Ogłoszenia duszpasterskie – 2 Niedziela zwykła – 17.01.2021, Rzeszów – Fara

 1. W dniach 18 – 25 stycznia przeżywać będziemy kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku myślą przewodnią Tygodnia, są słowa z Ewangelii według św. Jana: Trwajcie w mojej miłości a przyniesiecie obfity owoc.
 2. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła świętego przeżywać będziemy:
  we wtorek – uroczystość św. Józefa S. Pelczara, głównego Patrona diecezji,
  w czwartek – wspomnienie św. Agnieszki.
 3. W Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, pamiętajmy o szczególnej modlitwie za diecezję. W łączności z Księżmi Biskupami i Kapitułą Katedralną zapraszamy w tym dniu o godz. 18 do katedry rzeszowskiej na Mszę Świętą. Transmisję przeprowadzi Katolickie Radio VIA. W naszej wspólnocie po wieczornej Mszy św. odmówimy modlitwę do Patrona za cała naszą Diecezję.
 4. W przyszła niedzielę (24 stycznia) przeżywać będziemy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez Ojca Świętego Franciszka. Równocześnie niedziela ta, na wniosek Przewodniczącego KEP została ogłoszona Dniem solidarności z Chorwacją. W tym dniu będziemy się modlić w intencji osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, które pod koniec grudnia ubiegłego roku nawiedziło ten kraj. Będzie również przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel.
 5. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Bardzo dziękujemy za przybycie na spotkania do świątyni i życzliwe przyjęcie broszur i wody święconej. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i złożone ofiary.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej FARA.
 7. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.