Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (10 maja) - V Niedziela Wielkanocna. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. W szczególny sposób modlimy się za pielęgniarki i położne, które pracując narażają swoje życie i zdrowie. Rok 2020, na całym świecie został ogłoszony rokiem pielęgniarstwa.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  w czwartek - święto Macieja Apostoła,
  w sobotę - święto Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika patrona Polski oraz wspomnienie św. Brendana z Clonfert - patrona żeglarzy i podróżników (jego obraz znajduje się w bocznym ołtarzu).
 3. Trwamy w modlitwie różańcowej w intencji o ustanie pandemii, w dni powszednie o godz. 8.00 a w niedziele o 7.30. Zachęcamy także do indywidualnej modlitwy.
 4. We wtorek (12 maja) po Mszy świętej wieczornej spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku przyjmą I Komunię Świętą.
 5. W piątek (15 maja) – 3 piątek miesiąca. Po mszy wieczornej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa w porozumieniu z naszą parafią, na placu przy kościele, przygotowała wystawę okolicznościową z racji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Zachęcamy do jej obejrzenia.
 7. W związku ze znoszeniem obostrzeń związanych z pandemią kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałki i piątki od 17.00-18.00 a w środę od 9.00-10.00. W sprawach pilnych prosimy o kontakt telefoniczny.
 8. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Katolickie Radio Via.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 10. Msza święta za parafian o godz. 6:30.
 11. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.

[w tym tygodniu ogłoszenia redagował i złożył: ks. Wojciech]