Ogłoszenia duszpasterskie -1 Niedziela Adwentu - 29.11.2020 r. Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (29 listopada) - pierwsza niedziela adwentu. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest „okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  - poniedziałek – święto św. Andrzeja Apostoła,
  - czwartek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
 3. Roraty – codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa dorosłych oraz dzieci. Weźmy ze sobą lampiony. Od rozpoczęcia nowenny przed Bożym Narodzeniem (16 grudnia) będzie można losować figurkę Dzieciątka Jezus. W tym roku podczas Mszy świętych roratnich będziemy pochylać się nad tematem Eucharystii.
 4. Przed roratami o 17.45 będziemy śpiewać godzinki ku czci Matki Bożej, a w II części adwentu ku czci Boskiego Dzieciątka Jezus.
 5. W tym tygodniu przypadają:
  - Pierwszy czwartek miesiąca – Jerycho różańcowe połączone z modlitwą o powołania od godz. 17.00.
  - Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź podczas Mszy św. porannych a popołudniu od godz. 17.00. Msza wotywna o NSPJ z Aktem oddania o godz. 8.30.
  - Pierwsza sobota miesiąca – Różaniec Fatimski od godz. 8.00. Msza wotywna o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.30. Chorych (zgłoszonych) odwiedzimy od godz. 9.00. Spotkanie Bractwa Szkaplerznego o godz. 17.00, a na Mszy o 18.00 można przyjąć szkaplerz.
 6. W adwencie będzie wystawiony kosz na produkty żywnościowe, aby wspomóc naszych parafian w trudnej sytuacji materialnej. Kosz wystawiony będzie przy ołtarzu Serca Jezusa. Wyłożone są także Torby Miłosierdzia CARITAS. Można także wpłacać ofiary indywidualne na pomoc potrzebującym.
 7. W związku z adwentem, rozprowadzane są świece na stół wigilijny – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W cenie duża 12 zł a mała 5 zł.
 8. W następną niedzielę (6 grudnia) - niedziela adoracyjna. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Można wpłacać ofiary na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Równocześnie w przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  Z racji obostrzeń w tym roku nie organizujemy w naszym kościele spotkania ze świętym Mikołajem.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej „FARA”.
 10. Wszystkim parafianom, oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej w rozpoczętym nowym tygodniu.