Ogłoszenia duszpasterskie - 21 Tydzień Zwykły - 26.08.2018, Rzeszów – Fara

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

 1. Dzisiaj (26.08) przeżywamy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W Katedrze Rzeszowskiej: Dożynki Diecezjalne, godz. 11:00 – rozpoczęcie i program słowno-muzyczny, godz. 12:00 – Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem Księdza Biskupa. Na zakończenie poświęcenie wieńców dożynkowych i ich prezentacja. Zapraszamy Rolników i wszystkich korzystających z pracy rolnika.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  - w poniedziałek - Wspomnienie św. Moniki,
  - we wtorek - Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
  - w środę - Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 3. W środę (29.08) – odbędzie się XI Rzeszowski Marsz na Rzecz Trzeźwości. Rozpoczęcie Mszą świętą w kościele św. Krzyża o godz. 17:30, a po niej ok. godz. 18:30 wyjście sprzed kościoła i przejście na Rzeszowski Rynek. Zachęcamy do udziału.
 4. W piątek (31.08) – kolejna (38-ma) rocznica Porozumień Sierpniowych. Msza święta pod przewodnictwem księdza Biskupa, następnie uroczystości patriotyczne pod krzyżem misyjnym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W sobotę (01.09) - I-sza sobota miesiąca:
  - ‘Różaniec Fatimski’ o godz. 8:00,
  - Msza wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 8:30,
  - Chorych odwiedzimy od godz. 9:00,
  - Spotkanie Bractwa Szkaplerznego – o godz. 17:30.
 6. W sobotę także przypada 79-ta rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwie o Ojczyźnie i jej poległych obrońcach.
 7. W przyszłą niedzielę (02.09) – ‘pierwsza niedziela miesiąca’ - niedziela adoracyjna. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Będzie można wpłacać ofiary na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.
 8. Zbliża się rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty podczas Mszy świętych w ciągu tego tygodnia.
 9. Diecezjalne Dni Młodych odbywać się będą w dniach: 30.08 – 01.09 w katedrze i Parku Papieskim w Rzeszowie (szczegóły na plakacie).
 10. Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej oraz Studium Biblijne Diecezji Rzeszowskiej ogłaszają nabór na rok akademicki 2018/2019. Celem obu grup jest pogłębienie wiedzy religijnej, formacji duchowej oraz budowa więzi przyjaźni pomiędzy słuchaczami. Szczegóły są dostępne na stronie Internetowej Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie lub w sekretariacie tegoż Instytutu.
 11. Msza za parafian została odprawiona o 6:30.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz naszej parafialnej gazetki „FARA”.
 13. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.