Ogłoszenia duszpasterskie, 3 Niedziela Wielkiego Postu, 04.03.2018, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (4 marca) – ‘Pierwsza Niedziela Miesiąca’ – adoracyjna. (Droga Betlejemska na mszy o godz. 12:15). Składka przeznaczona na cele diecezjalne i Wyższe Seminarium Duchowne.
 2. Nabożeństwo ‘Gorzkich Żali’ z kazaniem pasyjnym – dzisiaj o godz. 17:00 (adoracja Krzyża Świętego dla młodzieży). Składka zbierana w trakcie nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do ‘Grobu Pańskiego’. Można składać na ten cel także wpłaty indywidualne.
 3. W dniu dzisiejszym przeżywamy imieniny biskupa seniora Kazimierza Górnego. Zachęcamy do modlitwy w Jego intencji. Biskup Solenizant odprawi Mszę św. w kościele św. Krzyża w Rzeszowie z udziałem studentów ze Wschodu, z racji tzw. „Kaziuków” o godz. 9:30, a po niej będzie możliwość złożenia życzeń Solenizantowi w budynku Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, przy ul. Zamkowej 4.
 4. Przy naszej świątyni, jak w poprzednich latach rozprowadzane są ‘Piernikowe serca’; dochód jest przeznaczony dla polskiej młodzieży ze Wschodu studiującej na Uniwersytecie Rzeszowskim.
 5. W poniedziałek i wtorek Społeczność Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie będzie przeżywać swoje szkolne-wielkopostne rekolekcje. Polecajmy wszystkich uczniów wraz z ich nauczycielami.
 6. W środę na wieczorną mszę św. zapraszamy kandydatów do Bierzmowania; po Eucharystii spotkanie formacyjne.
 7. W czwartek po mszy świętej wieczornej zapraszamy na I-sze spotkanie z nowo powstałą grupą w naszej parafii – Kręgiem Kościoła Domowego.
 8. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie ‘Drogi Krzyżowej’ w piątek o godz. 9:00 oraz 17:30.
 9. W sobotę na Mszy świętej o godzinie 18:00(w 10-ty dzień miesiąca) – modlimy się w intencji naszej Ojczyzny. Trwamy na Nowennie za Ojczyznę, związanej z 100-tną rocznicą odzyskania niepodległości.
 10. W przyszłą niedzielę (11 marca) - Parafia Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie zaprasza na Koncert Pieśni Pasyjnej, który odbędzie się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie (Rzeszów – Biała).
 11. Nabożeństwo ‘Gorzkich Żali’ z kazaniem pasyjnym – w przyszłą niedzielę połączone z adoracją Krzyża Świętego dla małych dzieci wraz z rodzicami.
 12. Od przyszłej niedzieli członkowie Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzać będą przy wyjściu z kościoła ‘Baranki Wielkanocne’. Złożone z tej okazji dodatkowe ofiary będą przeznaczone na akcje charytatywne w parafii. Prosimy również o składanie darów trwałych produktów żywnościowych do kosza, który będzie wystawiony przed ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można wpłacać również ofiary pieniężne na zakup paczek żywnościowych dla ubogich rodzin.
 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać! za przeprowadzenie zbiórki i złożone ofiary na rzecz misji. Zebraliśmy 2465 złotych.
 14. Msza za parafian została odprawiona o 6:30.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. (Wyłożona jest gazetka z ogłoszeniami parafialnymi ‘Fara’).
 16. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.