Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela adwentu – 20.12.2020, Rzeszów – Fara

 1. Dzisiaj (20 grudnia) – przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Na Mszy św. o 12.15 poświęcenie figurek i szopek Bożonarodzeniowych. Będzie można także zabrać sianko na stół wigilijny i Betlejemskie Światło Pokoju.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  - w piątek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego,
  - w sobotę – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.
 3. Tak, jak zapowiadaliśmy z powodu pandemii w tym roku nie będzie całodniowej spowiedzi przedświątecznej. W związku z tym prosimy nie odkładać tego Sakramentu na ostatnią chwilę. Możliwość spowiedzi codziennie, podczas każdej Mszy świętej:
  - od poniedziałku do środy w godz.: 6.30 – 9.30 oraz 16.00 – 19.00,
  - w czwartek (Wigilia) w godz.: 6.30 – 12.00.
 4. W środę (23 grudnia) Roraty, w czasie których dzieci, które uczestniczyły w tych adwentowych nabożeństwach otrzymają upominki. Ostatnie Roraty w czwartek o godz.: 6.30.
 5. W czwartek (24 grudnia) – Wigilia Bożego Narodzenia. Spowiedź w naszym kościele do godz. 12.00. Nie ma Mszy Świętej wieczornej.
 6. W godzinach wieczornych zgromadźmy się w gronie rodzinnym, a po odczytaniu Ewangelii, modlitwie i dzieleniu się opłatkiem zasiądźmy do Wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy o kontakcie z najbliższymi w tym dniu.
 7. Pasterka o północy. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie oraz udziela pomocy matkom spodziewającym się dziecka, które znajdują się w trudnej sytuacji.
 8. W dzień Bożego Narodzenia (piątek) – Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. Ze względu na uroczystość post piątkowy nie obowiązuje.
 9. W święto św. Szczepana (sobota) – do południa: Msze św. jak w każdą niedzielę. na Mszy św. o godz. 8.00 – poświęcenie owsa. Składka przeznaczona jest na działalność Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie i uczelni katolickich. Wieczorem – Msza św. tylko o godz. 18.00.
 10. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – przeżywać będziemy imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego pasterza. W naszym kościele na mszy św. o godz. 18.00 – poświęcenie wina.
 11. Prosimy zgłaszać chorych, którzy pragną skorzystać przed świętami z posługi sakramentalnej (tych, których nie odwiedziliśmy z racji I soboty miesiąca). Do chorych udamy się jutro (21 grudnia) od godz. 16:00.
 12. Cieszymy się, że tak wiele osób zaangażowało się na rzecz pomocy osobom potrzebującym z naszej parafii. Wsparliśmy w ten sposób wielu naszych Parafian.
 13. W związku z tym, że rząd postanowił utrzymać obostrzenia dotyczące liczby wiernych w kościołach, podtrzymana zostaje dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa jest przywilejem a nie obowiązkiem.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej FARA.
 15. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.