Ogłoszenia duszpasterskie – 23 Niedziela Zwykła – 09.09.2018, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (druga niedziela miesiąca) – zmiana ‘tajemnic różańcowych’ po Mszy świętej o godz. 8:00. Dziś rozpoczynamy VIII Tydzień wychowania w Polsce pod hasłem: ‘W poszukiwaniu drogi’. Na Mszach wieczornych będziemy modlić się za dzieci i młodzież.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  w środę – Uroczystość MB Rzeszowskiej, patronki miasta. Suma Pontyfikalna na Ogrodach Bernardyńskich o godz. 18:00,
  w czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
  w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; suma odpustowa o godz. 12:00 w parafii na ul. 3 Maja, a o godz. 18:00 na ul. Krakowskiej,
  w sobotę – wspomnienie NMP Bolesnej.
 3. W poniedziałek na Mszy świętej o godzinie 19:00 (w 10-ty dzień miesiąca) modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Trwamy na Nowennie za Ojczyznę, związanej z 100-tną rocznicą odzyskania niepodległości.
 4. W poniedziałek także zbiórka kandydatów do bierzmowania o godz. 17:15 (przed wejściem do naszej świątyni) i wyjście na spotkanie do Sanktuarium MB Rzeszowskiej.
 5. W przyszłą niedzielę (16.09) - Kościół w Polsce będzie obchodził 52. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na cele Katolickiego Radia Via.
 6. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zaprasza na XXXIV Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 22-23 września.
 7. Na stronie internetowej rodzina.diecezja.rzeszow.pl istnieje możliwość zapisania się na katechezy przedślubne w formie rekolekcyjnej w DD Tabor.
 8. Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy osób chętnych na kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych. Informacje dotyczące kursu oraz zapisy przyjmowane są w sekretariacie Instytutu.
 9. Przypominamy, że trwają zapisy dzieci do I Komunii świętej w naszej parafii, która odbędzie się w pierwszą niedzielę maja.
 10. Msza za parafian została odprawiona o 6:30.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz naszej parafialnej gazetki „FARA”.
 12. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.