Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019, Rzeszów – Fara

 1. Nabożeństwo ‘Gorzkich Żali’ z kazaniem pasyjnym – dzisiaj o godz. 17:00 (adoracja Krzyża Świętego dla młodzieży męskiej i żeńskiej). Składka zbierana w trakcie nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do ‘Grobu Pańskiego’. Można składać na ten cel także wpłaty indywidualne.
 2. Jutro (25 marca) przypada 27-rocznica powstania Diecezji, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia.
  MSZE ŚWIĘTE W NASZEJ ŚWIĄTYNI O GODZ. 6:30, 7:30, 8:30, 15:30 i 18:00.
  O godz. 18:00 (na Mszy św.) możliwość podjęcia ‘Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego’. Formularze są wyłożone na bocznych ołtarzach.
 3. W środę (27 marca) spotkanie kandydatów do Bierzmowania o godz. 18:00. Po Mszy spotkanie formacyjne. (grupa ks. Łukasza)
 4. W czwartek i piątek społeczność Zespołu Szkół Gospodarczych będzie przeżywać swoje rekolekcje szkolne - wielkopostne. Polecajmy wszystkich uczniów wraz z ich nauczycielami w naszych modlitwach.
 5. Za tydzień - IV niedziela Wielkiego Postu, tzw. Letare - niedziela radości z powodu zbliżających się Świąt Paschalnych. ‘Gorzkie Żale’ z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00, następnie ucałowanie relikwii krzyża przez dzieci wraz z rodzicami.
 6. W przyszłą niedzielę (31 marca) po mszy św. o godz. 17 - w parafii Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie (Biała) odbędzie się IV Koncert Pieśni Pasyjnej.
 7. Od przyszłej niedzieli członkowie Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzać będą przy wyjściu z kościoła ‘Baranki Wielkanocne’. Złożone z tej okazji dodatkowe ofiary będą przeznaczone na akcje charytatywne w parafii. Prosimy również o składanie darów trwałych produktów żywnościowych do kosza, który będzie wystawiony przed ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można wpłacać również ofiary pieniężne na zakup paczek żywnościowych dla ubogich rodzin.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za przeprowadzenie zbiórki i złożone ofiary na rzecz misji. Zebraliśmy 2220 złotych.
 9. Zachęcamy do uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach:
  Droga Krzyżowa: piątek, o godz. 9:00 i 17:30,
  Gorzkie Żale: niedziela, o godz. 17:00.
 10. Przekazujemy zainteresowanym informację o Dniach Otwartych organizowanych przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Dni te odbędą się 6 kwietnia i 11 maja 2019 r. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej Ośrodka: blind.krakow.pl
 11. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie jako organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodzin zastępczych dla dzieci z terenu miasta Rzeszowa. Wszystkich zainteresowanych stworzeniem dla dzieci pokrzywdzonych przez los prawdziwego domu, prosimy o zgłaszanie się do Zespołu do Spraw Rodzinnej Pieczy Zastępczej oraz Instytucjonalnej Pomocy Dziecku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, mieszczącego się przy ulicy Skubisza 4.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 13. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 14. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Łukasz]