• a.jpg
 • b.jpg
 • c.jpg
 • d.jpg
 • e.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie – 34 Niedziela zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 20.11.2022, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj – przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. O godz. 8.00 Msza św. w ich intencji w naszej parafii, a w Katedrze uroczysta Msza św. o godz. 12.00. Jest to spotkanie Światowych Dni Młodzieży przeżywanych w diecezji przeniesione z Niedzieli Palmowej. Dzisiaj odpust w parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie. Suma odpustowa o godz. 12.00. 
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  w poniedziałek – Wspomnienie Ofiarowania NMP,
  we wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
  w czwartek – wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników.
 4. Stowarzyszenie Akcji Katolickiej zaprasza chętnych do wstąpienia w poczet członków oddziału działającego przy naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 5. W piątek 25 dzień miesiąca. O godz. 17.30 nabożeństwo do Dzieciątka Jezus z odczytaniem próśb i podziękowań. Natomiast o godz. 15:30 Msza Św. i Wypominki od Duszpasterstwa Energetyków.
 6. Przypominamy o codziennych wypominkach i możliwości zyskiwania odpustu cząstkowego do końca listopada.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwent. Już dziś zapraszamy do udziału w Roratach. Również od przyszłej niedzieli zostanie wystawiony kosz na produkty żywnościowe, aby wspomóc parafian. W nim również będą do pobrania Torby Miłosierdzia CARITAS. W związku z adwentem, już od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece na stół wigilijny – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 8. Dziękujemy za złożone ofiary do puszek na potrzeby Kościoła Prześladowanego. Złożono 3 500 zł.
 9. Od poniedziałku 21 listopada Pan Organista tradycyjnie będzie roznosił opłatki. 
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a w tym bezpłatnej gazetki parafialnej FARA.
 11. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.
Prywatność
Użytkownik może w każdym czasie samodzielnie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, np. wyłączając możliwość ich przechowywania na urządzeniu użytkownika lub określając warunki ich przechowywania i uzyskiwania dostępu przez pliki cookies do urządzenia użytkownika. Zmiany ustawień, użytkownik może dokonać za pomocą ustawień przeglądarki internetowej. Użytkownik może w każdej chwili usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. Ograniczenie stosowania plików cookies, może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej.