Ogłoszenia duszpasterskie - 16 Niedziela Zwykła - 22.07.2018, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (22.07) – Rozpoczynamy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy - na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich.
  Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie, którego dokonamy dziś po każdej Mszy św.
  Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof  i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek – Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy,
  • we wtorek - Wspomnienie św. Kingi, dziewicy,
  • w środę - Święto św. Jakuba, apostoła, (dawniej: wsp. św. Krzysztofa, męczennika)
  • w czwartek - Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
 3. We wtorek (24.07) – Święto patronalne Policji (ustanowione w 1995 roku). Módlmy się za tych, którzy podejmują tę posługę. {24 lipca 1919 roku powołana została Polska Policja Państwowa}.
 4. W środę (25-ty dzień miesiąca) o godz. 18:30 - Nowenna do Dzieciątka Jezus.
 5. Spotkanie organizacyjne grupy św. Wojciecha odbędzie się dzisiaj (22.07) oraz 29.07 (niedziela) po Mszy św. o godzinie 12:15. Na spotkaniach będzie można zapisać się na pielgrzymkę.
 6. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości zachęca wiernych do wzięcia udziału w inicjatywie pt. „100 dni abstynencji na stulecie wolności”. Początek akcji w dniu 4 sierpnia a jej zakończenie 11 listopada 2018.
 7. Msza za parafian została odprawiona o 6:30.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz naszej parafialnej gazetki „FARA”.
 9. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.
  Niech święty Krzysztof – patron kierowców i podróżujących – prowadzi nas wszystkich po drogach świata.