Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Wielkanocna – 18. 04. 2021, Rzeszów – Fara

  1. Dzisiaj (18 kwietnia) 3 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna, rozpoczynająca XIII Tydzień Biblijny. W tym roku myślą przewodnią są słowa Pana Jezusa: Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy nigdy pragnąć nie będzie (J 6,35). Zachęcamy do czytania Pisma Świętego indywidualnie albo w rodzinach. Również dzisiaj obok kościoła wolontariusze rozprowadzają żonkile na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.
  2. W poniedziałek (19 kwietnia) na Mszy wieczornej comiesięczna nowenna do patronów naszej diecezji św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Karoliny Kózki.
  3. We wtorek (20 kwietnia) na Mszy o godz. 18.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  4. W piątek (23 kwietnia) Uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski i naszej wspólnoty. Jest to odpust w naszej Parafii. Msze Święte jak w dzień powszedni. Uroczyste Msze o godz. 8.30 i 18.00. Mszy wieczornej przewodniczył będzie ks. Marek Ryba. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę (25 kwietnia) rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie.
  6. Dziękujemy za złożenie skarbonek wielkopostnych zwanych jałmużną wielkopostną. Zebraliśmy 866 zł.
  7. Obok gazetek wyłożone są obrazki - cegiełki na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Rzeszowie, gdzie proboszczem jest ks. Łukasz Chmielewski.
  8. W Domu Diecezjalnym Tabor organizowane są weekendowe katechezy przedmałżeńskie i przedślubne. Szczegóły na stronie internetowej Domu Rekolekcyjnego Tabor.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej FARA.
  10. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.