Ogłoszenia duszpasterskie –3 Niedziela Wielkanocna - 5.05.2019, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (5 maja) 3 Niedziela Wielkanocna. Pierwsza niedziela miesiąca - składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Dzisiaj także przeżywamy niedzielę Biblijną i rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny. Z tej okazji zachęcamy do czytania Pisma Świętego indywidualnie albo w Rodzinie. W tym roku czytamy Ewangelii wg. Św. Jana. Pomocą w tym niech będą wersety „sigla” które wyłożone są w koszyczku przy ołtarzu Serca Pana Jezusa.
 2. Na Mszy świętej o 12.15 dzieci z klasy 3 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Od poniedziałku wraz z dziećmi przeżywać będziemy „biały tydzień” na nabożeństwie majowym i Mszy świętej wieczornej.
 3. W tym tygodniu przezywamy:
  poniedziałek- Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 4. W poniedziałek (6 maja) spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (grupa ks. Łukasza). Zapraszamy na mszę o 19.00
 5. W środę (8 maja) Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej wspólnoty. Jest to ODPUST W NASZEJ PARAFII. Msze święte w tym dniu o 6.30, 7.30, 8.30, 11.00, 15.30 i 19. 00. Uroczysta suma odpustowa o 19.00, której będzie przewodniczył będzie ks. Infułat Wiesław Szurek a homilie wygłosi ks. Rafał Przędzik. W tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału.
 6. W środę (8 maja) Nieszpory za Rzeszów, wyjątkowo o 20.30.
 7. W piątek (10 maja) na mszy o 19.00 ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Spowiedź dla kandydatów do sakramentu bierzmowania we czwartek o 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę (12 maja) na Mszy o 12.15 dzieci z klas 4 będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie dla nich, we wtorek o 17.00. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o 8.00.
 9. Ochotnicze Hufce Pracy ogłaszają nabór do bezpłatnego projektu „od szkolenia do zatrudnienia”. Projekt adresowany jest do osób młodych od 18 do 25 roku życia. Szczegóły na plakatach.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej bezpłatnej gazetki „Fara”.
 11. Msza Święta za parafian o godz. 6.30.
 12. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.