Ogłoszenia duszpasterskie - 18 Niedziela Zwykła - 05.08.2018, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj niedziela adoracyjna. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Będzie można wpłacać ofiary na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek - Święto Przemienienia Pańskiego,
  • w czwartek - Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,
  • w piątek - Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
  • w sobotę - Wspomnienie św. Klary, dziewicy.
 3. W piątek na Mszy świętej o godzinie 19:00 (w 10-ty dzień miesiąca) modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Trwamy na Nowennie za Ojczyznę, związanej z 100-tną rocznicą odzyskania niepodległości.
 4. W przyszłą niedzielę – zmiana ‘tajemnic różańcowych’ po Mszy św. o godz. 8:00.
 5. W sobotę (4 sierpnia), wyruszyła 41. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowej łączności i towarzyszenia pielgrzymom poprzez fale Katolickiego Radia VIA, które codziennie relacjonuje przebieg pielgrzymki o godz.: 7.30, 12.30, 15.30 i 20.00, zaś o godz. 20.30 będzie transmisja nabożeństwa różańcowego i Apelu z kościoła Św. Krzyża. Na stronie internetowej radia VIA radiovia.com.pl, można w specjalnej zakładce znaleźć zdjęcia z trasy pielgrzymki oraz relacje antenowe.
 6. Rozpoczął się sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń historycznych. Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.
 7. Msza za parafian została odprawiona o 6:30.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz naszej parafialnej gazetki „FARA”.
 9. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.