Ogłoszenia duszpasterskie - 12 Niedziela zwykła - 20.06.2021 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. O godz. 15.00 – Modlitewny Marsz dla Życia i Rodziny z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie (al. T. Rejtana) do Parku Papieskiego, oraz spotkanie w Parku Papieskim, a o godz. 17.00 – Msza św. w intencji małżeństw i rodzin pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby w katedrze rzeszowskiej.
 2. Zgodnie z postanowieniem podjętym przez Konferencję Episkopatu Polski, Biskup Rzeszowski wydał dekret, na mocy którego została odwołana dotychczasowa dyspensa dla wiernych od udziału we Mszy Świętej w niedziele i inne święta nakazane. Oznacza to, że począwszy od niedzieli, 20 czerwca br., wszyscy wierni mają moralny obowiązek uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
 3. Trwa miesiąc czerwiec. Codziennie o godz. 18 30 Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W tym tygodniu wspominamy:
  poniedziałek – św. Alojzego Gonzagi,
  czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin naszego ks. Proboszcza. Będziemy się modlić w Jego intencji, prosząc o Boże Błogosławieństwo w posłudze kapłańskiej.
 5. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dziękujemy za łaski minionego czasu i modlimy się o Boże błogosławieństwo na czas wakacji. Msza św. o godz. 8 30. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej bezpłatnej gazetki parafialnej Fara.
 7. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.