Ogłoszenia duszpasterskie, 5 Niedziela Wielkiego Postu, 18.03.2018, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 12:15 Msza święta z udziałem harcerzy.
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00. Ofiary składane na tacę podczas nabożeństwa są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu. Można też wpłacać ofiary indywidualne.
 2. Parafialny Zespół Caritas w dalszym ciągu rozprowadza baranki na stół wielkanocny. Wystawiony jest także kosz przy ołtarzu Serca Jezusa na produkty żywnościowe trwałe: na paczki dla biednych rodzin z naszej parafii. Można też wpłacać w zakrystii lub kancelarii ofiary na ten cel.
 3. Dzisiaj w Muzeum Etnograficznym (ul. Rynek 6) odbywa się Kiermasz ETNOINSPIRACJE. Artyści Podkarpacia prezentują rękodzieło artystyczne. Wstęp bezpłatny od godziny 13 do 18.
 4. W poniedziałek Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP. O godz. 8:00 Różaniec i Litania do św. Józefa w intencji mężczyzn i ojców, a o godz. 8:30 Msza św. przy ołtarzu św. Józefa.
 5. W poniedziałek i wtorek rekolekcje dla Zespołu Szkół Doskonalenia Zawodowego. Prosimy o modlitwę w tej intencji.
 6. W środę spotkanie Akcji katolickiej po Mszy św. wieczornej.
 7. Także w środę zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę i spotkanie formacyjne.
 8. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 9:00 i 17:30. Także w piątek zbiórka ministrantów i lektorów po Mszy św. wieczornej.
 9. W sobotę (24 marca) w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się XIV Kongres Nauczycieli.
 10. Następna niedziela jest Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. O godz. 12:15 zapraszamy na uroczystą procesję z palmami od Krzyża Misyjnego. Po Mszy św. konkurs palm i wręczenie pamiątek.
 11. Również w Niedzielę Palmową rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które wygłosi Ojciec Włodzimierz Tochmański – karmelita. Rekolekcje potrwają od niedzieli do środy. W środę spowiedź parafialna. Szczegóły na plakacie.
 12. W Niedzielę Palmową odbędzie się Misterium Męki Pańskiej w Niechobrzu o godz. 18:00.
 13. W Niedzielę Palmową (25 marca) przypada 26-rocznica powstania Diecezji. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia zostały przeniesione na poniedziałek po Oktawie Wielkanocy (9 kwietnia).
 14. W tym dniu także 33 Światowy Dzień Młodzieży w Katedrze o 11:15 w łączności z Ojcem Świętym. Przewodniczy ks. Biskup Ordynariusz.
 15. Msza za parafian została odprawiona o 6:30.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. (Wyłożona jest gazetka z ogłoszeniami parafialnymi ‘Fara’).
 17. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.