Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkiego Postu – 14.03.2021, Rzeszów – Fara

  1. Dzisiaj (14 marca) przeżywamy 4 Niedzielę Wielkiego Postu - zwana niedzielą LAETARE, czyli radości w powodu zbliżających się Świąt Paschalnych. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj ostatnia niedziela naszych Rekolekcji parafialnych. Dziękujemy Księdzu Kanclerzowi Piotrowi Steczkowskiemu za przeprowadzenie tegorocznych, niedzielnych rozważań. O godz. 17.00 Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Składka zbierana w trakcie nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do „Grobu Pańskiego”.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w wielkopostnych nabożeństwach: Droga Krzyżowa – w piątki o 9.00 i o 17.30; Gorzkie Żale – w niedzielę o 17:00.
  3. We wtorek (16 marca) na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
  4. W środę (17 marca) na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się obrzęd wręczenia krzyży młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.
  5. W czwartek (18 marca) po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa w intencji szkół, nauczycieli i uczniów z Rzeszowa i okolic za przyczyną bł. Natalii Tułasiewicz.
  6. W piątek (19 marca) uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  7. Przed Ołtarzem Najświętszego Serca Pana Jezusa wystawiony jest kosz, w którym można składać spożywcze produkty dla biednych rodzin z naszej parafii. Można wpłacać także ofiary indywidualne przeznaczone na ten cel.
  8. W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje do osób, które są ozdrowieńcami o zgłaszanie się do stacji krwiodawstwa w celu oddania osocza, które bardzo pomaga osobom zakażonym.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz bezpłatnej (wyłożonej przy wyjściu) gazetki parafialnej FARA.
  10. Wszystkim parafianom oraz przybyłym gościom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczętym nowym tygodniu.