Ogłoszenia duszpasterskie – 1 Niedziela Adwentu – 2.12.2018, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (02.12.2018) rozpoczynamy okres adwentu, który ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia, a także oczekiwania na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Dziś niedziela adoracyjna. Składka przeznaczona jest na WSD i cele diecezjalne. Można też indywidualnie wpłacać na stowarzyszenie przyjaciół WSD w Rzeszowie. Po Mszy o 12.15 do naszej świątyni zawita św. Mikołaj. Tych którzy byli umówieni na spotkanie prosimy o pozostanie w świątyni. Po Mszy Bractwo Dzieciątka Jezus będzie rozprowadzać Godzinki do Dzieciątka Jezus.
 2. Roraty – codziennie od poniedziałku do soboty o 18.00. Szczególnie zapraszamy dzieci do procesji z lampionami. Będzie można także losować figurkę Dzieciątka Jezus. Podczas rorat będziemy głosić homilie o Duchu Świętym.
 3. Przed roratami o 17.45 będziemy śpiewać godzinki ku czci Matki Bożej a w II części adwentu do Dzieciątka Jezus.
 4. W tym tygodniu przeżywamy:
  - poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana,
  - piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
  - sobota – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 5. Już po raz kolejny rusza akcja Caritas „wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Parafialny zespół Caritas od 9. 12. 2018, będzie rozprowadzał świece na stół wigilijny w cenie: mała 5 zł a duża 12 zł.
 6. W środę o 18.00 spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
 7. Nieszpory za Rzeszów połączone z katechezą zostaną odprawione również we środę o godz. 20.00
 8. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.30 i 18.00. Na Mszy świętej o godz. 18.00 rozdanie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Godzina łaski o godz. 12.00.
 9. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek Jerycho różańcowe o godz. 17.00. W piątek spowiedź na mszach porannych o 8.30 Msza wotywna o NSPJ z aktem oddania, wieczorem spowiedź od godz. 17.00.
 10. W adwencie będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe, aby wspomóc naszych parafian w trudnej sytuacji materialnej. W związku z tym zostały także wyłożone torby miłosierdzia przy ołtarzu Serca Jezusa. Prosimy je zabrać i napełnić produktami i przynieść do kosza.
 11. Trwają zapisy do Bierzmowania młodzieży z klas 7. Zapisów można dokonać codziennie w kancelarii parafialnej.
 12. W następną niedzielę 9 grudnia będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej bezpłatnej gazetki „Fara”.
 14. Msza za parafian została odprawiona o 6.30.
 15. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Wojciech]