Ogłoszenia duszpasterskie – 16 Niedziela Zwykła – 18.07.2021, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj rozpoczynamy 22 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła Życia”. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych, będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich.
  Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie, którego dokonamy za tydzień po każdej Mszy św.
  Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w akcji „Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy”. Zebrane ofiary posłużą na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  w czwartek – Święto św. Marii Magdaleny,
  w piątek – Święto św. Brygidy, Patronki Europy,
  w sobotę – Wspomnienie św. Kingi, Dziewicy.
 3. W poniedziałek 19 dzień miesiąca – po Mszy św. wieczornej modlitwa ku czci patronów diecezji, św. J.S. Pelczara i bł. K. Kózki.
 4. We wtorek przypada 8 rocznica ingresu bpa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.
 5. W przyszłą niedzielę (25 dzień miesiąca) o godz. 18:30 Nowenna do Dzieciątka Jezus. Będziemy wtedy też przeżywać I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Na każdej Mszy św. będziemy się modlić w ich intencji, natomiast w kościele katedralnym o godz. 15.00 w intencji Seniorów zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby.
 6. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki ogłosił niedzielę 25 lipca Dniem Solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Z tej racji za tydzień, w całej Polsce, po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym.
 7. Instytut Teologiczno - Pastoralny w Rzeszowie ogłasza nabór na 2 - letnie studia podyplomowe teologiczno - katechetyczne przygotowujące do nauczania religii w szkole. Wszelkie informacje dotyczące tych studiów można uzyskać w sekretariacie lub na stronie internetowej Instytutu. Zgłoszenia na studia są przyjmowane do 19 września 2021 r.
 8. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.