Ogłoszenia duszpasterskie - 11. Niedziela Zwykła - 17.06.2018, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (17 czerwca) - XI Niedziela Zwykła.
 2. Trwa miesiąc czerwiec; w naszej świątyni ‘Litania do Serca Jezusowego‘ codziennie o godz. 18:30. Zapraszamy do licznego udziału
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  - w czwartek – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej w zakrystii będą prowadzone zapisy na przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 5. W czwartek na Mszy wieczornej modlimy się za uczniów i nauczycieli ze szkół Rzeszowa i okolic za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz.
 6. Również w czwartek (21.06) w naszej świątyni o godz. 19:30 koncert pt. „Dla Niepodległej”; serdecznie zapraszamy.
 7. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Dziękujemy za łaski minionego czasu i modlimy się o Boże błogosławieństwo okresu wakacyjnego wypoczynku. Msza święta z racji zakończenia roku szkolnego o godzinie 8:30Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty w dniach poprzedzających (wieczorem bądź rano).
 8. W przyszłą niedzielę (24.06) przypada Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to dzień imienin naszego ks. Proboszcza. Będziemy modlić się w Jego intencji, prosząc o Boże błogosławieństwo w dalszej posłudze kapłańskiej.
 9. Msza za parafian została odprawiona o 6:30.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz naszej parafialnej gazetki „Fara”.
 11. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych
  w rozpoczętym nowym tygodniu.

Pielgrzymki (szczegóły na plakatach):

 • Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości zaprasza na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach 37. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ku Trzeźwości Narodu. Termin: 16-17 czerwca 2018 r.
 • Parafialny oddział AK zaprasza na pielgrzymkę do Torunia, Lichenia i Kalisza.
  Termin: 29.06- 01.07. 2018.
 • 1-2 lipca 2018 (niedziela-poniedziałek) odbędzie się 81 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Punktem centralnym pielgrzymki będzie Msza św. na Szczycie Jasnogórskim 2 lipca (poniedziałek) o godz. 12:00. Wykład programowy przed Mszą św. (godz. 10:45) wygłosi prof. Andrzej Nowak (UJ Kraków). Zapisy na pielgrzymkę prowadzić będą jak co roku dekanalni duszpasterze nauczycieli.
 • Biskup rzeszowski kieruje do nas zaproszenie na 41. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę (4-13.08).

PKP Polskie Linie Kolejowe zwracają się z prośbą o zachowanie szczególnej na przejazdach kolejowych. Od 1 czerwca 2018 r. przejazdy kolejowo - drogowe zostały wyposażone w żółte naklejki z indywidualnym numerem identyfikacyjnym. Znajdują się one po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i napędów rogatkowych. W przypadku awarii, zagrożenia wypadkiem lub wypadku należy dzwonić pod wskazany na naklejce numer telefonu i podać numer przejazdu, co umożliwi szybką identyfikację miejsca i odpowiednią interwencję.