Ogłoszenia duszpasterskie – 7 Niedziela Zwykła – 24.02.2019, Rzeszów – Fara

 1. W poniedziałek (25 lutego) o godz. 17.15 - Godzinki do Dzieciątka Jezus, następnie nowenna z odczytaniem próśb i podziękowań.
 2. W tym tygodniu przypadają:
  I piątek miesiąca - spowiedź na mszach porannych, popołudniu od godz. 17:00. Msza wotywna o NSPJ z aktem oddania wyjątkowo o godz. 18:00.
  I sobota miesiąca Różaniec Fatimski o godz. 8:00, msza wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.30. Z wizytą do chorych udamy się od godz. 9:00.
 3. W piątek (1 marca) przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
  Msza w naszej świątyni z tej okazji o godz. 8.30 (pod przewodnictwem Biskupa).
  Także o godz. 16:00 Msza święta w intencji Ojczyzny. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy cierpieli i oddali życie za Polskę niepodległą.
 4. Dobiegły końca ferie zimowe w naszym województwie. Wracamy do zwykłego porządku Mszy Świętych. Rano o godz. 6.30, 7.00, 7.30, 8,30, a wieczorem o godz. 18.00.
 5. Parafialny zespół Caritas zaprasza wszystkich chętnych do zaangażowania się w wolontariat. Chętne osoby które chciałyby należeć do grupy Caritas mogą zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 6. Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie, zaprasza chłopców, uczniów szkół średnich, członków LSO oraz innych grup i stowarzyszeń kościelnych, studentów oraz wszystkich stawiających sobie pytanie o kształt swojego życia, na dzień skupienia dla rozeznających powołanie. Będzie on miał miejsce w Seminarium Duchownym w Rzeszowie w niedzielę 3 marca 2019 roku. Rozpoczęcie o godz. 9.30.
 7. W następną niedzielę (3 marca) – (I niedziela miesiąca) – niedziela adoracyjna. Na mszy świętej o godz. 12.15 - Droga Betlejemska. Składka przeznaczona jest na WSD i cele diecezjalne.
 8. Również w niedzielę, Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje tradycyjne „Kaziuki” w ramach obchodów liturgicznego święta św. Kazimierza Królewicza, Patrona Polski i Litwy.
  Rozpoczęcie w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie podczas Mszy św. o godz. 9.30. Dochód z akcji jest przeznaczony na wsparcie studentów polskiego pochodzenia ze Wschodu rozpoczynających naukę w Rzeszowie. W tym dniu módlmy się także w intencji Ks. Bp Kazimierza Górnego.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 10. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 11. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Wojciech]