzkich żali przeznaczona jest na Grób Pański.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  - poniedziałek - święto Katedry Św. Piotra Apostoła.
 3. We wtorek (23 lutego) na Mszy św. 18.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 4. Caritas Diecezji Rzeszowskiej zachęca do przekazania 1% na „Caritas bliźni w potrzebie”. Ulotki przy wyjściu z kościoła. Na bocznych ołtarzach wyłożone są skarbonki caritas na jałmużnę wielkopostną. Zebrane ofiary złożymy w kościele w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
 5. Parafialny Zespół Caritas od następnej niedzieli (28 lutego) będzie rozprowadzał baranki wielkanocne i paschałki. Przy ołtarzu Serca Jezusowego wyłożony będzie kosz na produkty żywnościowe dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Można także wpłacać ofiary indywidualne na ten cel.
 6. Zapraszamy do dobrego przeżywania Wielkiego Postu.
  Rekolekcje parafialne: w kolejne niedziele Wielkiego Postu (2-4) transmisja mszy rekolekcyjnej o 9.30.
  Droga Krzyżowa: w piątek o godz. 9.00 i 17.30.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00, transmisja przez facebooka.
 7. Centrum Medyczne „Medyk” zaprasza na szczepienia przeciwko COVID-19 seniorów w wieku 70+.
 8. W niedzielę (28 lutego), II Niedziela Wielkiego Postu pod hasłem "Żyjmy Eucharystią". Będziemy obchodzić wtedy również Niedzielę Ad Gentes. Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Zbiórka do puszek na ten cel.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej bezpłatnej gazetki parafialnej FARA.
 10. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu i dobrego, przeżywania Wielkiego Postu.