Ogłoszenia duszpasterskie – 8 Niedziela Zwykła – 03.03.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (3 marca) – (I niedziela miesiąca) – niedziela adoracyjna. Na mszy świętej o godz. 12:15 - Droga Betlejemska. Składka przeznaczona jest na WSD i cele diecezjalne. W zakrystii można wpłacać ofiary na Stowarzyszenie Przyjaciół WSD.
 2. Również dziś, Caritas Diecezji Rzeszowskiej organizuje tradycyjne „Kaziuki” w ramach obchodów liturgicznego święta św. Kazimierza Królewicza, Patrona Polski i Litwy.
  Rozpoczęcie w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie podczas Mszy św. o godz. 9:30. Dochód z akcji jest przeznaczony na wsparcie studentów polskiego pochodzenia ze Wschodu rozpoczynających naukę w Rzeszowie. Również przy naszym kościele od Mszy św. o godz. 8:00 będą rozprowadzanie ‘Kaziukowe pierniki’. Pamiętajmy w naszej osobistej modlitwie o solenizantach, szczególnie o Biskupie Seniorze Kazimierzu Górnym.
 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie, zaprasza chłopców, uczniów szkół średnich, członków LSO oraz innych grup i stowarzyszeń kościelnych, studentów oraz wszystkich stawiających sobie pytanie o kształt swojego życia, na dzień skupienia dla rozeznających powołanie. Będzie on miał miejsce w Seminarium Duchownym w Rzeszowie (w niedzielę 3 marca 2019 roku. Rozpoczęcie o godz. 9.30).
 4. W środę - spotkanie kandydatów do Bierzmowania o godz. 18 00. Po Mszy spotkanie formacyjne; (grupa ks. Łukasza).
 5. W środę (6 marca) rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego Kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej i rekolekcjach. W tym dniu obowiązuje post ścisły –ilościowy i jakościowy. Nie ma dyspens.

  Msze święte z posypaniem głów popiołem o 6:30, 7:30, 8:30, 15:30 i 18:00.

 6. W Środę Popielcową ‘Droga krzyżowa’ o godz. 17:30. Zapraszamy również (w Środę Popielcową) na ‘Nieszpory’ w intencji miasta Rzeszowa połączone z katechezą wielkopostną i posypaniem głów popiołem - w naszej świątyni o godz. 20:00.
 7. Od Środy Popielcowej do 1. Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.
 8. W Wielkim Poście w każdy piątek ‘Droga Krzyżowa’ o godz. 9:00 i 17:30, a w niedziele ‘Gorzkie Żale’ o godz. 17:00. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
 9. W dniach 3 – 9 marca przeżywać będziemy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Młodzi, trzeźwi i wolni”. Módlmy się w tej intencji i podejmijmy zobowiązania trzeźwościowe, szczególnie na okres Wielkiego Postu.
 10. W czwartek (I czwartek miesiąca) – ‘Jerycho Różańcowe’ od godz. 17:00.
 11. W piątek (8 marca) o godz. 18:00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok zamku, zakończenie w kościele oo. Bernardynów, gdzie będzie sprawowana Msza święta. Przynieśmy ze sobą świece albo lampiony.
 12. Również w piątek (8 marca) pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kobietach.
 13. W przyszłą niedzielę (10 marca) – 1 Niedziela Wielkiego Postu. ‘Gorzkie Żale’ z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ucałowanie relikwii Krzyża św. przez ojców i mężczyzn. Składka z ‘Gorzkich Żali’ przeznaczona na ‘Grób Pański’.
 14. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:15 zostaną poświęcone i uroczyście wręczone modlitewniki dla dzieci przygotowujących się w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej.
 15. Parafialny zespół Caritas zaprasza wszystkich chętnych do zaangażowania się w wolontariat. Chętne osoby które chciałyby należeć do grupy Caritas mogą zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 17. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 18. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Łukasz]