Ogłoszenia duszpasterskie – 24 Niedziela Zwykła – 16.09.2018, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (16.09) - Kościół w Polsce obchodzi 52. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na cele Katolickiego Radia Via.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  we wtorek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika (po Mszy świętej o godz. 19:00 ucałowanie relikwii świętego),
  w środę – Wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z La Salette, Pojednawczyni grzeszników,
  w czwartek – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
  w piątek – Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
 3. W poniedziałek (17.09) - Podkarpacki Związek Piłsudczyków zaprasza na obchody 79. Rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. Msza święta w kościele św. Krzyża o godz. 18:30, następnie modlitewne przejście uczestników uroczystości ze zniczami pod Krzyż Ofiar Komunizmu.
 4. We wtorek o godz. 18:15 – modlitwa o cnotę czystości i abstynencji od alkoholu oraz wolności od wszelkich uzależnień.
 5. W środę na Mszę św. o godz. 19:00 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.
 6. W czwartek na Mszy wieczornej modlimy się za uczniów i nauczycieli ze szkół Rzeszowa i okolic za wstawiennictwem bł. Natalii Tułasiewicz.
 7. W piątek o godz. 11:30 w naszej świątyni – Centralne obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej.
 8. W piątek (III piątek miesiąca) po Mszy świętej o godz. 19:00 - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 9. Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin zaprasza na XXXIV Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 22-23 września.
 10. Na stronie internetowej www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl istnieje możliwość zapisania się na katechezy przedślubne w formie rekolekcyjnej w DD Tabor.
 11. Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy osób chętnych na kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych. Informacje dotyczące kursu oraz zapisy przyjmowane są w sekretariacie Instytutu.
 12. Biuro turystyczne ‘Pielgrzym’ posiada jeszcze wolne miejsca na wyjazd pielgrzymkowy ‘Śladami świętych’ do Włoch, w terminie: 6-13.10.2018. Informacje na e-pielgrzym.com.
 13. Przypominamy, że trwają zapisy dzieci do I Komunii świętej w naszej parafii, która odbędzie się w pierwszą niedzielę maja.
 14. Msza za parafian została odprawiona o 6:30.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz naszej parafialnej gazetki „FARA”.
 16. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.