Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Zwykła – 26.01.2020, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (26.01) – obchodzimy ‘Niedzielę Słowa Bożego’. „Dzień poświęcony Biblii nie powinien być «raz w roku», ale w każdym dniu roku” – napisał Papież Franciszek ustanawiając Niedzielę Słowa Bożego listem apostolskim z 30 września 2019 roku. Nawiązując do tych słów Przewodniczący Episkopatu powiedział: „Nasz kontakt z Pismem świętym nie może ograniczyć się tylko do niedzieli, kiedy słyszymy je podczas Mszy świętej. Jako ludzie wierzący powinniśmy codziennie sięgać po Pismo Święte. Miejsce Biblii nie jest wysoko na półce w mieszkaniu, ale pod ręką, abyśmy mogli sięgać do niej często” – powiedział abp Gądecki.
 2. Także dziś przypada 67 Światowy Dzień Trędowatych. Ostatnia niedziela stycznia w Kościele katolickim poświęcona jest modlitwie za chorych na jedną z najstraszniejszych chorób, jaką jest trąd.
 3. Dobiegły końca ferie zimowe w naszym województwie. Wracamy do zwykłego porządku Mszy Świętych. Rano o godz. 6:30; 7:00; 7:30; 8:30 a wieczorem o godz. 18:00.
 4. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  • we wtorek - Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła,
  • w piątek - Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.
 5. W tym tygodniu przypada:
  - I-sza sobota miesiąca – ‘Różaniec Fatimski’ o godz. 8:00, Msza wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 8:30, Chorych odwiedzimy od godz. 9:00.
  - Spotkanie Bractwa Szkaplerznego – o godz. 17:00.
 6. W poniedziałek (27 stycznia) o godz. 16:30 w naszej świątyni odbędzie się celebracja nabożeństwa Słowa Bożego i modlitwy za ofiary Holocaustu, jak również za Polaków, którzy zginęli ratując Żydów.
 7. W środę na mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po mszy św. spotkanie formacyjne (grupa księdza Tomasza).
 8. W przyszłą niedzielę (02.02) – (Pierwsza niedziela miesiąca - adoracyjna). ‘Droga Betlejemska’ na Mszy św. o godzinie 12:15. Składka przeznaczona na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji. Będzie można wpłacać ofiary na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.
 9. Przyszła niedziela to także Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu przeżywamy ‘Dzień Życia Konsekrowanego’. Prosimy o przyniesienie gromnic, które będą poświęcone na każdej Mszy św. W tym dniu módlmy się za Siostry Felicjanki pracujące w naszej parafii, oraz o nowe powołania do zgromadzeń zakonnych.
 10. Msza Święta za parafian o godz. 6:30.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 12. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczynającym się tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Łukasz]