Ogłoszenia duszpasterskie – 33 Niedziela Zwykła – 18.11.2018, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (18.11.2018), przeżywamy II Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Oto biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. Pamiętajmy o wszystkich, którzy potrzebują naszej pomocy duchowej i materialnej. O 12.15 Msza z udziałem harcerzy. W Parafii bł. Karoliny Kózkówny odpust ku czci Patronki naszej Diecezji. Suma odpustowa o godz. 12.00.
 2. Trwamy na nowennie przygotowującej nas do II rocznicy proklamacji Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
 3. W tym tygodniu przeżywamy:
  - wtorek - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,
  - środa – wspomnienie Ofiarowania NMP,
  - czwartek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy,
  - sobota- wspomnienie św. Andrzeja Dung- Lac, kapłana i Towarzyszy.
 4. W środę nie będzie spotkania przygotowującego do sakramentu bierzmowania.
 5. Wypominki za zmarłych codziennie o 17.30.
 6. Pan organista, od 24.11.2018 będzie rozprowadzał opłatki wigilijne. Rozpocznie od ulicy Siemiradzkiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 7. W następną niedzielę, (25.11.2018)– Uroczystość Chrystusa Króla. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W naszej parafii po każdej Mszy nastąpi odnowienie Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Oprawę liturgiczną na Mszy o 8.00 przygotuje parafialny oddział Akcji Katolickiej. O 17. 00 spotkanie Bractwa Dzieciątka Jezus, a następnie o 17.30 nowenna z odczytaniem próśb i podziękowań.
  Centralne uroczystości odbędą się w katedrze w Rzeszowie. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego o godz. 12.00. Również w tym dniu odpust w Parafii Chrystusa Króla przy. ul .ks. Jałowego o 12.00.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej bezpłatnej gazetki „Fara”.
 9. Msza za parafian została odprawiona o 6.30.
 10. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Wojciech]