Ogłoszenia duszpasterskie - Wigilia & Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 24/25.12.2018, Rzeszów – Fara

 1. Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego - Pasterka o północy pod przewodnictwem J.E. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie oraz udziela pomocy matkom spodziewającym się dziecka, które znajdują się w trudnej sytuacji.
  Wszyscy, którzy przyjęli Komunię świętą podczas Pasterki mogą w ciągu dnia raz jeszcze przystąpić do Komunii św. w ramach Mszy świętej.
 2. W dzień Bożego Narodzenia (wtorek) – Msze święte odprawiane są jak w każdą niedzielę. Zapraszamy szczególnie na Mszę świętą o godzinie 12:15, której będzie przewodniczył J.E. Bp Jan Wątroba. Będziemy modlić się w intencji Bractwa Dzieciątka Jezus oraz złożonych próśb i podziękowań.
 3. W liturgii kościoła przeżywać będziemy:
  {wtorek - Uroczystość Narodzenia Pańskiego},
  • środa - Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika,
  • czwartek - Święto św. Jana, apostoła i ewangelisty,
  • piątek - Święto świętych Młodzianków, męczenników.
 4. W święto św. Szczepana (środa) – do południa: Msze święte jak w każdą niedzielę. Na Mszy świętej o godzinie 8.00 – ‘poświęcenie owsa’. Wieczorem – Msza św. tylko o godzinie 18:00!
 5. W czwartek (27 grudnia) przeżywać będziemy imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Pasterza. W naszej świątyni na Mszy św. o godzinie 18.00 – ‘poświęcenie wina’.
  Ks. Biskup odprawi w czwartek Mszę św. w Katedrze o godz. 18:00, a po niej będzie możliwość złożenia życzeń w dolnym kościele i spotkanie w sali papieskiej.
 6. W piątek (28.12) - rozpoczniemy wizytę duszpasterską w naszej parafii.
 7. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na XV Marsz za Życiem w Rzeszowie, w Święto Młodziankówpiątek (28 grudnia). Rozpoczęcie o godz. 17:15 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu, następnie przejście do Bazyliki oo. Bernardynów.
 8. W przyszłą niedzielę (30.12) – Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz bezpłatnej gazetki parafialnej „FARA”.
 10. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Misyjny (cena: 5zł.).
 11. Msza Święta za parafian o godz. 6.30.
 12. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na czas świętowania.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Łukasz]


Bóg zaprasza każdego z nas do tego, aby poprzez drogę wiary, w Dziecku narodzonym w Betlejem odkrył swojego Zbawiciela, aby w świętości codziennego życia odnalazł chrześcijańską normalność.
Bóg przyszedł pomiędzy nas po to, aby ludzie znowu stali się podobni do Niego. Niewidzialny Bóg stał się widzialną Miłością po to, by miłość między ludźmi stała się widzialna i niezawodna.
Niech te świąteczne dni pozwalają każdemu z nas odkrywać tę prawdę. Niech Miłość promieniująca na świat z Betlejem przenika naszą codzienność: rodzinną, społeczną czy zawodową.
Niech dar czasu, który daje każdemu z nas Nowo Narodzony Bóg w postaci kolejnego roku zostanie przez nas wypełniony troską o człowieczeństwo i świętość.


Od piątku (28.12.2018) rozpoczynamy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą. Program Wizyty Duszpasterskiej w tym tygodniu przedstawia się następująco:

28.12.2018 (piątek), od godz. 9:30
al. Piłsudskiego (1, 3, 5, 6, 8, 9, 13, 15, 21, 22, 27, 33)

29.12.2018 (sobota), od godz. 9:30
ul. Króla Kazimierza (6, 8,10, 10b, 12, 18, 20, 29, 31)

Prosimy także o godne przygotowanie stołu kolędowego, niech będą na nim: krzyż, świece, naczynie z wodą święconą, Pismo Święte. Prosimy by w miarę możliwości na modlitwie i błogosławieństwie byli zgromadzeni wszyscy domownicy.