• a.jpg
 • b.jpg
 • c.jpg
 • d.jpg
 • e.jpg

Ogłoszenia duszpasterskie – 6 Niedziela Wielkanocna – 14.05.2023, Rzeszów – Fara

 1. Przeżywamy 6 Niedzielę Wielkanocną. Po Mszy o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszy o godz. 11:00 Rocznica I-szej Komunii Świętej.
 2. W poniedziałek w naszej parafii (w godz. 9:00 – 18:30) ‘Diecezjalna Adoracja Najświętszego Sakramentu’. Zapraszamy grupy parafialne do podjęcia adoracji w wyznaczonych przez siebie godzinach.
 3. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o dobre urodzaje i o błogosławieństwo Boże w pracy (nie tylko na roli). W naszej parafii w tych dniach Nabożeństwo z ‘Litanią do Wszystkich Świętych’ po Mszy świętej o godz. 8:30.
 5. W czwartek na godz. 18:00 zapraszamy nauczycieli i uczniów Rzeszowa i okolic na modlitwę za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz.
 6. W piątek o godz. 18:00 spotkanie Akcji Katolickiej. Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z nabożeństwem majowym natomiast po Mszy św. nowenna do patronów diecezji – św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Karoliny. W piątek rozpoczniemy także nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. W sobotę w parafii Podwyższenia Krzyża w Rzeszowie 3 alumnów przyjmie święcenia diakonatu. Również w sobotę przypada 23 rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy o Nich w naszej modlitwie.
 8. Parafia Świętego Krzyża przy ul. 3-go Maja zaprasza na noc adoracji i modlitwy w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Rozpoczęcie czuwania modlitewnego w poniedziałek o godz. 21.00 a zakończenie we wtorek o godz. 6.30.
 9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka przeznaczona będzie na działalność Radia Via.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 11. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.
Prywatność
Użytkownik może w każdym czasie samodzielnie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, np. wyłączając możliwość ich przechowywania na urządzeniu użytkownika lub określając warunki ich przechowywania i uzyskiwania dostępu przez pliki cookies do urządzenia użytkownika. Zmiany ustawień, użytkownik może dokonać za pomocą ustawień przeglądarki internetowej. Użytkownik może w każdej chwili usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. Ograniczenie stosowania plików cookies, może wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej.