Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Adwentu - 23.12.2018, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (23 grudnia) - IV Niedziela Adwentu. Mszy św. o 12.15 poświęcenie figurek i szopek Bożonarodzeniowych. Będzie można także zabrać sianko na stół wigilijny i Betlejemskie Światło Pokoju.
 2. Jutro (24 grudnia) - Wigilia Bożego Narodzenia. Spowiedź w naszym kościele do godz.12.00. Nie ma Mszy Świętej wieczornej!
  W godzinach wieczornych zgromadźmy się w gronie rodzinnym po odczytaniu Ewangelii, modlitwie i dzieleniu się opłatkiem zasiądźmy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 3. Pasterka o północy pod przewodnictwem ks. Bp Edwarda Białogłowskiego. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie oraz udziela pomocy matkom spodziewającym się dziecka, które znajdują się w trudnej sytuacji. Wszyscy, którzy przyjęli Komunię świętą podczas Pasterki mogą w ciągu dnia raz jeszcze przystąpić do Komunii św. w ramach Mszy świętej.
 4. W dzień Bożego Narodzenia (wtorek) – Msze święte odprawiane są jak w każdą niedzielę. Zapraszamy szczególnie na Mszę świętą o godzinie 12.15, której będzie przewodniczył ks. Bp Jan Wątroba. Będziemy modlić się w intencji Bractwa Dzieciątka Jezus oraz złożonych próśb i podziękowań.
 5. W liturgii kościoła obchodzić będziemy:
  • wtorek - Uroczystość Narodzenia Pańskiego,
  • środa - Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika,
  • czwartek - Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty,
  • piątek - Święto świętych Młodzianków, męczenników.
 6. W święto św. Szczepana (środa) – do południa: Msze święte jak w każdą niedzielę. Na Mszy świętej o godzinie 8.00 – ‘poświęcenie owsa’. Wieczorem – Msza św. tylko o godzinie 18.00!
 7. W czwartek (27 grudnia) przeżywać będziemy imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Zachęcamy do modlitwy w niedzielę oraz w środę w intencji naszego Pasterza. Ks. Biskup odprawi w tym dniu Mszę św. w Katedrze o godz. 18.00, a po niej możliwość złożenia życzeń w dolnym kościele i spotkanie w sali papieskiej. W naszym kościele na Mszy św. o godzinie 18.00 – ‘poświęcenie wina’.
 8. W piątek rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii.
 9. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na XV Marsz za Życiem w Rzeszowie, w Święto Młodzianków – piątek (28 grudnia). Rozpoczęcie o godz. 17:15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu, następnie przejście do Bazyliki o. Bernardynów.
 10. W przyszłą niedzielę – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz naszej bezpłatnej gazetki „Fara”
 12. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Misyjny.
 13. Msza Święta za parafian o godz. 6.30.
 14. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na czas świętowania.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Wojciech]