Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28.03.2021 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (28 marca) Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Gorzkie żale o godz.17.00.
 2. Spowiedź w Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy podczas Mszy świętych rano i po południu od 17.00-18.00. W czwartek spowiedź 6.00-9.00 i 15.00 -17.00. W piątek od 7.00- 17.00, sobota od 7.00 – 12.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu nieczynna. W pilnych sytuacjach prosimy o kontakt telefoniczny.
 3. Prosimy zgłaszać chorych, którzy pragną skorzystać z Sakramentów przed Świętami. Odwiedzimy ich w środę od godz. 10.00.
 4. Porządek nabożeństw w Triduum paschalnym:
  Wielki Czwartek – Msza św. poświęcenia Olejów Świętych w Katedrze pod przewodnictwem Ks. Biskupa Ordynariusza o godz. 10 00. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszej Parafii sprawowana przez wszystkich kapłanów naszej Parafii o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.
  Wielki Piątek – Dzień męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie odprawia się Mszy świętych. O godz. 15.00 rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego i odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża o godz. 18.00. W czasie adoracji w ciągu dnia wierni oddają cześć krzyżowi przez przyklęknięcie lub głęboki skłon. Po liturgii adoracja Jezusa w grobie do godz. 23. 00. Ofiary składane przy krzyżu na Bazylikę Bożego Grobu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy - nie ma żadnych dyspens. Wieczorem rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
  Wielka Sobota – Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów na zewnątrz kościoła od godz. 9.00-16.00 co godzinę. Mimo że nie ma postu zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  Wigilia Paschalna – rozpoczęcie o godz. 19. 30 pod przewodnictwem ks. Biskupa.
 5. Transmisja nabożeństw Triduum na parafialnym facebooku.
 6. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (4 kwietnia) – porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 11.00 transmisja Mszy św.
 7. W dalszym ciągu obowiązuje reżim sanitarny. Prosimy o dostosowanie się do obowiązujących przepisów.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej bezpłatnej gazetki parafialnej FARA.
 9. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia.