Ogłoszenia duszpasterskie – Popielec – 06.03.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj - spotkanie kandydatów do Bierzmowania o godz. 18:00. Po Mszy spotkanie formacyjne; (grupa ks. Łukasza).
 2. Rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego Kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej i rekolekcjach.
  W tym dniu obowiązuje post ścisły –ilościowy i jakościowy. Nie ma dyspens.
  Msze święte z posypaniem głów popiołem o 6:30, 7:30, 8:30, 15:30 i 18:00.
 3. (Również dzisiaj) ‘Droga krzyżowa’ o godz. 17:30. Zapraszamy również na ‘Nieszpory’ w intencji miasta Rzeszowa połączone z katechezą wielkopostną i posypaniem głów popiołem - w naszej świątyni o godz. 20:00.
 4. Od Środy Popielcowej do 1. Niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.
 5. W Wielkim Poście w każdy piątek ‘Droga Krzyżowa’ o godz. 9:00 i 17:30, a w niedziele ‘Gorzkie Żale’ o godz. 17:00. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny.
 6. Przy wyjściu z kościoła, na bocznych ołtarzach są wyłożone skarbonki na ‘jałmużnę wielkopostną’. Zebrane ofiary złożymy w kościele w Niedzielę Miłosierdzia.
 7. W dniach 3 – 9 marca przeżywać będziemy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Młodzi, trzeźwi i wolni”. Módlmy się w tej intencji i podejmijmy zobowiązania trzeźwościowe, szczególnie na okres Wielkiego Postu.
 8. W czwartek (I czwartek miesiąca) – ‘Jerycho Różańcowe’ od godz. 17:00.
 9. W piątek (8 marca) o godz. 18:00 odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie pod Krzyżem Ofiar Stalinizmu na placu Śreniawitów, obok zamku, zakończenie w kościele oo. Bernardynów, gdzie będzie sprawowana Msza święta. Przynieśmy ze sobą świece albo lampiony.
 10. Również w piątek (8 marca) pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kobietach.
 11. W przyszłą niedzielę (10 marca)1 Niedziela Wielkiego Postu. ‘Gorzkie Żale’ z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ucałowanie relikwii Krzyża św. przez ojców i mężczyzn. Składka z ‘Gorzkich Żali’ przeznaczona na ‘Grób Pański’.
 12. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:15 zostaną poświęcone i uroczyście wręczone modlitewniki dla dzieci przygotowujących się w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej.
 13. Parafialny zespół Caritas zaprasza wszystkich chętnych do zaangażowania się w wolontariat. Chętne osoby które chciałyby należeć do grupy Caritas mogą zgłaszać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 14. Oddział Akcji Katolickiej przy Rzeszowskiej Farze zaprasza na pięciodniową pielgrzymkę autokarową na Ukrainę-Zakarpacie (termin: 01-05 maj 2019). Szczegóły na plakacie w gablocie.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Łukasz]